معرفی کارآفرین بانوی رفسنجانی به بهانه ی بزرگداشت مقام زن:

مشاغل خانگی بهترین شغل برای زنان / زنان آرامش بخش کانون خانواده هستند

 • شناسه خبر: 37240
مشاغل خانگی بهترین شغل برای زنان / زنان آرامش بخش کانون خانواده هستند

بانوی کارآفرین رفسنجانی سه سال است که دست به کار پرورش مرغ خانگی زده است، کارش را با ۵ قطعه مرغ آغاز کرده و هم اکنون نزدیک به ۳۵۰ قطعه مرغ در منزل مسکونی اش در روستای کورگه این شهرستان نگهداری می کند. زهرا محمودی در گفت و گو با “خانه خشتی” ، از رضایتمندی […]

خانه » آخرین اخبار » مشاغل خانگی بهترین شغل برای زنان / زنان آرامش بخش کانون خانواده هستند

بانوی کارآفرین رفسنجانی سه سال است که دست به کار پرورش مرغ خانگی زده است، کارش را با ۵ قطعه مرغ آغاز کرده و هم اکنون نزدیک به ۳۵۰ قطعه مرغ در منزل مسکونی اش در روستای کورگه این شهرستان نگهداری می کند.IMG_3273

زهرا محمودی در گفت و گو با “خانه خشتی” ، از رضایتمندی در شغلش گفت و علاقه را دلیلی برای روی آوردن به این کار دانست.

وی افزود: پرورش مرغ را دوست داشتم و به تدریج به فکر این افتادم تا با افزایش تعداد مرغ ها شاید بتوانم از آنها درآمد کسب کنم و الحمدالله موفق هم شدم و از کارم راضی هستم.

تنها سرمایه اولیه خانم محمودی ۵ قطعه مرغ بوده است، با ساختن پناهگاهی برای نگهداری مرغ ها در منزل مسکونی خود کارش را شروع می کند و هم اکنون نزدیک به ۳۵۰ قطعه مرغ در اختیار دارد.

وی به تازگی و با دریافت وام قرض الحسنه ۴۰ میلیون ریالی با حمایت بسیج سازندگی شهرستان رفسنجان، اقدام به خرید یک دستگاه جوجه کشی نموده است.

 محمودی در این رابطه توضیح داد: دستگاه، مونتاژ شده ی شهرستان رفسنجان است و بطو اتوماتیک دما و رطوبت تخم ها را تنظیم می کند، دوره جوجه کشی ۲۱ روز طول می کشد.

IMG_3263

وی با کم کردن هزینه های غذا، داروهای تقویتی و واکسن مرغ ها درآمد نزدیک به ۲ میلیون ریالی در ماه را برآورد کرد.

زهرا محمودی هر سه ماه یکبار اقدام به زدن واکسن مرغ ها می کند و به دلیل همین واکسن ها میزان مرگ و میر حیوان بسیار اندک است.

محمودی حمله سگ و روباه به این  مرغداری را یکی از مشکلات این شغل برشمرد که در راستای بالابردن امنیت آن تمام تلاش خود را بکار میگیرد.

خانم محمودی از پرورش مرغ ها تزئینی گفت: هزینه ی خوراک این مرغ ها نصف مرغ های معمولی است در حالیکه قیمت جوجه این مرغ ها از مرغ های معمولی بیشتر است، اگر می توانستم مکان جداگانه ای به انها اختصاص می دادم و تعدادشان را افزایش میدادم، هم اکنون ۵۰ مرغ تزئینی را پرورش می دهم.

وی افزود: هزینه ی خوراک مرغ ها مدتی است که افزایش یافته است، علاوه بر خرید غذای مخصوص از اضافه غذای منزل نیز برای خوراک آنها استفاده می کنم.

خانم محمودی نمونه همان خانمی است که از هر انگشتش یک هنر می بارد ، او علاوه بر پرورش مرغ کار شیرینی پزی، خیاطی و پته دوزی را نیز انجام می دهد.

وی مشاغل خانگی را بهترین شغل برای زنان دانست و گفت: خانم ها بدون درد سر رفت و امد می توانند در منزل خود هم شغل داشته باشد و هم در کنار خانواده برای آنان آرامش بیافرینند.IMG_3264IMG_3275

برچسب ها:
خانه خشتی دستگاه جوجه کشی رفسنجان روز زن مادر مزغ خانگی مشاغل خانگی
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • علی

  سلام من هم یک مرغدار مرغ محلی هستم از 30تا شروع کردم پارسال 600تا ریختم در حال حاضر 200تا مرغ تخم گذار دارم .خیلی هم عالیه ایول به خانم محمودی خدا قوت دست مریضار

  یک رفسنجانی

  یک زمانی از طرف جهاد سازندگی طرح اشتغال بانوان در منزل ارائه شد از سوی سازمان ملل بررسی و به نویسنده آن هدایائی داده شد ولی ..... اشتغال در منزل هم درامد دارد هم گرمی کانون خانواده هم کاهش نابسامانی و نارسائیها .....

  حسین میرزااسدی

  حمله سگ و روباه از جمله مشکلات این شغل است! او گفت شما دیگه چرا نوشته اید!!!

  حيدر معصومي ريسه

  اي كاش همسران ما مانند خانم محمودي ازانجام چنين كارهايي شانه خالي نمي كردند و كمك يار همسر در زندگي بودند فعلا خانمها فقط مصرف كننده اند و لا غير
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان