آغاز عملیات اجرایی ساخت سه هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در رفسنجان

  • شناسه خبر: 214733
آغاز عملیات اجرایی ساخت سه هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در رفسنجان

عملیات اجرایی ساخت ۳ هزار واحد مسکونی طرخ نهضت ملی مسکن در رفسنجان با حضور استاندار کرمان، مسئولین استان و شهرستان آغاز شد.

خانه » اجتماعی » آغاز عملیات اجرایی ساخت سه هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در رفسنجان

به گزارش خانه خشتی؛ آیین واگذاری ۸۶۴ قطعه زمین به متقاضیان جوانی جمعیت و شروع عملیات اجرایی ساخت ۳۰۰۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن با حضور استاندار کرمان، فرماندار و جمعی از مسئولین استان و شهرستان در مصلی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی ) رفسنجان برگزار شد.

محمد مهدی فداکار استاندار کرمان در این آیین اظهار کرد: جزو اولین استان هایی بودیم که تصمیم گرفتیم طرح نهضت ملی مسکن را اجرا کنیم مقرر شد در همه جاهای استان زمین در اختیار متقاضیان این طرح قرار دهیم.
وی افزود: تا کنون ده هزار قطعه زمین در استان به مردم واگذار شده است و زمین مورد نیاز به همه متقاضیان تا چند ماه آینده واگذار می شود.
فداکار بیان کرد: معاونت عمرانی و اداره راه و شهرسازی زحمات زیادی کشیدند و قریب ۸۰۰ تا ۹۰۰ هکتار زمین توسط این ارگان ها قطعی شد که از این مقدار ۷۰۰ هکتار استخراج شد.
وی تاکید کرد: شهرداری رفسنجان به دلیل توانایی فنی و نیروی انسانی و همراهی مجموعه شورای شهر با شهرداری پذیرفت ۳ هزار واحد را شروع به ساخت کند.
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: نرخ رشد جمعیت برای اولین بار در استان مثبت شده است و این مهم به واسطه اعمال سیاست های واگذاری زمین ها بوده است.

حسین رضایی فرماندار رفسنجان نیز در این مراسم گفت: یکی از بزرگترین اقدامات و کارهای بزرگی که در دولت سیزدهم شروع شد و امروز شاهدعملیات اجرایی آن هستیم واگذاری زمین برای متقاضیان بود که استارت آن کلید خورد که این مهم از برکات دولت شهید جمهور است.
وی افزود: در رفسنجان نزدیک ۲۰ هزار برای نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که هشت هزار نفر تاکنون تایید نهایی شدند.
وی بیان کرد: در فاز اول با زحمات زیادی که دستگاه های استانی کشیدند ۲۷۰ هکتار زمین به محدوده قانونی شهر الحاق شد و نزدیک ۳۸۶۴ قطعه زمین از داخل آن استخراج شد.
رضایی عنوان کرد: امروز ۸۶۴ قطعه زمین به طرح جوانی جمعیت تعلق گرفت که قرعه کشی آن انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: برای بقیه متقاضیان ۴۰۰ هزار هکتار زمین در فاز دوم در نظر گرفته شده که کارهای اجرایی آن انجام شده و به محدوده قانونی الحاق می شود در نهایت قرعه کشی و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
رضایی گفت: از همه مسئولین استانی تشکر ویژه دارم این طرح مشکلاتی داشت که با درایت مسئولین استانی به ویژه معاون عمرانی استانداری حل و فصل شد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
جوانی جمعیت طرح نهضت ملی مسکن در رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان