کارخانه نساجی در رفسنجان افتتاح شد

  • شناسه خبر: 193358
کارخانه نساجی در رفسنجان افتتاح شد

کارخانه نساجی و تولید پارچه در بخش فردوس منطقه نوق رفسنجان که با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان احداث شده است مورد بهره برداری قرار گرفت.

خانه » اسلاید شو » کارخانه نساجی در رفسنجان افتتاح شد

به گزارش خانه خشتی،فرماندار رفسنجان عصر سه شنبه در آئین بهره برداری کارخانه نساجی و تولید پارچه در بخش فردوس منطقه نوق رفسنجان اظهار کرد: این کارخانه در شهرک صنعتی بخش فردوس احداث شده امّا این در این شهرک تنها ۳ کارخانه ایجاد شده که باید با جذب سرمایه گذاری واحدهای بیشتری احداث و اشتغالزایی شود.

علی اکبر پورمحمدی افزود: این شهرک صنعتی دارای وسعت ۱۲ هکتار است که باید برای رفع معضل بیکاری و رونق اقتصادی واگذاری زمین ها و جذب سرمایه گذاری ها صوت گیرد تا با ایجاد واحدهای تولیدی زمینه ایجاد اشتغال فراهم شود.

وی تصریح کرد: در کنار این کار فرمانداری پیگیر جذب تسهیلات اشتغالزایی برای مشاغل خرد و خانگی است و می تواند متقاضیان مشاغل خانگی و افراد جویای کار را به بانک معرفی کند تا تسهیلات بانکی کم بهره به آن ها اعطا شود و سطح درآمد خانوارها افزایش یابد.

فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه مشکلات معیشتی، بیکاری و فقدان آب آشامیدنی یا کیفیت پایین آب از دلایل مهاجرت روستائیان به شهرهاست ادامه داد: برای ماندگاری روستائیان باید تفکر توسعه را ترویج داد و بر اساس آن با ایجاد اشتغال آن هم با سرمایه گذاری های کم بتوان معیشت خانوارها را تأمین کرد.

وی تأمین آب را از ضروریات مناطق روستایی رفسنجان برشمرد و افزود: از ۱۰ سال پیش مطالعات طرح آب رسانی به مناطق روستایی شروع شده و ۶۱۱ میلیارد تومان اعتبار اجرای طرح است و طبق تفاهم نامه ای که مابین قرارگاه سازندگی سپاه و دولت امضا شده طرح ۳ ساله اجرا می شود امّا با پیشرفت خوبی که دارد طی آینده دو سال تکمیل می شود.

وی در مورد تصفیه آب رفسنجان هم اظهار کرد: با ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی مجتمع مس سرچشمه دو منبع ۲۰ هزار متر مکعبی در حال ساخت است و تصفیه خانه ای که قرار است هزار لیتر در ثانیه آب کل رفسنجان را تصفیه کند با سرعت در حال احداث است و تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد.

پورمحمدی بیان کرد: بخشی از این آب داخل شهر، بخشی به حومه غربی و شرقی و بخشی از این آب تصفیه شده از طریق لوله ۴۰۰ مستقیم به سمت منطقه نوق ارسال می شود تا کمبود و کیفیت پائین آب منطقه نوق به طور کلی برطرف شود.

احمد خانی مسئول کارخانه نساجی هم در این آئین گت: مساحت کارخانه نساجی ۲ هزار متر مربع است که در این واحد برای ۱۰ نفر اشتغالزایی شده است.

وی با اشاره به اینکه این کارخانه در جنوب شرق کشور تنها واحد نساجی است بیان کرد: ۴ خط تولید پارچه در این کارخانه راه اندازی شده و تجهیزات تمام اتوماتیک هستند که از کشور ایتالیا خریداری شده است.

۲.۵ هکتار زمین در بخش فردوس زیر کشت زعفران است

بخشدار فردوس هم در این نشست اظهار کرد: این بخش دارای ۴۸ شهید، بیش از ۶ هزار بسیجی و ۳۰۰ ایثارگر است و اولین شهید مبارزات قبل از انقلاب به نام شهید انصاری هم توسط مردم این خطه تقدیم انقلاب شده است.

علی محمدی بهجت افزود: وضعیت کشاورزی بخش فردوس وابسته به محصول پسته است که در این راستا ۸ هزار هکتار زیر کشت پسته و ۲.۵ هکتار سطح هم زیر کشت زعفران رته است.

وی ادامه داد: ۲۵ حلقه چاه آب کشاورزی در این منطه حفر شده و در زمینه ورزش هم علاقمندان زیادی در رشته های مختلف داریم که افتخارآرینان استانی و کشوری هستند؛ همچنین دو زمین چمن مصنوعی در صفائیه و مهدی اباد هم ایجاد شده است.

محمدی بهجت در بخش صنعتی هم خاطرنشان کرد: با وجود شهرک صنعتی در این منطقه امّا تنها سه کارخانه تیرچه، نئوپان و تولید پارچه راه اندازی شه است که باید زمینه جذب سرمایه گذاری ها صورت گیرد تا بتوان اشتغال پایدار و رونق اقتصادی را شاهد باشیم.

 

انتهای پیام/

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان