یک روزنامه آلمانی تحلیل کرد؛ وحشت اوباما از شکست مذاکرات استانبول/ کابوس شبهای رئیس کاخ سفید

  • شناسه خبر: 3650
یک روزنامه آلمانی تحلیل کرد؛ وحشت اوباما از شکست مذاکرات استانبول/ کابوس شبهای رئیس کاخ سفید

یک روزنامه اتریشی با تاکید بر هراس اوباما از شکست مذاکرات هسته ای ۱+۵ با ایران در استانبول که تاثیرات بدی بر انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس جمهوری خواهد داشت، مسئله ایران را کابوس این شبهای اوباما ارزیابی کرد. به گزارش «خانه خشتی»به نقل از  مهر، روزنامه آلمانی “هامبورگر ابند بلات” در تحلیلی نوشت : […]

خانه » سیاسی » یک روزنامه آلمانی تحلیل کرد؛ وحشت اوباما از شکست مذاکرات استانبول/ کابوس شبهای رئیس کاخ سفید

یک روزنامه اتریشی با تاکید بر هراس اوباما از شکست مذاکرات هسته ای ۱+۵ با ایران در استانبول که تاثیرات بدی بر انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس جمهوری خواهد داشت، مسئله ایران را کابوس این شبهای اوباما ارزیابی کرد.
به گزارش «خانه خشتی»به نقل از  مهر، روزنامه آلمانی “هامبورگر ابند بلات” در تحلیلی نوشت : رئیس جمهوری آمریکا به شدت از شکست مذاکرات اتمی ایران با غرب وحشت دارد.

سناریوی وحشتناکی که در حال حاضر در پنتاگون و کاخ سفید بررسی می شود این گونه است که گفتگوهای هسته ای با ایران با شکست روبرو شده و اسرائیل حمله نظامی علیه تاسیسات هسته ای ایران انجام داده و تهران نیز شدیدا واکنش نشان دهد و آمریکا نیز چاره ای جز دفاع کردن از تنگاتنگترین متحد خود در منطقه یعنی رژیم صهیونیستی نداشته باشد. چنین سناریویی درست در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری اوباما هیولای وحشتناکی برای وی خواهد بود.

“هامبورگر ابند بلات” در ادامه نوشت : اوباما پیش از شروع مذاکرات ایران با ۵+۱ به خوبی می دانست که این موضوع می تواند بسیار سرنوشت ساز باشد. محافل سیاسی در واشنگتن این گونه حدس می زنند که نتانیاهو تنها چند ساعت قبل از حمله احتمالی به تاسیسات اتمی ایران، اوباما را مطلع خواهد کرد به گونه ای که دیگر شانسی برای عوض کردن رای و نظر اسرائیل در این باره برای آمریکا وجود نخواهد داشت.

این روزنامه آلمانی در بخش دیگری از این مطلب نوشت : این در حالی است که اوباما در شروع دوران ریاست جمهوری خود تصمیمات بزرگی درباره چگونگی مذاکرات با ایران گرفته بود.وی در مبارزات انتخاباتی دوره قبل خود اظهار داشته بود که آماده است با رئیس جمهوری ایران بدون پیش شرط بر سر میز مذاکره بنشیند،اما این اتفاق نیفتاد.

اوباما همچنین در سخنرانی معروف خود در سال ۲۰۰۹ در قاهره دست آشتی خود به سوی جهان اسلام را دراز کرد و بعد از یک دوران یخی که بوش با این دنیا داشت وی برای بهبود روابط آمریکا با جهان اسلام ابراز امیدواری کرد، اما این وعده های وی هم پوچ و بی ثمر بود.

در بخش دیگری از این مطلب آمده است : امروز برنامه هسته ای(صلح آمیز)ایران حتی با سرعت بیشتر ادامه پیدا کرده است.

برچسب ها:
یک روزنامه آلمانی تحلیل کرد؛ وحشت اوباما از شکست مذاکرات استانبول/ کابوس شبهای رئیس کاخ سفید
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان