فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ؛

شکل و محتوای فعالیت های مذهبی باید مقدس باشد

  • شناسه خبر: 190988
شکل و محتوای فعالیت های مذهبی باید مقدس باشد

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: باید هم شکل کار مذهبی، مقدس باشد هم محتوای آن، همچون دفاع مقدس که هم شکل جنگ مقدس بود هم محتوای آن.

خانه » رفسنجان » شکل و محتوای فعالیت های مذهبی باید مقدس باشد

سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان شب گذشته در هیأت کربلا شهرستان رفسنجان به مناسبت هفته بسیج ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: بسیجی که امام بنیاد نهاد و بعد از آن امام خامنه ای آن را فرماندهی میکنند دیگر متعلق به جغرافیای ایران اسلامی نیست و آن را در جهان اسلام مشاهده میکنیم.
وی با اشاره به سخن حاج قاسم سلیمانی که چیزی که در جبهه ما بود در هیچ کجای دنیا سراغش نداریم، عنوان کرد: بسیج است که فقط یک نیروی نظامی نیست، یک فکر و فرهنگ است.
سردار معروفی با بیان اینکه بسیج اندیشه زیبایی است که از عاشورا برای مصونیت جامعه بشری و ملت بزرگ ما گرفته شده است ابراز کرد: بسیجی اول باید درون خود را اصلاح کند تا بتواند در بیرون بجنگد.
فرمانده سپاه کرمان در خصوص ویژگی های خاص بسیج عنوان کرد: مکتبی بودن، انقلابی بودن، مردمی بودن، اعتقاد عملی و قلبی به خدا و اهل بیت (ع) از ویژگی های بسیج است، بسیجی باور دارد قرآن و اهل بیت است که راه را بر ما نشان میدهند و هرکس این تفکر را در وجودش نهادینه کند ظل اصلی بسیج را در وجودش نهادینه کرده است.
وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی خود را برای انقلاب وقف کرده بود، ادامه داد: بیست و یک سال در جبهه مقاومت حاج قاسم آرام ننشست.


سردار معروفی با بیان اینکه بعضی از افراد در حوزه انقلابی فقط شعار می‌دهند، اظهار کرد: انقلابی بودن به معنای جامع الاطراف نگاه کردن و همه مردم را به خاطر خدا دور هم جمع کردن است.
وی با اشاره به اینکه انقلابی بودن غیر محاسبه گری است و انسان های محاسبه گر انقلابی نیستند تصریح کرد: امروز همه در گرفتن مسئولیت ها جدل دارند، باید بار را روی دوش گذاشت، ما برای هر میزمان به اندازه یک کربلا شهید داده ایم.
فرمانده سپاه کرمان با بیان اینکه رسالت محوری از خصوصیات انقلابی گری است که انسان زمان و لباس نشناسد در انجام وظایف برای دین خود تصریح کرد: مردم پای انقلاب ایستاده اند، بزرگترین انتقام را از دنیا مردمی که در تشییع حاج قاسم بوده اند گرفتند.
وی ادامه داد: باید مردم را بر خود حاکم بدانیم، مردمی بودن یعنی سد بلای مردم باشیم، امروز مسئولی میتواند مشکل مردم را حل کند که گوش شنوای مردم باشد، مردم را ببیند و برای مردم ارزش قائل شود خود را طلبکار در جایگاه مسئولیت نبیند بدهکار مردم ببیند.
سردار معروفی با اشاره به اینکه در گام دوم انقلاب بارمان روی دوش جوانان است اظهار کرد: جوانان در جنگ نرم نابرابر پای دین خود ایستاده اند، امروز در این جنگ نا برابر نرم رسالت اصلی در گام دوم است.


وی با اشاره به برگزاری هیئت ها تصریح کرد: ما اگر مانده ایم، پای هیئت و محراب مانده ایم و این رمز است کار ما در حوزه شهیدان باید کار ایجابی باشد یعنی استحکام درونی در جامعه درست کردن.
سردار معروفی ادامه داد: باید هم شکل کار مذهبی مقدس باشد هم محتوای آن، همچون دفاع مقدس که هم شکل جنگ مقدس بود هم محتوای آن.

انتهای پیام/

برچسب ها:
رفسنجان سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان هیات کربلا
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان