در دهمین نشست گام دوم انقلاب مطرح شد؛
توسعه ورزش پس از انقلاب اسلامی

  • شناسه خبر: 212550
<span style='color:#a2a2a2;font-size:12px;'>در دهمین نشست گام دوم انقلاب مطرح شد؛</span><br/>توسعه ورزش پس از انقلاب اسلامی

در دهمین نشست از سلسله نشست‌های گام دوم انقلاب اسلامی، مدیر امور ورزشی باشگاه فرهنگی ورزشی صنعت مس رفسنجان به بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی درحوزه ورزش بعد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

خانه » اجتماعی » توسعه ورزش پس از انقلاب اسلامی

به گزارش خانه خشتی؛ ابوالفضل برزگر مدیر امور ورزشی باشگاه مس رفسنجان گفت: قبل از انقلاب اسلامی معاونتی در آموزش و پرورش بود که ٢٠فدراسیون، ٢٠ رشته ورزشی و ٣٠٠هیأت ورزشی با کمتر از سه کرسی بین‌المللی داشتیم اما بعد از انقلاب سازمان مستقل تربیت‌بدنی و در نهایت ورزش و جوانان با ۵١ فدراسیون، بیش از ١٧٠ رشته ورزشی، ١۵٠٠ هیأت ورزشی و بیش از ١٧ کرسی در نهاد های بین المللی ورزش داریم.

برزگر اضافه کرد: در زمینه توسعه اماکن و فضاهای ورزشی افزایش محسوس و غیرقابل مقایسه استخرهای ورزشی، افزایش زمین‌های چمن طبیعی فوتبال، احداث هزاران زمین چمن مصنوعی، افزایش سالن‌های ورزشی با ظرفیت بیش از دو هزار نفر تماشاگر، افزایش استخر های بزرگ استاندارد، توسعه پیست‌های دو و میدانی روباز تارتان را داشته‌ایم.

مدیر امور ورزشی باشگاه مس رفسنجان بیان کرد: در زمینه ورزش قهرمانی المپیکی و جهانی، افزایش چشمگیر مدال های ورزشی کسب شده در بازی های المپیک، افزایش بیش از دو برابری مدال های ورزشی کسب شده در بازی های آسیایی، افزایش چشمگیر حضور تیم های ورزشی ایران در رقابت های باشگاه های آسیا را داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: در زمینه ورزش پارالمپیکی، تأسیس فدراسیون جانبازان و معلولین، تأسیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان، تأسیس کمیته ملی پارالمپیک و استقلال آن به عنوان یک نهاد مستقل ورزشی بوده که در حال حاضر فقط سه کشور در جهان دارای این نهاد بصورت مستقل هستند.

برزگر در زمینه ورزش همگانی اظهار کرد: در بعد از انقلاب اسلامی برای اولین بار تأسیس صدها هیئت‌های ورزش همگانی در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور، طراحی و توسعه همایش‌های پیاده‌روی خانوادگی بصورت هفتگی، برگزاری هزاران مسابقه و جشنواره خانوادگی در سراسرکشور را داشته‌ایم که ایران به عنوان کشور پیشرو، جایزه‌ی بین‌المللی خلاقیت را از آن خود کرد.

مدیر امور ورزشی باشگاه مس رفسنجان در زمینه علمی و کادرسازی ورزش گفت: بعد از انقلاب اسلامی ایجاد مقطع کارشناسی ارشد و دکترای علوم ورزشی و افزایش اعضای هیأت علمی علوم ورزشی را داشته‌ایم.

وی بیان کرد: در زمینه ورزش بانوان، ایجاد ساختار ورزش ویژه بانوان در عمده تشکیلات‌ های ورزش کشور بعنوان معاونت، مدیریت و… را داشته‌ایم.

برزگر اضافه کرد: توسعه فعالیت بانوان در رشته‌های ورزش، کسب مدال‌های مختلف در مسابقات المپیک، پارالمپیک و پاراآسیایی از دیگر دستاوردهای ورزشی بعد از انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان