گفت‌و‌گو؛

امدادگران رفسنجان بالای ۳ هزار نفر هستند

  • شناسه خبر: 204454
امدادگران رفسنجان بالای ۳ هزار نفر هستند

ناجی حادثه دیدگان زمان وقوع حوادث غیرمترقبه، همان امدادگران با رنگ سرخ و سفید لباس شان در جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ است که آمارشان در رفسنجان به سه هزار و ۲۴۰ نفر رسیده که در سامانه این جمعیت ثبت و فعال هستند.

خانه » گفت‌وگو » امدادگران رفسنجان بالای ۳ هزار نفر هستند

به گزارش خانه خشتی؛ نخستین چیزی که هر حادثه دیده ای، بلافاصله پس از وقوع مصیبت، آرزوی دیدن آن را دارد، رنک سرخ و سفید لباس امدادگران جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ است که ناجی حادثه دیدگان زمان وقوع حوادث غیرمترقبه است.

خدمت در این جمعیت در سراسر جهان، داوطلبانه است و هدف مشترک آن تسکین آلام و دردهای بشری است.

هفته گذشته به عنوان هفته هلال احمر و صلیب سرخ جهانی نامیده شده و گزارشگر پایگاه اطلاع رسانی خانه خشتی تصمیم به مصاحبه با مسئول این جمعیت در رفسنجان را گرفته است.

حسن امینی رنجبر در این گفتگو اظهار داشت: گروه ها و جمعیت های آموزش دیده مختلفی ما داشتیم که آمار جمعیتی آنها فرق می کند در حال حاضر تعداد امدادگران رفسنجان ۳ هزار و ۲۴۰ نفر هستند که ثبت سامانه و فعال هستند.

وی افزود: ما طرح ها و خدمات زیادی را طبق فعالیت هایمان از سال گذشته تا به امسال ارائه دادیم.

امینی رنجبر در تشریح فعالیت ها و اقدامات انجام شده طی یک سال اخیر چنین گفت: در طرح خدمات درمانی و حمایتی به ۸۷۰ نفر خدمات دارویی و توان بخشی (بستری، دندان پزشکی و…) ارایه شد.

وی تصریح کرد: در رابطه با اعطای کمک هزینه درمانی هم به مبلغ حدود ۶۷۰ میلیون تومان و۲۵۰بسته غذایی به مبلغ ۱۹۰ میلیون تومن اعطا کردیم.

۲۵ خانه هلال در رفسنجان

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان افزود: ۲۵ خانه هلال فعال در زمینه آموزش، امداد کارهای فرهنگی خدماتی، معیشتی و کارهای حمایتی در کل شهرستان راه اندازی شده و همچنین در محلات کم برخوردار مثل محله رحمت آباد طرح ۲۰۲۰ دوره آموزشی گذاشته شد که به تعداد ۹۰ نفر آموزش داده شد.

وی ضمن اشاره به این که کمک بلاعوض خدمات درمانی به ۱۰۶نفر شده است خاطرنشان کرد: در محله رحمت آباد به ۳۳۰ نفر ویزیت های رایگان ارایه شد و پزشکان عمومی، متخصص و روانشناس و غیره مستقر شدند و خدمات درمانی ارایه کردند.

تشریح آموزش های هلال احمر

امینی رنجبر افزود: در سال گذشته در خصوص آموزش کلاس های ۲۲ساعته در ۱۱۰ دوره و به ۲ هزار و ۴۰۰ نفر آموزش دادیم و در بحث آموزش پناه گیری، در ۵۶ مدرسه و۱۰روستا را به تعداد ۵۰۰ نفر در مدرسه و ۲۰۰ نفر در روستاها آموزش ها را فراگرفتند.

وی خاطرنشان کرد: در طرح های دیگر آموزش چهره به چهره یعنی در مساجد، پارک ها و دیگر فضاها آموزش های امدادرسانی از جمله بازکردن راه تنفس فرد آسیب دیده داده شد که آمار یادگیران بالای هزار نفر ثبت شد.

این مسئول بیان کرد: در بخش جوانان هم کانون های دانش آموزی، دانشجویی و طلاب با هدف توانمند سازی و کار افرینی بشر دوستانه را داشتیم که طرح دادرس به معنی دانش‌آموز آماده در روزهای سخت در مقاطع اول و دوم دبیرستان در ۳۸ مدرسه با همکاری آموزش و پرورش امسال انجام دادیم.

او اظهار کرد: در بحث داروخانه ها دارو های خاص و کمیاب شهرستان را تهیه و در اختیار مردم قرار می دهیم؛ در واحد امداد و سیل اخیر در روزهای اولیه بچه های خود رفسنجان کمک حال وضعیت پیش آمده بودند.

امینی رنجبر گفت: علاوه بر تیم های خودمان در این روز های اخیر تیم های استان های دیگر از کرمان و شهرستان های ماهان، شهرداری بم و انار اعزام شدند و در جریان سیل اخیر در کوثرریز اردوگاه و اسکان اضطراری را دایر و خدمات به سیلزدگان دادند.

امینی تصریح کرد: پایگاه مرکزی منطقه سرچشمه، داوران و پایگاه کشکویئه را داریم که محور رفسنجان انار تا بیاض را و تمامی حوادث پوشش میدهد.
وی ادامه داد: مرکز توانبخشی ما همان ساختمان قدیمی است که در خیابان شهدا با همکاری بهزیستی واحدهای فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتاردرمانی، ارتوپدی و غیره را داریم که با تعرفه دولتی است تا کاهش هزینه برای مردم در بخش توانبخشی داشته باشیم.

گفتگو از: مژده عباس پور

انتهای پیام/

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان