حمایت مسئولین شهرستان رفسنجان از نمایش «گاومیش»

  • شناسه خبر: 47548
حمایت مسئولین شهرستان رفسنجان از نمایش «گاومیش»

امیدواریم این طیف برنامه ها در سبد فرهنگی خانواده های ما قرار گیرد تا ضمن حمایت از هنرمندان و قلم به دستان و کارگردانان، بر روی فرهنگ ما تأثیر بگذارد و سبب تعالی شود.

خانه » آخرین اخبار » حمایت مسئولین شهرستان رفسنجان از نمایش «گاومیش»

به گزارش “خانه خشتی”، نمایش «گاومیش» کاری از امیر پذیرفته در رفسنجان از ۲۵ شهریور ماه آغاز شده و تاکنون مورد استقبال همشهریان فهیم و فرهنگ دوست رفسنجان قرار گرفته است.

این نمایش که روایتگر ۶۰ دقیقه از یک زندگی متفاوت را به صحنه می کشد، در جشنواره منطقه ای تئاتر که از ۲۲ تا ۲۵ مهر ماه در کرمان برگزار می شود، حضور خواهد یافت.

در ادامه نظر برخی فرهنگیان شهر رفسنجان در خصوص نمایش «گاومیش» را بخوانید:

شیخ علی هاشمیان«گاومیش» از زاویه جدیدی به حوادث تاریخی پرداخته است

شیخ علی هاشمیان: خیلی خوشحالم که بچه های رفسنجان کار هنری سنگینی را انجام دادند و با حس قوی خود گوشه ای از تلاش رزمندگان و سربازان اسلام را به نمایش کشیدند؛ نمایش نشست های خصوصی و گفتگوهایی که بین رزمندگان دفاع مقدس رد و بدل می شد، توانست از زاویه جدیدی به دوران جنگ بپردازد و دغدغه آن ها را نشان دهد.

هنر همیشه ارزش خود را داشته است و یکی از شیوه های بیان تاریخ نیز حضور جوانان و استقبال آنان از آن حوادث است. نمایش «گاومیش» با استفاده از دیالوگ های ماندگار و بعضاً کمدی توانست جاذبه و زاویه جدیدی برای جوانان ایجاد کند.

دکتر مصطفی هادوی نژاد«گاومیش» کار نمایشی خوبیست که زیبایی زندگی آدم ها را در دوران دفاع مقدس نشان می دهد

دکتر مصطفی هادوی نژاد: مدت ها بود که یک کار نمایشی خوب ندیده بودم؛ در حالی که هنر تئاتر را خیلی دوست دارم، زیرا رسانه عمیقی است و قوت بالایی دارد. خیلی خوشحال شدم که چنین کاری با یک مفهوم ضمنی در شهر ما اجرا می شود و از زاویه دیگری به کار دفاع مقدس می پردازد که آدم های عادی در مقابل دفاع مقدس زندگی می کردند و این زیبایی کار گروه بود که به لطف خدا و همت آن ها خوب به اجرا درآمد.

امیدواریم این قبیل کارها مورد حمایت مسئولین قرار گیرد، انتظار داریم مردم نیز از چنین کارهایی استقبال کنند و این طیف برنامه ها در سبد فرهنگی خانواده های ما قرار گیرد تا ضمن حمایت از هنرمندان و قلم به دستان و کارگردانان، بر روی فرهنگ ما تأثیر بگذارد و سبب تعالی شود.

علی اسدی فرمانده سپاه رفسنجانمتولیان فرهنگی برای برنامه های فرهنگی اجرا شده در سطح شهرستان برنامه ریزی کنند

فرمانده سپاه ناحیه رفسنجان: به همه دست اندرکاران گروه خداقوت می گویم، هنر تئاتر تأثیر بسزایی دارد؛ اما در صورتی که حمایت کنندگان به معرفت برسند و اثرات فرهنگی و ماندگار آن بر جامعه را دست کم نگیرند و با تمام توان حمایت کنند.

متولیان فرهنگی برای برنامه های فرهنگی اجرا شده در سطح شهرستان برنامه ریزی کنند تا این قبیل کارها مورد حمایت و تشویق قرار گیرد؛ ما نیز از آنچه در توان داریم، در بحث مسائل فرهنگی از این هنر حمایت می کنیم.

حسین تقوی مدیر مسئول هفته نامه مهرآور رفسنجان«گاومیش» کار جدیدی بود که با امکانات و پشتیبانی کارگردان به خوبی اجرا شد

حسین تقوی: اساس و زیربنای هر جامعه ای فرهنگ آن است که باید به شیوه های مختلف نهادینه شود و در قالب هنر تئاتر به جامعه عرضه شود که در اینصورت تأثیر آن بیشتر خواهد بود.

«گاومیش» کار جدیدی بود که با امکانات و پشتیبانی کارگردان به خوبی اجرا شد و می طلبد در این زمینه مسئولین حمایت بیشتری داشته باشند؛ چرا که انجام کارهای فرهنگی دیربازده هستند و نیاز به سرمایه های ملی دارند.

مجموعه شهرستان باید با انجام فعالیت های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برنامه ریزی منسجم داشته باشند تا شاهد تعالی فرهنگی شهرستان در آینده ای نزدیک باشیم.

در صورت افزودن امکانات بیشتر و ترویج فرهنگ استقبال از برنامه های فرهنگی، شاهد حضور کارهای پرمحتوای تأثیرگذار خواهیم بود.

احمد مرادی مسئول فرهنگی سپاه رفسنجان«گاومیش» فرهنگ دفاع مقدس را زنده کرد

احمد مرادی: اجرای نمایش «گاومیش» انسان را به یاد فرهنگ دفاع مقدس می اندازد، فرهنگی که شاید در حال فراموشی است؛ این فرهنگ با این قبیل کارها زنده می شود و هر چه پویاتر شود، در جامعه رشد بیشتری خواهد داشت.

جوانان امروز و نسل جدید جنگ را درک نکرده اند و باید با نمایش چنین کارهایی آن ها را به تفکر واداشت تا بتوانند در فضای جنگ نرم و جنگ فرهنگی، فرهنگ دفاع مقدس را احیا کنند.

دیدن یک اثر هنری بهتر از هر سخنرانی دیگری مؤثر خواهد بود و بازده بهتری دارد.

برچسب ها:
اخبار رفسنجان امیر پذیرفته خانه خشتی دفاع مقدس دکتر هادوی نژاد رزمندگان رفسنجان سرهنگ اسدی شیخ علی هاشمیان فرمانده سپاه ناحیه رفسنجان فرهنگی گاومیش
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • همشهری

    این یه کار ضد جنگ بود متاسفم که دوستان متوجه نیستند
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان