فرماندار رفسنجان:
بستر رقابت واقعی در انتخابات رفسنجان فراهم است

  • شناسه خبر: 211338
<span style='color:#a2a2a2;font-size:12px;'>فرماندار رفسنجان:</span><br/>بستر رقابت واقعی در انتخابات رفسنجان فراهم است

فرماندار شهرستان رفسنجان توضیحاتی درباره برگزاری انتخابات پرشور و رقابتی با مشارکت همه طیف ها و جناح های سیاسی در شهرستان های رفسنجان و انار داد و تأکید کرد: بستر رقابت واقعی برای حضورمردم‌ در انتخابات فراهم است.

خانه » سیاسی » بستر رقابت واقعی در انتخابات رفسنجان فراهم است

به گزارش خانه خشتی؛ حسین رضایی در ابتدا ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد منجی عالم بشریت اظهار کرد: اجازه نمی‌دهیم هیچ سلیقه سیاسی در فرایند برگزاری انتخابات دخالت کند.

وی ادامه داد: در مراحل ثبت نام نهایی از نامزدهای انتخاباتی حوزه شهرستان های رفسنجان و انار که ۸۱ نفر ثبت‌نام داشتند ۵۴ نفر ثبت نام خود را نهایی کردند.

او گفت: ۸ نفر از کاندیداهای رفسنجان و انار تا کنون انصراف خود را به فرمانداری اعلام کردند.

وی بیان کرد: از همه طیف ها و سلایق در این دو شهرستان برای نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کردند، فضای شهرستان را جوری مدیریت کردیم که حضور خوبی در روز ۱۱ اسفندماه داشته باشیم همه در حال همکاری هستندوکمترین تخلف انتخاباتی را داشتیم.

رضایی خاطرنشان کرد: این امر نشانه شور و شعور سیاسی کاندیداهاست‌ و فضای و بستر مشارکت فراهم است و رسانه‌ها در حوزه مشارکت مردم کار کنند.

۴۶ نامزد انتخاباتی در رفسنجان و انار در حال رقابتند

مجید دهقانی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری رفسنجان هم بر ضرورت تلاش همگانی برای ایجاد شور و گسترش مشارکت انتخاباتی تاکید کرد و گفت: بحث معرفی کاندیداهای خبرگان رهبری هم در رسانه ها مد نظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: ۲۵۵ شعبه اخذ رأی در دو شهرستان رفسنجان و انار تدارک دیده ایم‌ که ۲۲۱ شعبه متعلق به رفسنجان و ۳۴ شعبه متعلق به شهرستان انار است.

دهقانی اظهار کرد: از ۵۴ نامزد انتخاباتی ثبت نام نهایی شده در دو شهرستان رفسنجان و انار، هشت نفر تا کنون انصراف خود را اعلام کردند و ۴۶ نفر به رقابت می پردازند

سرهنگ محمد پساوند نیز بیان کرد: همینقدر که برای مشارکت بالا در فضای حقیقی فعالیت می شود اهمیت فضای مجازی بالاتر از فضای حقیقی است.

وی تصریح کرد: اصحاب رسانه تکلیفشان نسبت به راهبردهای انتخاباتی یعنی راهبرد نظام مقدس جمهوری اسلامی و راهبرد مشارکت بسیار مهم است.

سرهنگ پساوند بیان کرد: مقام معظم رهبری راهبرد جمهوری اسلامی را  در حول رقابت، امنیت، سلامت و مشارکت عنوان کردند.

وی ادامه داد: در راهبرد سلامت می بینیم‌ که ارگان های دولتی در فضایی بسیار مطلوب و سلامت بحث ثبت نام ها و. دیگر موارد انتخاباتی را انجام دادند و در حوزه راهبرد رقابت هم خوشبختانه شاهدیم که نامزدهای انتخاباتی در این ایام رقابت سالم دارند.

پساوند گفت: در حوزه امنیت انتخاباتی هم نیروهای امنیتی این رکن را بر عهده دارند و حوزه مشارکت نیز بر عهده همه ما آحاد ملت ایران است.

چرا در بحث مشارکت تاکید داریم؟ رابطه مشارکت با امنیت کشور

وی در ادامه به این پرسش پاسخ داد و افزود: رابطه مستقیم بین امنیت و مشارکت وجود دارد هرچه مشارکت در انتخابات بالاتر باشد امنیت ایران اسلامی هم در سطح بالاتری در دنیا قرار می گیرد و قطعا در این راستا دشمن از خدعه و‌ نیرنگ دست بر می دارد زیرا آن ها دنبال سوریه سازی هستند.

سرهنگ پساوند خاطرنشان کرد: اگر مشارکت پایین باشد قطعا دشمن طمع خواهد کرد و رویداد ۱۳ دی و حادثه ترور در گلزار شهدای کرمان را راه اندازی می کند نگاه دشمن به انتخابات ایران است هر چند در حال تهدید هستند.

 رابطه مشارکت با اقتدار کشور

این مقام مسیول ادامه داد: هرچه مشارکت در انتخابات بالا باشد اقتدار کشور افزایش میابد و قدرت چانه زنی در نظام بین المللی‌ را خواهیم داشت .

وی افزود: هرچه مشارکت در انتخابات بیشتر باشد حل مسایل اقتصادی بیشتر خواهد بود و به سمت پویایی اقتصاد گلم برخواهیم داشت.

پساوند با اشاره به اینکه دشمن دنبال ایجاد حادثه های امنیتی در کشور و دنبال ایجاد ناامنی در نقاط کشور است اظهار کرد: دشمن در وهله اول نمی خواهد که انتخابات در ایران برگزار شود و اگر هم برگزار شد می خواهد بی رونق باشد 

وی بیان کرد: وظیفه رسانه ها برای جلب مشارکت در انتخابات و ایحاد امنیت و اقتدار بالای کشور است، تولید محتوا برای مشارکت بالای انتخابات موثر است لذا تشویق و ترغیب کنیم مردم را به حضورشان در این حماسه، بنابراین امروز نیاز به هم افزایی داریم برای مشارکت بالا.

پساوند گفت: سهم هر کدام از شما رسانه‌ها این است که در تولید محتوا باید به سراغ اقشار مختلف مردم رفت و تهدید دشمن را بیان کنیم تا همه پذیرش آن را داشته باشند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان