۱۲ اسفند یوم‌الله است

  • شناسه خبر: 513
۱۲ اسفند یوم‌الله است

به گزارش «خانه خشتی»به نقل از خبرگزاری فارس: امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: ۱۲ اسفند ماه یوم‌الله مردم ایران است. خبرگزاری فارس از قزوین، آیت‌الله هادی باریک‌بین امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان قزوین پیش از ظهر امروز در نشست توجیهی ستاد انتخابات استان قزوین با داوطلبان نهمین دوره […]

خانه » سیاسی » ۱۲ اسفند یوم‌الله است

به گزارش «خانه خشتی»به نقل از خبرگزاری فارس: امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: ۱۲ اسفند ماه یوم‌الله مردم ایران است.
خبرگزاری فارس از قزوین، آیت‌الله هادی باریک‌بین امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان قزوین پیش از ظهر امروز در نشست توجیهی ستاد انتخابات استان قزوین با داوطلبان نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ۱۲ اسفند ماه یوم‌الله مردم ایران است و استکبار به دنبال این نقشه است تا از حضور حداکثری در انتخابات جلوگیری کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به رعایت اخلاق انتخاباتی در انتخابات خاطر نشان کرد: مردم مسلمان ایران به دلیل پیوند با اسلام و بیعت با رهبری ۱۲ اسفند در پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شوند.

وی اظهار کرد: اصول اخلاق از پایه‌های اساسی نظام اسلامی است، انقلاب ما انقلاب مکتبی و اعتقادی است، اگر اعتقاد به آخرت را در خود تقویت کنیم آثار و برکات آن را می‌بینیم.

آیت‌الله باریک‌بین افزود: اگر اعتقاد به آخرت داشته باشیم و مانند امام خمینی (ره) عالم را محضر خدا بدانیم دست از پا خطا نکرده و در فضاهای پیش رو خود را به اخلاق پسندیده مزین می‌کنیم، لذا تمام کاندیداها و نمایندگان و هواداران آنها باید خود را به اخلاق انتخاباتی آراسته کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: افرادی که بر صندلی مجلس می‌نشینند باید عصاره ملت در رعایت اخلاق باشند و تلاش برای خدمت‌ به مردم باید هدف کاندیداها و نمایندگان آینده مجلس باشد، لذا باید با تقویت اعتقادات خود از بروز مشکلات جلوگیری کنیم.

باریک‌بین با اشاره به سخنان حضرت علی (ع) بیان کرد: حضرت علی (ع) می‌فرمایند: ارزش پاره‌ای از کفش من از رهبری برای شما بیش‌تر است مگر اینکه حقی را ادا و ظلمی را دفع کنم، لذا کاندیداهای محترم نمایندگی مجلس شورای اسلامی باید برای احقاق حقوق مردم و رعایت اصل امانت داری از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

وی با اشاره به برخی از ویژگی‌های مکتب اسلام عنوان کرد: اخوت و برادری از اصول مکتب اسلام است و تمام برادران از جمله کاندیداهای مجلس، برادران دینی یکدیگر محسوب می‌شوند لذا با رعایت اینکه همه ما مسلمان هستیم اصل اخوت و برادری باید در میان ما رواج پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به نامه حضرت علی (ع) به فرزندش در رابطه با هوای نفس تشریح کرد: مبارزه با هوای نفس و خلاف نفس عمل کردن در مواردی راهگشا و دستور اسلام است، اگر فردی در قبال برادر خود اهانتی را روا داشت و عمل ناشایستی را در حق او صورت داد پسندیده است آن فرد مقابل بخل نورزد و در حق او بخشش کند تا خدا از او راضی باشد.

آیت‌الله باریک‌بین ادامه داد: اگر در فضاهای انتخاباتی افراد یا کاندیداهایی عملیات تخریبی و ناشایستی در قبال دیگر کاندیداها انجام دادند کاندید مقابل با توجه به اصول اسلام نباید در مقابل، رفتار و عکس‌العملی همانند او انجام دهد.

وی افزود: دوران انتخابات زمانی است که کاندیداها و طرفداران آنها می‌توانند با مبارزه با هوای نفس در این آزمایش پر خطر خود را محک بزنند و در نتیجه به خودسازی بپردازنند.

امام جمعه قزوین با توصیه کاندیداها به اخلاق، گفت: فضای کار در مجلس محیطی حساس و مسئولیت آور است لذا اگر کاندیدی برای حضور در مجلس شورای اسلامی انتخاب نشد، نباید ناراحت و دلسرد شود چراکه می‌تواند در مکان‌های دیگر ارائه خدمت کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: متأسفانه عده‌ای از کاندیداها به خیال خود تعداد رأی‌های بالا را پیش‌بینی می‌کنند لذا وقتی در عمل این اتفاق نمی‌افتد بر طبل تخلف در انتخابات می‌کوبند که کار بسیار ناشایستی است و این همان نقشه استکبار است که به دنبال آن است.

وی در پایان با توصیه به مسئولان برگزار کننده انتخابات عنوان کرد: اگر تخلفی در اجرای انتخابات از اشخاص و یا گروه‌هایی دیده شد، در جهت رسیدن به عدالت بدون مسامحه با آنها برخورد کنند تا در نهایت انتخاباتی آرام و حداکثری را پشت سر بگذاریم.

برچسب ها:
12 اسفند یوم‌الله است
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان