جابجایی مهمان‌شهر رفسنجان تا چند ماه آینده

  • شناسه خبر: 213110
جابجایی مهمان‌شهر رفسنجان تا چند ماه آینده

شهردار رفسنجان از پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی احداث مهمانشهر جدید خبر داد و گفت: تا چند ماه آینده مهمانشهر جابجا خواهد شد.

خانه » آخرین اخبار » جابجایی مهمان‌شهر رفسنجان تا چند ماه آینده

به گزارش خانه خشتی، مجید کهنوجی در سخنرانی روز جهانی قدس در جمع نمازگزاران رفسنجان با قدردانی از حضور باشکوه مردم در انتخابات اسفند ۱۴۰۲، اظهار کرد: با اقدامات سردار مقاومت حاج‌قاسم سلیمانی داعش سرنگون شد و محوریت مقاومت تشکیل شد. همه مدیون درایت مقام معظم رهبری و شهید سلیمانی است.

وی افزود: امروز در دنیا آبرویی برای رژیم خبیث صهیونیستی چه در نزد مسلمان و چه غیرمسلمان نمانده است. عملیات طوفان الاقصی این جرأت را به نیروهای محور مقاومت داد که در عراق و یمن با دلاوری به رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار حمله کنند و سبب شود حرمتی برای آمریکا و اسرائیل نماند.

وی با‌اشاره به گوشه‌ای از خوی وحشیگیری رژیم صهیونیستی در جنگ غزه، ادامه داد: ۳۳ هزار شهید که ۷۰ درصد آنها زنان و کودکان هستند، ۸ هزار مفقود، ۷۵ هزار مجروح، ۱۴ هزار شهید کودک، دو میلیون آواره، ۲۶۰۰ نفر اسیر، محاصره غذایی مردم فلسطین، تخریب ۵۰۰ مسجد و کلیسا، تخریب ۳۱ بیمارستان، تخریب ۳۰۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی، تخریب ۳۶۰ هزار منزل مسکونی تنها گوشه‌ای از جنایات رژیم خبیث صهیونیست است. چنین جنایتی در تاریخ بشر نظیر نداشته است و این جنایت‌ها با حمایت آمریکا بوده است.

کهنوجی به دیدار اسماعیل هنیه و زیادالتخاله با رهبر انقلاب اشاره و بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار به پیروزی مقاومت و مردم فلسطین در این جنگ اشاره و تأکید کردند. اسرائیل غیر از کشتار زنان و کودکان فلسطینی و شهادت نیروهای مقاومت، با تجاوز به سفارت ایران در سوریه نیز خوی وحشی‌گری خو را اثبات کرد.

شهردار رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد شهرداری اشاره و اظهار کرد: در حوزه اقتصاد در سال گذشته، شرکتی با هدف درآمد پایدار برای شهرداری تشکیل شد که ۴۰ درصد سهام آن متعلق به صندوق بازنشستگی شرکت مس، ۴۰ درصد شهرداری و ۲۰ درصد بخش خصوصی بود. همین شرکت با یک‌سوم امکاناتی که در سرچشمه کار می کند سودش برابری کرد و ۱۰۰درصد سود خود را بازگشت سرمایه داشت.

کهنوجی به شعار سال ۱۴۰۳ از سوی رهبر انقلاب مبنی بر «جهش تولید با مشارکت مردم» اشاره و عنوان کرد: تشکیل این شرکت و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری خروجی شعار رهبری است. مدیریت با بخش خصوصی، نظارت با شهرداری است. سود این شرکت نیز به مردم می رسد.

شهردار رفسنجان در ادامه تصریح کرد: یکی دیگر از اقداماتی که در راستای حکمرانی مردم انجام شد، شهر را به ۵۰ قسمت تقسیم و شورای محله را با انتخاب مردم با محوریت مسجد و امام محله انتخاب کردیم. اداره امور بانوان تشکیل شد. جوانان دهه هشتادی را فرا خواندیم و شهرداران دهه هشتادی در هر محله را انتخاب کردیم و برای هر محله ۱۰ میلیارد تومان اختصاص دادیم. شورای محلات خودشان مشکلات محله را احصا و طرح‌های خود را به شهرداری می‌آورند. این تجربه فوق العاده‌ای بود چون خود مردم محلات با مشارکت شورای محله مشکلات را استجراج و خود تصمیم می‌گیرند.

کهنوجی باز کردن محورهای اصلی شهر را از دیگر اقدامات شهرداری برشمرد و افزود: از ورودی سرچشمه تا بزرگراه خلیج فارس و ورودی از سمت یزد، مرکز شهر و بلوار پرستار، ساماندهی رودخانه‌ها، از جمله اقدامات شهرداری بوده است.

شهردار رفسنجان با بیان اینکه رفسنجان به‌نسبت جمعیت و جغرافیا رتبه نخست گل آرایی را در کشور دارد، افزود: ساخت مهمانشهر جدید ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا چند ماه آینده مهمانشهر جابجا خواهد شد ضمن این‌که جابجایی زندان را در دستور کار داریم. ساخت پل زیرگذر در بزرگراه خلیج فارس که خیابان امیرکبیر را به شهرک یادگار امام متصل خواهد کرد، احداث پل در بلوار طالقانی از سمت شرق به غرب، ساماندهی بلوار گردشگردی کتاب، احداث مجموعه چندمنظوره تفریحی، گردشگری و شهربازی در ۵۰ هکتار زمین در غرب استادیوم ورزشی آغاز خواهد شد.

وی احداث مجموعه ۲۰۰۰ نفری در دهکده ورزشی را در سال جدید یادآور شد و گفت: باز کردن اتوبان شرقی از میدان امام حسین(ع) تا علی‌آباد انقلاب در سال جاری در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان از همراهی استاندار کرمان و همدلی مسئولین شهرستان و شورای اسلامی شهر برای جابجایی مهمانشهر، زمین شهربازی، جابجایی زندان و رفع مشکلات حوزه شهری قدردانی کرد.

برچسب ها:
رفسنجان روز قدس مجید کهنوجی شهردار مهمانشهر جدید
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان