استاندار کرمان:

تحقق حماسه اقتصادی با اعتماد به مردم / همه را زیر چتر ولایت و توسعه جمع کنیم تا مسیر پیشرفت را پیش ببریم

  • شناسه خبر: 36952
تحقق حماسه اقتصادی با اعتماد به مردم / همه را زیر چتر ولایت و توسعه جمع کنیم تا مسیر پیشرفت را پیش ببریم

استاندار کرمان گفت: در حماسه اقتصادی باید فرآیندی ایجاد شود که با اعتماد به مردم آنها را در عرصه اقتصادی شریک کنیم. به گزارش خبرنگار”خانه خشتی”، علیرضا رزم حسینی در آیین معرفی فرماندار رفسنجان افزود: از فروش نفت ۷۵ درصد درآمد صرف هزینه های جاری و ۱۵ درصد دیگر صرف کارهای عمرانی می شود که […]

خانه » آخرین اخبار » تحقق حماسه اقتصادی با اعتماد به مردم / همه را زیر چتر ولایت و توسعه جمع کنیم تا مسیر پیشرفت را پیش ببریم

استاندار کرمان گفت: در حماسه اقتصادی باید فرآیندی ایجاد شود که با اعتماد به مردم آنها را در عرصه اقتصادی شریک کنیم.

به گزارش خبرنگار”خانه خشتی”، علیرضا رزم حسینی در آیین معرفی فرماندار رفسنجان افزود: از فروش نفت ۷۵ درصد درآمد صرف هزینه های جاری و ۱۵ درصد دیگر صرف کارهای عمرانی می شود که سهم کارهای عمرانی در کل کشور ۲۲۰ هزار میلیارد ریال و سهم استان کرمان ۱۰ هزار میلیارد ریال است.
وی اظهار کرد: سهم کارهای عمرانی در رفسنجان یکهزار میلیارد ریال است و با این اعتبار پروژه های قبلی تکمیل نمی شود و پروژه جدیدی را نیز نمی توان آغاز کرد.

وی ادامه داد: تورم ها در سال های گذشته شب عید به ۲۵ درصد رسیده بود اما امسال تورم کمتری را شاهد بودیم.

استاندار کرمان گفت: امسال با توجه به اینکه طرح هدفمندی یارانه ها در حال اجراست، ممکن است مدت کوتاهی تورم شیب افزایش قیمت ها را داشته باشد اما در آینده نزدیک این شیب کاهش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال مردم رفسنجان تاکنون یارانه دریافت کرده اند که اگر ۵۰۰ میلیارد ریال از این مبلغ در بخش های مختلف از جمله سلامت، درمان و کارهای عمرانی خرج می شد، توسعه بیشتری را شاهد بودیم.

رزم حسینی گفت: سهم سرانه سلامت در ایران ۳۴۶ دلار است که نشان می دهد بخشی از یارانه ها که بایستی هدفمند می شد، مسیر بی هدفی را طی می کرد اما در سال جدید دولت اصلاحاتی را در این زمینه انجام خواهد داد.

وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف بویژه اقتصاد و فرهنگی با وجود تحریم ها و تورم ها توانستند با مشارکت ملت این مشکلات را مهار کنند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دولتی نیست بلکه مردمی است و نقش دولت این است که برنامه ریزی، هدایت، حمایت و نظارت را بر عهده بگیرد.

استاندار کرمان گفت: در حماسه اقتصادی باید فرآیندی ایجاد شود که با اعتماد به مردم آنها را در عرصه اقتصادی شریک کنیم.

وی تاکید کرد: حماسه اقتصادی یعنی مبارزه با فقر و محرومیت و اعتماد به مردم، تا با ورود مردم به عرصه اقتصادی و با هزینه کردن این منابع برای نسل های آینده، جوانان، بیکاران و فرزندانشان اشتغال ایجاد کنیم.

وی افزود: به دنبال این هستیم که همه را زیر چتر ولایت و توسعه جمع کنیم تا مسیر پیشرفت را پیش ببریم.

رزم حسینی بیان کرد: مردم با حماسه سیاسی خود و با حضور میلیونی شخصیتی روحانی را به عنوان رییس جمهوری انتخاب کردند و دولت در رفع نواقص و مشکلات و فشارهای بین المللی خوب وارد شده و برای حل این مسائل باید گفت و گو و مذاکره انجام شود و رفع آنها چند سالی طول می کشد.

وی خطاب به فرماندار جدید رفسنجان گفت: رابطه خود با روحانیت و امام جمعه را تحکیم کنید زیرا روحانیت در پدید آوردن انقلاب در گذشته و در حال و همچنین در مسیر توسعه پیشتاز بوده اند.

استاندار کرمان ادامه داد: موانع دولت را بردارید و مسیر اقتصاد را با مردم طی کنید.

وی با اشاره به اینکه در استان کرمان هم اکنون ۴۰۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در حال انجام است، بیان کرد: درصدد هستیم نگاه دولت را به مردم تغییر دهیم تا با استفاده ار اعتماد دولت به مردم، منابع مالی آنها در شرکت های غیر دولتی هزینه شود و توسعه و رشد اقتصادی را شاهد باشیم.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه حاشیه های سیاسی پیشرفت را در پی ندارد، گفت: اعتقاد دارم پست های مختلف دولتی مقام دنیوی نیست بلکه وظیفه شرعی به مسوولیت هاست.

وی با بیان اینکه در ۳۵ سال گذشته صنعت پسته باید فعالیت بیشتری را انجام می داد، افزود: از نظر عقلی به دنبال اعتدال نباشیم زیرا بیشتر از نظر عملی می توان به اعتدال رسید.

وی با اشاره به بحران آب در رفسنجان گفت: این مشکل کلی استان است و مقصر ما هستیم زیرا سطح زیرکشت پسته صد درصد یا چند برابر افزایش پیدا کرده و درآمد پسته داران در ۳۵ سال گذشته صرف آبیاری نوین نشده و از کشور خارج شده است.

رزم حسینی، ادامه داد: در سال های گذشته برداشت آب های زیرزمینی کنترل نشده و در این رابطه شورای عالی آب مصوباتی دارد که از جمله کمیته آب در استانداری تشکیل شده تا انتقال آب از حوزه خلیج فارس به رفسنجان و سیرجان انجام شود.

وی افزود: هم اکنون باید از هدر رفت آب جلوگیری کنیم و در این زمینه باید اتاق فکری در فرمانداری رفسنجان ایجاد شود و از تمامی ظرفیت ها بویژه خیران، افراد با تجریه و نخبگان نیز استفاده کرد.

استاندار کرمان تاکید کرد: فرمانداری باید فرش قرمز برای مشارکت های مردمی و سرمایه گذاران پهن کند که باعث ایجاد اشتغال و ارتقای منزلت اجتماعی بیکاران می شود.

وی ادامه داد: فرماندار باید ارتباط خود با مردم را بیشتر کند و نقاط مثبت را تقویت و نقاط ضعف را کاهش دهد.

رزم حسینی، به نگاه فرهنگی مورد نظر رهبر معظم انقلاب در سال جاری و اقتصاد فرهنگی اشاره کرد و گفت: در شهرهایی که فقر فرهنگی داریم باید رشد و توسعه اقتصادی بیشتر باشد و با استفاده از ظرفیت های فرهنگی برای رشد اقتصاد گام برداریم.

وی بیان کرد: سند توسعه هر شهرستان در چهار ماه آینده تدوین خواهد شد و بیش از ۵۰۰ پروژه در بخش های مختلف فرهنگی و ستادی از جمله مس، گردشگری، کشاورزی و صنایع داریم که باید از سرمایه گذاران برای اجرای کارهای اقتصادی استفاده کرد که این سرمایه گذاری ها سطح رفاه مردم را بالا می برد.

رزم حسینی، اظهار کرد: دولت قصد دارد بیمارستان ها، مدارس و سایر پروژه ها را به خیران واگذار کند تا در صورت تکمیل، آنها را به نام خود ثبت کنند.

برچسب ها:
استاندار کرمان خانه خشتی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان