عضو شورای قضایی استان کرمان عنوان کرد؛
عدم تضرر افراد از حدنگاری/ یارانه کشاورزان با صدور اسناد مالکیت قطع نمی‌شود

  • شناسه خبر: 214093
<span style='color:#a2a2a2;font-size:12px;'>عضو شورای قضایی استان کرمان عنوان کرد؛</span><br/>عدم تضرر افراد از حدنگاری/ یارانه کشاورزان با صدور اسناد مالکیت قطع نمی‌شود

مدیرکل ثبت اسناد و املاک و عضو شورای قضایی استان کرمان اظهار داشت: بخشی از اراضی کشور فاقد سند مالکیت است که ناشی از عدم آگاهی از مزایای حدنگاری و تصورات اشتباه در خصوص صدور اسناد مالکیت حدنگار است.

خانه » اجتماعی » عدم تضرر افراد از حدنگاری/ یارانه کشاورزان با صدور اسناد مالکیت قطع نمی‌شود

به گزارش خانه خشتی؛ ظهر امروز سیدمهدی هاشمی در نشست با فرماندار و دهیاران شهرستان انار گفت: صدور اسناد مالکیت حدنگار اراضی کشاورزی یک ضرورت انکارناپذیر برای توسعه پایدار و ایجاد امنیت غذایی است و کشاورز با اخذ تسهیلات بانکی برای رشد تولیدات کشاورزی خود اقدام می‌کند.

وی افزود: حدنگاری همچنین، مالکیت افراد را تثبیت و از دارایی افراد صیانت می‌کند چرا که سند رسمی مالکیت از جایگاه و اعتباری برخوردار است که هیچ مقامی نمی‌تواند از پذیرش آن استنکاف کند.

هاشمی یکی دیگر از مزایای صدور اسناد مالکیت را توسعه ثبت دیجیتال دانست و تصریح کرد: حدنگاری با ایجاد دفتر املاک الکترونیک، زمینه ارائه خدمات الکترونیک در بستر هوش مصنوعی را فراهم نموده و مراجعات حضوری به ادارات را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.

عضو شورای قضایی استان کرمان ابراز کرد: علیرغم مزایای پرشمار حدنگاری، بخشی از اراضی بویژه زمین‌های کشاورزی فاقد سند است که ناشی از عدم ترویج فرهنگ ثبت رسمی در جامعه و تصورات غیرواقعی افراد مبنی بر اخذ مالیات و قطع یارانه کشاورزان می‌باشد.

او اضافه کرد: با توجه به اتمام مهلت پنج ساله ساله قانون جامع حدنگار برای تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای، این اسناد به نوعی بی‌اعتبارند و دارندگان این اسناد می‌بایست در اسرع وقت جهت تعویض اسناد دفترچه‌ای به تک‌برگ اقدام کنند.

در پایان محسن صالحی فرماندار انار ضمن تاکید بر لزوم همکاری ادارات متولی زمین با مجموعه ثبت اسناد و املاک گفت: رفع تداخلات به عنوان مقدمه حدنگاری اراضی کشاورزی، باید با سرعت دنبال شود و نباید زمین کشاورزی داشته باشیم که تعیین تکلیف نشده باشد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان