میروسلاو بلاژویچ: اگر روزی غرب به ایران تجاوز کند با تمام نیرو با آن ها برخورد خواهیم کرد

  • شناسه خبر: 3792
میروسلاو بلاژویچ: اگر روزی غرب به ایران تجاوز کند با تمام نیرو با آن ها برخورد خواهیم کرد

گفت و گوی اختصاصی “بوتیانیوز” با مدیر فنی تیم صنعت مس کرمان  * نظر شما در مورد مردم ایران و به خصوص مردم کرمان چیست؟ مادر بنده معلم بود و اطلاعات بسیار زیادی از ایران داشت و به من منتقل می کرد، همچنین می دانم که ایران تاریخ بسیار کهن و منابع عظیم و مختلفی […]

خانه » سیاسی » میروسلاو بلاژویچ: اگر روزی غرب به ایران تجاوز کند با تمام نیرو با آن ها برخورد خواهیم کرد

گفت و گوی اختصاصی “بوتیانیوز” با مدیر فنی تیم صنعت مس کرمان

 * نظر شما در مورد مردم ایران و به خصوص مردم کرمان چیست؟

مادر بنده معلم بود و اطلاعات بسیار زیادی از ایران داشت و به من منتقل می کرد، همچنین می دانم که ایران تاریخ بسیار کهن و منابع عظیم و مختلفی و مردم بسیار با سوادی دارد.
من مدتها آرزو داشتم که روزی موقعیتی پیش آید و به ایران بیایم تا اینکه تحت شرایطی فرصتی پیش آمد و به عنوان سرمربی تیم ملی جمهوری اسلامی دعوت شدم و آن لحظه بسیار خوشحال شدم.
همان زمان تمام چیزهایی که مادرم به من گفته بود را در ایران دیدم و این موضوع باعث شد بر اساس آن پیش داوری های بسیار خوبی که داشتم بتوانم با ایران رابطه خوبی برقرار کنم.
مردم ایران مردمی مذهبی هستند و دین مدار هستند و در هیچ کجای دنیا نمی توان مردمی چنین پایبند به دین یافت.
متاسفانه بعد از ناکامی که در تیم ملی داشتیم یک وقفه ۱۰ ساله زندگی در ایران به وجود آمد و خوشحالم که مسئولان ما را مجددا به ایران دعوت کردند و به کرمان آمدیم و محبت های بی دریغی را از مردم کرمان شاهد بودم.

* با توجه به مصاحبه های جنجالی شما، دلیل تنفرتان از آمریکا چیست؟
این در حقیقت سوالی است که من باید از غربی ها بپرسم و اگر انسان واقع گرا باشد نباید با ملت ایران در بیفتد.
ایران یک قدرت نظامی در جهان است و با این توان حدود ۳۰۰ سال است که شروع کننده هیچ جنگی نبوده است و دلیلی ندارد که دیگران از ایران بترسند.
من نه تنها در اینجا بلکه در سوئیس و کرواسی و جاهای دیگر که معمولا مسافرت می کنم اعلام می کنم که چرا ایران مانند سایر کشورها نباید دارای انرژی هسته ای باشد.
بعضی کشورهای همسایه ایران دارای بمب هسته ای هستند و به لحاظ توازن قوا ایران باید از حق طبیعی خود دفاع کند در صورتی که مطمئن هستم ایران هرگز به تولید سلاح های کشتار جمعی دست نخواهد زد و بیشتر به دنبال استفاده مسالمت آمیز از انرژی هسته ای است.
این حرف ها چون بر اساس منطق است هرجا مطرحشان می کنم همه آن ها را می پذیرند و حتی افکار عمومی اروپا نیز از این سخنان استقبال می کنند.

* مصاحبه ای که در مورد حمایت خود از ایران در برابر هرگونه تجاوز و مقاومت در کنار بسیجیان انجام داده اید از روی احساسات بود و یا آنکه تفکر واقعی شما بود؟
این حرفها که گفتید کاملا صحت دارد و معتقدم ایران توانایی بسیار زیادی برای دفاع از خودش دارد و این حرف ها را از روی اعتقاد زدم و مطمئنم که این تفکر طرفداران زیادی در دنیا دارد.

* با توجه به شناختی که از تفکر بسیجی دارید و آن هم عدالت محوری و آزادی خواهی برای کل مظلومان جهانیان است، آیا حاضرید به عنوان اولین بسیجی اروپا لقب بگیرید؟
بله من آماده هستم و آرزو می کنم که کارت بسیج ایران را داشته باشم و به عنوان یک بسیجی با آمریکا بجنگم.
یک نکته خطاب به جوانان ایرانی که هم سن فرزندان خودم هستند باید عرض کنم که جوانان ایرانی باید بدانند که ایران سرزمین مقدسی است و جوانان این کشور باید قدر ایران را بدانند و مطمئنم که درصد بسیار زیادی از جوانان به این نکات توجه می کنند.
به خاطر وجود این جوانان غیور هست که ایران تضمین می شود تا غربی ها به ایران حمله نکنند و اگر این جوانان بسیجی نباشند قدرت نظامی ایران کاهش پیدا خواهد کرد.

* با توجه به جنجال آفرینی رسانه های غربی به خصوص رویترز و آسوشیتدپرس در مورد مصاحبه اخیر شما، نظرتان در مورد آزادی بیان در غرب چیست؟
من کاری به غرب و تفکراتش ندارم و چیزی که واقعیت دارد این است که وقتی ایران را تحریم کردند دست به اشتباه بزرگی زدند و چون در بین ملت ایران زندگی می کنم باید نکته هایی را به غرب متذکر شوم.
غربی ها مطمئن باشند که در واقع هیچ نوع تحریمی یا حصر اقتصادی و حصر نظامی هیچ تاثیری روی اراده ملت ایران نخواهد گذاشت.
تا زمانی که اسرائیل و آمریکا کاری با ما و مردم ایران داشته باشد ما هم کاری با آن ها نداریم اما اگر روزی برسد که بخواهند به ایران تجاوز کنند با تمام نیرو با آن ها برخورد خواهیم کرد.

* با توجه به شناختی که از مردم ایران و ایران دارید آیا حاضرید تابعیت ایرانی را قبول کنید؟
من با کمال افتخار قبول می کنم و چرا قبول نکنم و این یک موقعیت مناسب برای من است.
البته فکر می کنم مستحق این افتخار نیز باشم تا شهروند افتخاری ایران شوم.

* نظر شما در مورد جنایات اسرائیل چیست؟
نکته ای که برای من تعجب آور است این موضوع است که آن ها ادعای نسل کشی در سال های گذشته علیه خود را دارند اما خود دست به نسل کشی و ظلم می زنند و این موضوع به هیچ وجه قابل توجیه نیست.
پیامی که برای همه ملت های دنیا دارم این است که در فضای صلح و آرامش می توان حکومت کرد و این فشارهایی که اسرائیلی ها روی مردم فلسطین دارند اصلا قابل قبول نیست.
* با توجه به شناختی که از غرب و دولت های غربی داردی نظرتان در مورد جنبش تسخیر وال استریت و آینده آن چیست؟
هر بحرانی که در جهان پیش آید ریشه در ظلم دارد و همه آن هایی که در تئوری حکومت می کنند باید مراقب باشند تا در چنین بحرانی خودشان را با مردم تطبیق دهند.
* صهیونیستهای کرواسی بعد از مصاحبه اخیر، شما را تهدید به مرگ کرده اند، آیا این موضوع صحت دارد؟
من از این موضوع اطلاعی ندارم.
واقعیت این است که حتی بین خود یهودیان رفقایی داریم و با آن ها بحث های زیادی داشته ایم و آن ها را قانع کردیم که در مورد ایران اشتباه فکر می کنند و این نقطه مثبتی است.
* نظر شما در مورد آقای کی روش و تیم ملی ایران چیست؟ آیا به جام جهانی صعود می کنیم؟
آقای کی روش سرمربی بسیار خوبی است.
یکی از مشکلات با آن درگیر است وجود بازیکنان بسیار خوب و زیادی در اطرافش است و انتخاب را برایش سخت کرده است و با توجه به این همه استعداد فوتبالی خوبی که در اختیار دارد، حتما ایران مستحق رفتن به جام جهانی است.
* با توجه به امکانات تیم صنعت مس کرمان، مهمترین عامل سقوط جایگاه این تیم را چه می دانید؟
متاسفانه مس کرمان یک سری بد شانسی ها در این فصل آورد و امیدورام این بدشانسی ها تجربه ای برای فصل آینده شود و دیگر چنین مشکلاتی را در فصل آینده نداشته باشیم.
معتقدم در این فصل مس می تواند به جایگاه دهمی جدول نیز برسد.
به هرحال کسانی که مس کرمان را اداره می کنند، انسان هایی با تجربه هستند و این تجربه در نهایت به نفع تیم خواهد شد.

برنامه شما برای لیگ فصل آینده چیست؟
در سن و سال من وقتی شما حرف از فصل آینده می زنید، انسان احساس جوانی می کند و اگر رئیس و مسئولان باشگاه تمایل داشته باشند من حتما در مس کرمان حضور خواهم داشت.

برچسب ها:
میروسلاو بلاژویچ: اگر روزی غرب به ایران تجاوز کند با تمام نیرو با آن ها برخورد خواهیم کرد
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان