ماجرای غرق شدن ۲ زن اهل رفسنجان در آب‌های قشم چه بود؟

  • شناسه خبر: 36722
ماجرای غرق شدن ۲ زن اهل رفسنجان در آب‌های قشم چه بود؟

دو زن اهل رفسنجان پس از وارد شدن به محدوده «شنا ممنوع» در ساحل قشم، غرق و جان خود را از دست دادند. به گزارش “خانه خشتی”،  در روز ۱۳ فروردین ماه در ساحل شهر قشم و در منطقه شنا ممنوع، دو خانم (مسافر نوروزی) بدون توجه به علائم ممنوعیت شنا، بعد از ۳۰ دقیقه […]

خانه » آخرین اخبار » ماجرای غرق شدن ۲ زن اهل رفسنجان در آب‌های قشم چه بود؟

دو زن اهل رفسنجان پس از وارد شدن به محدوده «شنا ممنوع» در ساحل قشم، غرق و جان خود را از دست دادند.

به گزارش “خانه خشتی”،  در روز ۱۳ فروردین ماه در ساحل شهر قشم و در منطقه شنا ممنوع، دو خانم (مسافر نوروزی) بدون توجه به علائم ممنوعیت شنا، بعد از ۳۰ دقیقه ناپدید شدن توسط قایقی که از محل عبور می‌کرد، در سواحل سینما دریا قشم پیدا شدند که متاسفانه هر دو نفر غرق و فوت شدند.

هر دو خانم غرق شده به نام‌های فهیمه سالاری و سمیه اندرائی‌نژاد فامیل و از یک خانواده و اهل روستای بیاز رفسنجان هستند.

یکی از همسران متوفی در تشریح این حادثه  گفت: ما ساعت دو بامداد وارد قشم شده و در محل سینما دریا چادر زدیم و من چون خسته بودم خوابیدم، که خانم من به همراه خواهرزاده و شوهر وی اقدام به شنا کردن در این مکان کردند.

وی افزود: پس از اینکه از خواب بیدار شدم به کنار ساحل رفتم تا برای صبحانه خوردن صدایشان کنم وقتی که به کنار ساحل رسیدم دیدم صدای فریاد زدن می‌آید پس از آن متوجه شدم که در حال غرق شدن هستند و با توجه به این که من شنا بلد نبودم فریاد می‌زدم کمک کنند، ولی متاسفانه کسانی که در آن حوالی بودند ظاهرا شنا بلند نبودند و کسی به کمک آنها نرفت.

همسر یکی از غرق‌شدگان اضافه کرد: پس از نیم ساعت صدا زدن، حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه پس از این حادثه آمبولانس رسید و حتی یک نجات غریق نیز در آن مکان حضور نداشت و با توجه به اینکه مردم فریاد می‌زدند قایقی که در حال عبور بود متوجه شد و بلافاصله به محل وقوع حادثه رسید و آنها را به کنار ساحل آورد سپس با آمبولانس به بیمارستان فاطمهالزهرا انتقال پیدا کردند که متاسفانه هر دو نفر فوت کردند.

پزشک بیمارستان فاطمهالزهرا نیز در این خصوص  گفت: هر دو نفر این افراد حداقل ۳۰ دقیقه قبل از اینکه به بیمارستان برسند از فوت شان گذشته بود.

محسن زارعی اظهار داشت: در هیاهوی سفرهای نوروزی بعضا شاهد اتفاقات تلخ و جبران‌ناپذیری هستیم که متاسفانه سفر شادی‌بخش نوروز را به عزای دائمی تبدیل می‌کند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم نیز در خصوص تاخیر اورژانس گفت: با توجه به ترافیکی که بود اورژانس ۱۱۵ پس از تماس در حدود پنج تا شش دقیقه در محل غرق شدن متوفی حاضر شد و تلاش‌های همکاران ما در اورژانس و بیمارستان برای زنده نگه داشتن خاله و خواهر زاده بی نتیجه ماند و آنها قبل از اینکه به بیمارستان فاطمه الزهرا برسند جان خود را از دست داده بودند.

محمدرضا دولت‌آبادی هشدار داد: مسافران باید به تابلوهایی شنا ممنوع توجه کرده و در مکان‌های مشخص شده شنا کنند تا شاهد اتفاقات تلخ سالیان گذشته نباشیم.

سرشیفت آتش‌نشانی نیز در این راستا اظهار داشت: طی تماسی که پلیس ۱۱۰ با این مرکز داشت بلافاصله نیروهای امدادی به همراه یکی از بچه‌های نجات غریق که در پارک زیتون مستقر بود به محل حادثه اعزام شدند اما متاسفانه قبل از رسیدن نیروهای ما طوری که مشاهده می‌شد آنها جان خود را از دست داده بودند و قایقی که از آن جا عبور می‌کرد غرق‌شدگان را به ساحل آورده بود.

نجم‌الدین فریدونی افزود: زمانی که خودرو دوم ما به محل حادثه رسید آمبولانس ۱۱۵ نیز پشت سر خودرو ما به محل حادثه رسید و بلافاصله توسط آمبولانس مصدومان به بیمارستان اعزام شدند.

منبع: فارس

برچسب ها:
خانه خشتی رفسنجان شنا غرق قشم ماجرای غرق شدن 2 زن اهل رفسنجان در آب‌های قشم چه بود؟
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • کاکتوس

    خودکرده راتدبیرنیست باوجود تابلوهای شنا ممنوع واخبارهایی که هرروز ازرسانه ها مبنی برغرق شدن افراد در سواحل کشور ( شمال وجنوب ) دیده وشنیده می شود ولی بعضی ازما بازهم بی خیال به خطرافتادن جان خود واطرافیان وبیچاره شدن خانواده هایمان اقدام به ورود به محل شنا ممنوع نموده وجان خودمان را درراه بی توجهی هایمان ازدست می دهیم . بهتراست کمی هم به تذکرات وقوانین بیشتر احترام وتوجه نمائیم
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان