فرماندار رفسنجان مطرح کرد:

سوخت جهت مقابله با سرمازدگی باغات پسته تخصیص یافت

  • شناسه خبر: 203501
سوخت جهت مقابله با سرمازدگی باغات پسته تخصیص یافت

فرماندار رفسنجان از تخصیص سوخت جهت مقابله با پدیده سرمازدگی ِ پیش رو خبر داد و گفت: باغداران می توانند به جهاد کشاورزی مراجعه و با ثبت نام در سامانه ” سدف ” این سهمیه را از شرکت پخش فرآورده های نفتی دریافت کنند.

خانه » آخرین اخبار » سوخت جهت مقابله با سرمازدگی باغات پسته تخصیص یافت

️به گزارش خانه خشتی به نقل از روابط عمومی فرمانداری رفسنجان؛ حسین رضایی در خصوص سرمازدگی های بهاره باغات پسته رفسنجان گفت: به دو روش تولید دود و ایجاد حرارت می توان با سرمازدگی مقابله کرد.

 

️ وی افزود: دود تولید شده در باغات می تواند سرماهای یک الی ۲ درجه زیر صفر را کنترل کند اما سرماهای بالای ۴ و ۵ درجه زیر صفر را نمی تواند کنترل کند لذا نیاز است کشاورزان باغ را گرم کنند تا بتوانند محصول خود را از آسیب سرما حفظ کنند.

 

️رضایی با اشاره به اینکه ایجاد حرارت در باغ ها برای جلوگیری از خسارت های سرمازدگی بسیار موثر است ادامه داد: در شهربابک طرح تولید حرارت در باغات کشاورزی در راستای مقابله با پدیده سرماهای بالای ۳ درجه زیر صفر جواب داده و این روش به این شکل است که باغدار قوطی های کوچک حاوی گازوئیل را در هر هکتار به میزان ۲۰۰ تا ۴۰۰ عدد قرار می دهد و شب آن ها را روشن کرده و حرارت تولید می کنند.

 

️وی گفت: این روش درختان و محصول باغ را از سرما حفظ می کند و روشی موثر است.

 

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: برای تامین سوخت باید تدابیری اندیشیده می شد که با استاندار کرمان آقای فداکار و ستاد مدیریت بحران استانداری هماهنگی های لازم انجام شد تا بتوانیم سهمیه سوخت برای باغات رفسنجان تأمین کنیم.

 

️رضایی بیان کرد: چون در روزهای آینده کاهش دما را در پیش رو داریم، ایستگاه های هواشناسی هم که در برخی نقاط از جمله جوادیه فلاح نصب شده و وقتی هواشناسی اعلام کرد که خطر سردی هوا چه روزی است تخصیص سوخت برای مقابله با سرمازدگی انجام می شود.

 

وی افزود: کشاورزان می توانند از این سهمیه بهره مند شوند و می توانند در جهاد کشاورزی درخواست دهد لذا بریا این تقاضا هم باید پروانه فعالیت را داشته باشند اگر نداشته باشند پروانه فعالیت را می توانند از نظام صنفی کارهای کشاورزی واقع در خیابان مصطفی خمینی ۱ دریافت کنند تا بتوانند از سهمیه سوخت استفاده کنند و باغات خود را از خطر سرمازدگی مصون دارند.

 

فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: گزینه بحران در سامانه “سدف” در شرکت پخش فراورده های نفتی فعال شده و کشاورزان می توانند در این سامانه ابتدا با مراجعه به جهاد کشاورزی ثبت نام کنند و بهره مند شوند. سال گذشته روزهای ۱۶ و ۱۷ فروردین خطر سرمازدگی باعث از بین رفتن بسیاری از محصولات پسته رفسنجان شد.

 

انتهای خبر/

برچسب ها:
پسته رفسنجان فرماندار رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان