یادداشت/علیرضا شاهسونی

اعتماد به نیروی داخلی راه مقابله با زیاده خواهی غرب در مذاکرات

  • شناسه خبر: 51256
اعتماد به نیروی داخلی راه مقابله با زیاده خواهی غرب در مذاکرات

دولت آمریکا و غربی ها در مذاکرات سیاست دورویی را در قبال ایران بکار گرفته اند زیرا حرف آنها با عملشان کاملا متفاوت می باشد.

خانه » آخرین اخبار » اعتماد به نیروی داخلی راه مقابله با زیاده خواهی غرب در مذاکرات

به مذاکره خوشبین نیستم، ولی باذن الله از این مذاکرات ضرری هم نمی‌کنیم و این تجربه، ظرفیت فکری ملت ما را بالا خواهد برد، اگر مذاکرات به نتیجه برسد که چه بهتر، ولی اگر نتیجه نگرفتند معنایش این باشد که کشور باید روی پای خودش بایستد .(بیانات رهبر معظم انقلاب)

تبیین ویژگی ها و روشهای فریبکارانه و حق ناپذیر استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، ایستادگی و اقتدار ملت تنها راه مأیوس شدن دشمن است و در بحث هسته ای خطوط قرمز باید رعایت شود و از حقوق ملت، حتی یک قدم عقب نشینی نشود.(بیانات رهبر معظم انقلاب)

آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستضعف جهان است، سلطه آمریکا تمام بدبختی های ملل مستضعف را به دنبال دارد، همه گرفتاری که ما داریم از دست آمریکا داریم،  همه مصیبت ما زیر سر آمریکا است و آمریکا شیطان بزرگ است.(حضرت امام روح‌الله خمینی(ه) رهبر کبیر انقلاب اسلامی)

به گفته امام (ره) آمریکا شیطان بزرگ است و به راستی ما با شیطان چرا مذاکره می کنیم؟

تا هسته ای را نابود نکنند و ما را به پنجاه سال قبل برنگردانند مذاکرات ادامه دارد و ما همچنان به عزت ملی پایبندیم.

با این اتفاقاتی که برای مسئله هسته ای افتاده عملا برنامه هسته ای متوقف شده ، آیا خون شهدای هسته ایمان پایمال نشده است؟ و به راستی احمدی روشن ها چه کنند؟

ملت ایران باید بدانند که در مذاکرات اخیر از طرف ایران پیشنهادی داده شد که تمامی اعضا از جمله آمریکا و فرانسه آن را پیشرفتی بزرگ دانستند ولی برای ملت ایران این پیشنهاد روشن نیست و از طرفی نماینده نتانیاهو ، لوران فابیوس در مذاکرات اخیر از این پیشنهاد استقبال کرده که باز هم ملت ایران هیچ اطلاعی از این پیشنهاد ندارد.

انتظار مردم از مجلس شورای اسلامی این است که نظارت بیشتری به روند مذاکرات داشته باشند.

البته در این مذاکرات دشمن کارش را خوب انجام داد تا به هرچه می خواهد برسد در این صورت پروژه هسته‌ای ایران  متوقف شده و فشار تحریم‌ها نیز وجود خواهد داشت، هنوز به طور واضح مشخص نشده که در قبال آزاد شدن ماهیانه ۷۰۰ میلیون دلار چه امتیازی داده ایم؟

البته ما بیش از سی سال با استکبار جهانی مقابله کرده ایم و با این مذاکرات نباید طوری پیش برویم که مردم جهان فکر کنند که هر ملتی که بخواهد در مقابل استکبار بایستد نهایت کم می آورد و با آنها وارد مذاکره می شود. روش مقابله با استکبار جهانی ایستادگی و حفظ عزت است و نمونه بارز آن حادثه عاشورا است که هنوز هم پس از هزار و چهار صد سال درس هایی به ما در همه زمینه ها می دهد.

دولت آمریکا و غربی ها سیاست دورویی را در قبال ایران بکار گرفته اند زیرا حرف آنها با عملشان کاملا متفاوت می باشد.

در حالی که کشور های عضو ۱+۵ خودشان از زیاده خواهی آمریکا خسته شده اند و بعضی اوقات کارشکن مذاکرات هستند باز هم هئیت مذاکره کننده ی ایرانی لبخند می زند و با لطافت کامل و نهایت تدبیر و امید(!) به مذاکرات ادامه می دهد و یا حتی چند ماه چند ماه تمدید می کند. مذاکرات تا به حال خوب توانسته مواردی را از جمله بیشتر شدن تحریم ها ، متوقف کردن پیشرفت هسته ای ، زمان دادن به دشمن ، از بین رفتن و نا امید شدن متخصصان داخلی را قوت ببخشد شاید معنی برد برد این باشد که دشمن هر چه داشتیم برد که برد.

بهترین روش مقابله با این بحران اعتماد به نیروی داخلی و ادامه دادن در جهت پیشرفت می باشد .

البته دکتر ظریف باید این را هم در نظر بگیرد که ایشان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران است و وظایف خیلی سنگین تری دارد و در گیر شدن دوباره به مدت هفت ماه به مذاکراتی که تاکنون نتیجه آنچنانی برای جمهوری اسلامی نداشته ممکن است که این وظایف به خوبی انجام نشود و دچار یک بحران اساسی در وزارتخانه بشویم.

هدف غربی ها و بخصوص آمریکایی ها گرفتن زمان از ایران ، به عقب راندن ایران و گرفتن قدرت و عزت ملت ایران بوده که تاکنون به همت رهبر معظم انقلاب ، مسئولین و مردم شریف این امر محقق نشده است. مشکل آمریکا با ما، انقلاب اسلامی ، روحیه استکبار ستیزی ملت ایران و همچنین جمهوری اسلامی است و نه مسئله هسته ای؛ اگر مسئله هسته ای هم تمام شود مطمئنا دست روی موارد دیگر می گذارند تا در نهایت به حذف جمهوری اسلامی برسند ، امریکا در همه ادوار دشمنی همیشگی برای ایران بوده است چرا که ملت ایران در طول تاریخ هیچگاه تن به ذلت نداده اند و امیدوارم در آینده هم این اتفاق بیافتد.

انتهای پیام/ یادداشت از علیرضا شاهسونی

برچسب ها:
اخبار رفسنجان اعتماد خانه خشتی رفسنجان زیاده خواهی مذاکرات
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • محمد رضا

    عالی بود با نظر ایشان که میگه اینا در نهایت می خوان جمهوری اسلامی رو حذف کنند موافقند
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان