ماهانه ۲۴۰۰ تن آرد در رفسنجان مصرف می‌شود

  • شناسه خبر: 196284
ماهانه ۲۴۰۰ تن آرد در رفسنجان مصرف می‌شود

سرپرست فرمانداری رفسنجان گفت: ماهانه ۲ هزار و ۴۰۰ تن و روزانه ۸۷ تن آرد در این شهرستان مصرف می شود.

خانه » اسلاید شو » ماهانه ۲۴۰۰ تن آرد در رفسنجان مصرف می‌شود

به گزارش خانه خشتی؛ رضا مُشکی عصر پنجشنبه با حضور تعدادی از مسئولین از روند تولید و تأمین آرد مورد نیاز نانوایی های رفسنجان از کارخانه آرد رفسنجان بازدید و اظهار کرد: ۳۸۰ نانوایی در سطح روستاها و شهرهای رفسنجان فعالیت دارند که روزانه مصرف آرد در این خبازی ها بیش از ۸۷ تن است.

وی افزود: یک کارخامه آرد در رفسنجان وجود دارد که گندم مورد نیاز را از کرمان و استان های مجاور تهیه و تبدیل به آرد کرده و به بازار عرضه می کند که خوشبختانه تا کنون مشکلی در تأمین سهمیه آرد خبازی ها (نانوایی ها) در این شهرستان ایجاد نشده است.

 

مشکی تصریح کرد: این کارخانه، روزانه ۸۷ تن معادل ماهانه بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ تن آرد را به نانوایی های شهرستان تزریق می کند.

 

وی افزود: برای جلوگیری از تخلفات و تأمین به موقع آرد؛ بازدیدها و نظارت ها توسط ۶ تیم ۱۳ نفره از ارگان های اتاق اصناف، بسیج اصناف، جهاد کشاورزی و اداره غله شهرستان انجام می شود.

 

مُشکی بیان کرد: از ۲۷ اردیبهشت تا کنون این تیم بازرسی نانوایی ها را رصد کرده و مورد بازرسی قرار دادند که طی این امر پرونده تخلف ۲۹ واحد نانوایی به تعزیرات ارسال شد.

وی ادامه داد: تعطیلی غیر مجاز، توزیع خارج از شبکه آرد، کم فروشی و عدم رعایت مسائل بهداشتی از تخلفات این نانوایی ها بوده که منجر به تشکیل پرونده وئ ارسال به تعزیرات شده است.

سرپرست فرمانداری رفسنجان تصریح کرد: روز ذشته از کارخانه تولید کیک و کلوچه در رفسنجان بازدید به عمل آوردیم که این واحد هم با قیمت ثباتی مواد اولیه شامل آرد و روغن را تأمین می کند.

علی احمدیان مدیرعامل کارخانه آرد در رفسنجان هم گفت: گندم مورد نیاز این کارخانه از شهرستان ای داخل استان و نیز گاهاً از بندرعباس و چابهار تأمین و تبدیل به آرد و به بازار عرضه می شود.

 

وی افزود: روزانه در این کارخانه بیش از ۲۰۰ تن آرد تولید و ۸۷ تن روانه بازار داخلی شهرستان و مابقی آن به کرمان، زرند، شهربابک و انار ارسال می‌شود.

 

احمدیان گفت: حدود ۴۰۰ نانوایی در سطح شهرستان رفسنجان وجود دارد که سهمیه آرد آن ها بنا به جمعیت تحت پوشش بین ۵ تا ۱۵ تن آرد است که به آن ها تحویل داده می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان