اظهارات وزیرخارجه کانادا ارزش پاسخگویی ندارد/ “برد” بیشتر مطالعه کند

  • شناسه خبر: 229
اظهارات وزیرخارجه کانادا ارزش پاسخگویی ندارد/ “برد” بیشتر مطالعه کند

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر وزیرخارجه کانادا به وی توصیه کرد: آقای برد با احترام به واقعیات، مطالعه بیشتری در مورد مسائل منطقه داشته باشد و از تکرار مواضعی که باعث سرافکندگی دولت کانادا در میان افکار عمومی و نخبگان کانادایی می شود خودداری کند. به گزارش «خانه خشتی»به نقل […]

خانه » سیاسی » اظهارات وزیرخارجه کانادا ارزش پاسخگویی ندارد/ “برد” بیشتر مطالعه کند

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر وزیرخارجه کانادا به وی توصیه کرد: آقای برد با احترام به واقعیات، مطالعه بیشتری در مورد مسائل منطقه داشته باشد و از تکرار مواضعی که باعث سرافکندگی دولت کانادا در میان افکار عمومی و نخبگان کانادایی می شود خودداری کند.
به گزارش «خانه خشتی»به نقل از  خبرگزاری مهر، رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد اظهارات وزیر خارجه کانادا که اخیرا در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست با قطعی تلقی نمودن تولید سلاح هسته ای توسط ایران ، اشاراتی به تحولات لیبی داشته و ظاهرا توهم تکرار تجربه لیبی در مورد ایران را هم مطرح کرده است، اظهار داشت: ارزیابی ما تاکنون این بوده است که این اظهارات کمترین استاندارد دیپلماتیک را نیز تأمین نمی کند بنابراین ارزش واکنش ندارد.

مهمانپرست افزود: دولت فعلی کانادا عملا خود را حافظ میراث شکست خورده نومحافظه کاران در آمریکا می داند. لذا اتخاذ اینگونه مواضع از سوی مقامات کانادایی برای ما جای تعجب ندارد. البته هزینه سنگینی که مردم کانادا تاکنون بابت این رویکرد نومحافظه کاران پرداخته‌اند، امری است که باید توسط مردم و نخبگان کانادایی ارزیابی شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیانن اینکه رصد ما نشان می دهد بسیاری از نخبگان دانشگاهی و حتی سیاستمداران در کانادا نسبت به اتخاذ این مواضع برخورد شدیدی با دولت کانادا و وزیر خارجه آن کشور داشته اند، تاکید کرد: آقای برد باید صراحتا روشن کند در حالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی ده ها بار رسما اعلام نموده برنامه هسته ای ایران تحت نظارت مستمر این نهاد بین المللی است و هیچگونه سندی مبنی بر انحراف در آن مشاهده نشده ، بر اساس چه دلیلی ادعای مضحک تولید سلاح اتمی از سوی ایران را با قاطعیت مطرح می کند.

مهمانپرست در مورد ادعای نقض حقوق بشر نیز گفت: شاید ایشان بگوید در دوره ای که نخست وزیر هارپر برای پیشگیری از افشای فضاحت نقض حقوق بشر توسط نیروهای کانادایی در افغانستان دو بار پارلمان را تعطیل کرد، ‌وزیر حمل و نقل بوده است، اما افکار عمومی بین المللی منتظر انجام و اعلام نتایج تحقیق بیطرفانه در این زمینه است. البته نقض سیستماتیک حقوق بشر بومیان کانادا دقیقا در دوره دولت فعلی و وزارت آقای جان برد به اوج خود رسید.

وی افزود: بومیان کانادا نیز با فاجعه بار خواندن وضعیت انسانی در برخی مناطق همچنان از جامعه جهانی استمداد می طلبند و صراحتا خواهان انتصاب گزارشگر ویژه توسط سازمان ملل شده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان با بیان اینکه قیاس ایران و لیبی توسط آقای برد این امر را به ذهن متبادر می کند که ظاهرا ایشان اطلاعات دقیقی در مورد تحولات منطقه ندارد به وزیر امورخارجه کانادا توصیه کرد: آقای برد با احترام به واقعیات، مطالعه بیشتری در مورد مسائل منطقه داشته باشد و از تکرار مواضعی که باعث سرافکندگی دولت کانادا در میان افکار عمومی و نخبگان کانادایی می شود خودداری کند.

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان