اولتیماتومی درکارنیست/صادرات نفت ایران به ۶ کشور اروپایی قطع شد

  • شناسه خبر: 259
اولتیماتومی درکارنیست/صادرات نفت ایران به ۶ کشور اروپایی قطع شد

به گزارش «خانه خشتی»به نقل از خبرگزاری فارس: یک مقام آگاه در گفتگو با فارس با رد خبر بسنده کردن ایران به اولتیماتوم ، اعلام کرد شیرهای نفت ایران به روی ۶ کشور اروپایی بسته شد . به گزارش خبرگزاری فارس یک مقام آگاه در گفتگو با خبرنگار سیاسی ما برخی اظهارنظرها درخصوص اولتیماتوم به برخی […]

خانه » سیاسی » اولتیماتومی درکارنیست/صادرات نفت ایران به ۶ کشور اروپایی قطع شد

به گزارش «خانه خشتی»به نقل از خبرگزاری فارس: یک مقام آگاه در گفتگو با فارس با رد خبر بسنده کردن ایران به اولتیماتوم ، اعلام کرد شیرهای نفت ایران به روی ۶ کشور اروپایی بسته شد .

به گزارش خبرگزاری فارس یک مقام آگاه در گفتگو با خبرنگار سیاسی ما برخی اظهارنظرها درخصوص اولتیماتوم به برخی کشورهای اروپایی را رد و موضع مقتدرانه جمهوری اسلامی در قطع صادرات نفت به ۶ کشور اروپایی را تأیید کرد.

بنابراین گزارش صبح امروز در واکنش به تحریمهای اتحادیه اروپا علیه کشورمان سفرای ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، یونان، پرتغال و هلند در تهران به وزارت خارجه احضار شدند و در این جلسه پاسخ قاطعانه جمهوری اسلامی به مصوبه سیاسی اتحادیه اروپا به اطلاع نمایندگان این کشورهای اروپایی رسید.

گفتنی است پس از انتشار این خبر برخی منابع اقدام وزارت امور خارجه را صرفاً “اولتیماتوم” دانسته و نه قطع کامل صادرات را به آینده موکول کردند.خبرگزاری رویترز پس از انتشار خبر قطع صادرات نفت ایران به ۶ کشور اروپا مدعی شد که وزارت نفت ایران خبر صبح امروز خود مبنی بر توقف صادارت نفت به کشورهای اروپایی را تکذیب کرده است.

این گزارش می افزاید با توجه به اعلام موضع صریح جمهوری اسلامی درخصوص قطع صادرات نفت ایران و همچنین باتوجه به دستاوردهایی هسته ای رونمایی شده و انتشار خبر دستیابی دانشمندان ایران به فناوری تولید اورانیوم ۲۰ درصد،ساخت سانتریفیوژهای پیشرفته،ساخت انواع مجتمع‌های سوخت و سایر موفقیتهای به دست آمده در عرصه انرژی اتمی،جمهوری اسلامی اکنون و در این فضا و باتوجه به پارامترهای جدید که به طور قطع شرایط هرگونه مذاکره ای را تحت تأثیر قرار میدهد، آمادگی کامل خود را همانگونه که در نامه ی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران به کاترین اشتون آمده بود،برای گفتگو با گروه ۵+۱ اعلام میکند.

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان