نامه دانشجویان دانشگاه امام صادق به شورای نگهبان

  • شناسه خبر: 18831
نامه دانشجویان دانشگاه امام صادق به شورای نگهبان

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) با صدور نامه‌ای سرگشاده خطاب به دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: شورای نگهبان باید با اتکا به حمایت قاطع مردم، ملت ایران را در انتخاب گزینه اصلح از میان صالحان موجود یاری نماید. به گزارش خانه خشتی، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در نامه‌ای سرگشاده به دبیر شورای نگهبان […]

خانه » آخرین اخبار » نامه دانشجویان دانشگاه امام صادق به شورای نگهبان
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) با صدور نامه‌ای سرگشاده خطاب به دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: شورای نگهبان باید با اتکا به حمایت قاطع مردم، ملت ایران را در انتخاب گزینه اصلح از میان صالحان موجود یاری نماید.

به گزارش خانه خشتی، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در نامه‌ای سرگشاده به دبیر شورای نگهبان خواستار عدم تایید صلاحیت فتنه‌گران و انحرافی ها در روند بررسی صلاحیت کاندیداها شد.

متن  این نامه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ الَّذینَ قالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا فَلا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لا هُمْ یَحْزَنُونَ (سوره ی مارکه ی احقاف/۱۳)

دبیر شورای محترم نگهبان حضرت آیت الله جنتی دامت تأئیداته

سلام علیکم؛

جمهوری اسلامی ایران حرکت پرشتاب خود را از سال ۵۷ آغاز کرده و با اتکا به نیروی مشروعیت بخش نظام ولایت فقیه و بصیرت و وفاداری مردم ایران، علیرغم دشمنی‌های خارجی و ریزش‌های یاران انقلاب در پیشبرد عدالت و گفتمان انقلاب اسلامی، حرکت رو به رشد خود را همواره ادامه داده است. انقلاب اسلامی ایران با پیشرفت های متعدد مادی و معنوی خود، ادبیات و گفتمانی متفاوت از گفتمان سلطه و سلطه پذیری حاکم بر جهان ارائه داده است. این حرکت رو به جلو و خستگی ناپذیر به واسطه موج خروشان مردم که به حقیقت صاحبان اصلی انقلاب می‌باشند صورت پذیرفته است.

اکنون که نظام اسلامی ایران که حاصل مجاهدت‌های علما و شهدای آشکار و پنهانی است که با قطره قطره خون خود، ریشه‌های درخت تنومند حکومت اسلامی را آبیاری نموده‌اند؛ همچون گذشته به مرحله‌ای سرنوشت ساز نزدیک می شود. یازدهمین دوره ریاست جمهوری با توجه به شرایط خطیر انقلاب در حوزه داخلی و خارجی ایران اسلامی و نقش برجسته‌ای که یک فرد لایق و دغدغه‌مند می‌تواند در پیشبرد اهداف متعالی چون پیشرفت و عدالت ایفا نماید حساسیتی مضاعف نسبت به ادوار گذشته دارد.

حضرت آیت الله جنتی

مطابق اصل۱۱۵ قانون اساسی، که بالادستی‌ترین سند قانونی کشور می‌باشد، رئیس جمهور باید از میان رجال مذهبی و سیاسی که واجد شرایط زیر باشند انتخاب گردد: ایرانی الاصل، تابع ایران، مدیر و مدبر، دارای حسن سابقه و امانت و تقوا، مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور. بر‌اساس اصل ۱۱۸ قانون اساسی نیز مسؤولیت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری طبق اصل۹۹ بر عهده شورای نگهبان است. شورای نگهبان وظیفه شرعی و قانونی دارد تا با شجاعت و رعایت عدالت به احراز شرایط مندرج در اصل ۱۱۵ قانون اساسی اهتمام نموده و افراد صالحی را جهت انتخاب به مردم بصیر ایران معرفی نمایند. مردم نظام اسلامی به فقها و حقوقدانان شورای نگهبان به مثابه ی امانتدارانی می نگرد که وظیفه ی مهم و سنگین احراز صلاحیت صلحای تصدی پست مهم ریاست جمهوری کشور اسلامی ایران را بر دوش می‌کشند.

دبیر محترم شورای نگهبان

با ثبت‌نام اشخاص متعدد به عنوان کاندیداهای ریاست جمهوری، چهره‌های نام آشنایی دیده و شنیده شدند که با ملاک‌های اصل ۱۱۵ قانون اساسی فاصله‌ای دور دارند. دسته ای از این افراد در فتنه پیچیده ای که دشمنان داخلی و مزدوران داخلی آنان برای براندازی نظام تدارک دیده بودند نه تنها سکوت ننمودند بلکه با نامه‌ها، سخنان و ایما و اشاره های خود ساز فتنه را کوک نمودند و آتش آن را شعله ور. مردم ایران به اسناد خدشه ناپذیر نهادهای امنیتی دسترسی ندارد؛ اما ما نامه سرگشاده ۱۹ خرداد این حضرات را در پیش روی خویش داریم. نامه‌ای که با گلایه‌های بی محابا و تهدیدهای فراوان، خود چراغ سبزی برای فتنه گران شد. ما خطابه‌های آخرین نماز جمعه و سخنان متغایر با کلام رهبری برخی آقایان مدعی نجات کشور را مستندا در اختیار داریم. ملت ایران چگونه می‌تواند کسی را که از سوی مردم برای نماز جمعه مقبول واقع نمی شود را مورد تأئید ببیند؟

دسته‌ای دیگر با سخنان و عملکرد خویش در حوزه بیت المال مسلمین نشان داده اند که اگر چه ظاهری موجه دارند، اما شرط امانت و التزام به اسلام و حسن سابقه را به وضوح ندارند. سخنانی از قبیل مکتب ایرانی، پایان یافتن دوره  اسلامگرایی، برپایی مراسم پرخرج، استفاده از امکانات و موقعیت‌های دولتی برای تبلیغ خویش هم نیاز به سند پنهانی ندارد. جای تعجب از رئیس جمهوری است که فریاد حمایت از حقوق مردم، قانون اساسی و آزادی را سر می‌دهد اما بزرگ ترین حقوق مردم یعنی بی طرفی و رعایت عدالت درباره این چهره در معرض کاندیداتوری را رعایت نمی‌نماید!

فقیه مجاهد و مبارز خستگی ناپذیر

ما به خوبی می‌دانیم مصلحت جایگاه رفیعی در اسلام دارد. مصلحت اندیشی موجب می‌گردد امام معصومین علیه السلام برای حفظ کیان اسلام با حاکم جائر صلح نماید. مصلحت اندیشی و جذب حداکثری موجب می گردد تا رهبر جامعه اسلامی از برخی چهره‌های حداقلی برای پیشبرد اهداف انقلاب در برخی مناصب بهره ببرد. و از همه مهمتر وجود شرط عدالت و آگاهی به مقتضیات زمان و مسائل روز در فقهای شورای نگهبان به طرز آشکاری وجود مصلحت در تصمیمات شورای نگهبان قانون اساسی را نشان می دهد. اما خواسته ملت ایران این است، نباید تهدیدات و ارعاب افراد ناشایست موجب تغییر فرآیند تأئید صلاحیت ها گردد. شورای نگهبان باید با اتکا به حمایت قاطع مردم، ملت ایران را در انتخاب گزینه اصلح از میان صالحان موجود یاری نماید. ما اعتقاد داریم عدم احراز صلاحیت برای تصدی  پست ریاست جمهوری و خدمت به مردم چیزی از صلاحیت دغدغه‌مندان خدمت برای اسلام و مسلمین در سایر جایگاه ها و مناصب کم نمی‌نماید.

در پایان ما دانشجویان بسیجی در کنار ملت فهیم ایران اعلام می‌داریم، بارها و در برهه‌های مختلف رد صلاحیت دو دسته ی مذکور را به دفعات نشان داده‌ایم. و اگر بنابر صلاح دید شورای محترم نگهبان و وجود مصلحت‌های پنهان و آشکار، اینان در عرصه  انتخاب پذیری ریاست جمهوری قرار گیرند، قطعا دست رد ما به سینه آنان خواهد خورد و پرونده ناکامی‌ها و سرافکندگی‌شان را تکمیل خواهیم نمود.

منبع:مشرق

برچسب ها:
دانشگاه امام صادق شورای نگهبان صلاحیت کاندیداها نامه دانشجویان دانشگاه امام صادق به شورای نگهبان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان