سردار جلالی: تاسیسات هسته ای کشور در مقابل حملات سایبری ایمن هستند

  • شناسه خبر: 252
سردار جلالی: تاسیسات هسته ای کشور در مقابل حملات سایبری ایمن هستند

به گزارش خانه خشتی نقل از پرتال هستی ایران، رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: کارشناسان ایرانی از دانش کافی برای مقابله با تهدیدات سایبری برخوردار بوده و همه تاسیسات هسته ای کشور در مقابل حملات سایبری ایمن هستد. سردار سرتیپ ‘غلامرضا جلالی’ در گفت و گو با خبرنگار حوزه دفاعی ایرنا با اشاره به […]

خانه » اجتماعی » سردار جلالی: تاسیسات هسته ای کشور در مقابل حملات سایبری ایمن هستند

به گزارش خانه خشتی نقل از پرتال هستی ایران، رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: کارشناسان ایرانی از دانش کافی برای مقابله با تهدیدات سایبری برخوردار بوده و همه تاسیسات هسته ای کشور در مقابل حملات سایبری ایمن هستد.

سردار سرتیپ ‘غلامرضا جلالی’ در گفت و گو با خبرنگار حوزه دفاعی ایرنا با اشاره به توجه دشمنان به بخش انرژی و هسته ای کشور اظهار داشت: همه حوادث مربوط به بخش انرژی در کشور تحت نظر قرار می گیرد و تا کنون رد پایی از حملات سایبری و تهدیدات ویروسی در آنها مشاهده نشده است.

رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: روزانه ویروس های فراوانی در دنیا تولید می شود که قرارگاه دفاع سایبری آنها را مورد رصد قرار می دهد و تاکنون اثر مخربی از آنها در داخل کشور ایجاد نشده است.

وی خاطر نشان کرد: بیشترین تهدیدات دشمن به حوزه های انرژی‘ هسته ای‘ تجارت الکترونیک و مسایل بانکی و مالی متمرکز شده است که متخصصان داخلی به دقت اقدامات آنها را مورد رصد قرار می دهند.

** آخرین وضعیت مقابله با ویروس جاسوس دوکو

رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: پس از مقابله با ویروس استاکس نت تجربه کافی برای مقابله با ویروسهای ‘استارس’ و ‘دوکو’ فراهم شد و توانستیم به موقع اقدام به مقابله با این ویروس ها کنیم به طوری که نرم افزار های مقابله و ریمورهای لازم تهیه شد و در اختیار دستگاه های اجرایی قرار گرفت.

سردار جلالی در خصوص آخرین وضعیت مقابله با ویروس دوکو گفت: این ویروس‘ مزاحمتی برای چرخه فعالیت دستگاه های صنعتی نداشته است و تنها اقدام به جاسوسی و جمع آوری اطلاعات می کرد.

وی با بیان اینکه نرم افزارهای کنترل کننده ویروس دوکو در اختیار سازمان های مورد نظر قرار گرفته است اظهار داشت: هنوز گزارش نهایی و جامع مقابله با این ویروس در دستگاه های مختلف آماده نشده است

برچسب ها:
سردار جلالي: تاسيسات هسته اي كشور در مقابل حملات سايبري ايمن هستند
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان