مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان عنوان کرد؛
رشد۶ برابری حدنگاری اراضی کشاورزی در استان کرمان/ بهره‌مندی کشاورزان از یارانه پنهان منوط به اخذ سند شد

  • شناسه خبر: 214611
<span style='color:#a2a2a2;font-size:12px;'>مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان عنوان کرد؛</span><br/>رشد۶ برابری حدنگاری اراضی کشاورزی در استان کرمان/ بهره‌مندی کشاورزان از یارانه پنهان منوط به اخذ سند شد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با بیان اینکه حدنگاری اراضی به عنوان یک امر اولویت‌دار در سال جهش تولید با مشارکت مردم، تعریف شده است گفت: با تلاش شبانه‌روزی، رشد ۶ برابری صدور اسناد مالکیت حدنگار اراضی کشاورزی نسبت به میانگین سال گذشته را شاهدیم.

خانه » اجتماعی » رشد۶ برابری حدنگاری اراضی کشاورزی در استان کرمان/ بهره‌مندی کشاورزان از یارانه پنهان منوط به اخذ سند شد

به گزارش خانه خشتی؛ صبح امروز سیدمهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان در دیدار با علی باقری رئیس سازمان جهاد کشاورزی شمال کرمان در خصوص افق حدنگاری اراضی کشاورزی با توجه به تصویب قانون الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول گفتگو کرد.

هاشمی اظهار داشت: حدنگاری اراضی کشاورزی در استان کرمان و در سال جهش تولید، به صورت شبانه‌روزی دنبال می‌شود و در مدت دو ماه ابتدایی سال جاری ۴۵ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغ‌های استان سنددار شده است.

وی افزود: میزان صدور اسناد مالکیت کشاورزی در دو ماه ابتدایی امسال در مقایسه با مجموع عملکرد دوازده ماهه سال گذشته که ۴۴ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغ‌ها سنددار شد، بیانگر رشد ۶ برابری جاری است.

عضو شورای قضایی استان تصریح کرد: قانون الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول، از قولنامه‌های عادی که منشا مفاسد بسیار و تولید بیش از ۶ میلیون پرونده حقوقی و کیفری در دستگاه قضایی شده، سلب اعتبار کرده است.

وی افزود: این قانون علاوه بر الزام به اخذ سند رسمی مالکیت و تعیین ضمانت اجرا برای عدم حدنگاری اراضی و املاک، موانع صدور اسناد را نیز برطرف نموده است و بویژه تبصره ۹ ماده ۱۰ قانون مزبور به اختلاف‌نظرها در خصوص حدنصاب صدور اسناد اراضی کشاورزی پایان داده و صدور سند ششدانگ با قید کاربری زراعی را با هر مساحتی تکلیف کرده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در بخش پایانی سخنان خود گفت: به موجب قانون الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول، ظرف یک‌سال از لازم‌الاجرا شدن قانون ارائه هرگونه خدمات و یارانه‌هایی از قبیل سوخت، بذر، کود و سم توسط جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌ها منوط به اخذ سند مالکیت اراضی کشاورزی است و با توجه به محدود بودن فرصت و حجم بالای تقاضاهای صدور سند در ایام پیش رو، لازم است کشاورزان در اسرع وقت در خصوص اخذ سند اقدام کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان