کارگر مبتکر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در گفتگو با خانه خشتی مطرح کرد؛

کارگر بازوی اصلی یک صنعت است/ مسئولان به جوانان اعتماد کنند

  • شناسه خبر: 184741
کارگر بازوی اصلی یک صنعت است/ مسئولان به جوانان اعتماد کنند

کارگر مبتکر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: کارگر گرداننده و بازوی اصلی صنایع است و اعتقاد دارم که هر کسی بایستی روی کار خودش متمرکز باشد و مسئولیت را به بهترین نحو انجام دهید، همین کفایت می کند.

خانه » اجتماعی » کارگر بازوی اصلی یک صنعت است/ مسئولان به جوانان اعتماد کنند

به گزارش خانه خشتی؛ کارگران از ارزشمندترین طبقه و سودمندترین گروه در جامعه ها هستند. چرخ عظیم جوامع بشری با دست توانای کارگران در حرکت و چرخش است. حیات یک ملت مرهون کار و کارگر است کار خلاصه نمی شود به جنبش مخصوص و کارگر خلاصه نمی شود به گروهی خاص و به این انگیزه، روز کارگر، روز همه ملت است.
به مناسبت روز جهانی کارگر با  ارسلان محمدی که با ارائه روش جدید باعث به وجود آمدن یک کار نوآورانه و جدید و جلوگیری از هزینه های بسیار بالا در عرصه کاری در مجتمع مس رفسنجان شده و از سوی مدیران مجتمع مس شایسته تقدیر گردیده است، گفتگویی انجام دادیم.
او که بازرس ارشد برق و ابزار اداره بازرسی مس سرچشمه رفسنجان است، در گفتگو با خانه خشتی بیان کرد: برای اینکه بتوانیم تولید پایدار و پابرجا داشته باشیم و همچنین با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که سال قبل را به عنوان جهش در تولید نامگذاری کردند و بر اساس دستور مدیریت ارشد شرکت ملی صنایع مس ایران و مجمتمع مس سرچشمه تلاش بیشتری جهت حفظ و صیانت از تجهیزات و تاسیسات این صنعت مهم کشور شده است.
محمدی گفت: در این طرح از روش های ابتکاری با کمک تکنیک های نوین آنالیز اثرات الکتریکی جهت تشخیص عیب تجهیزات الکتریکی دوار مجتمع مس سرچشمه مانند تشخیص اثرات نامطلوب ولتاژ شفت برروی الکتروموتورها و بررسی عملکرد سیستم کنترل درایوها استفاده شده است و با توجه به جدید بودن طرح، بکارگیری آن به عنوان روشی نوین در پایش وضعیت تجهیزات الکتریکی دوار موثر می‌باشد و امکان برنامه‌ریزی مناسب جهت زمان توقف تولید و رفع عیب و پیشگیری از بروز خسارات کلی و خرابی ناگهانی الکتروموتورها فراهم خواهد شد و در نهایت علاوه بر کاهش مصرف قطعات یدکی و هزینه موجب افزایش بهره‌وری و ضریب اطمینان سیستم می‌شود. در صدد هستیم در سال ۱۴۰۰ این طرح کامل تر و به صورت یک دستگاه ارائه شود تا بتوانیم جهت عیب یابی و پایش تمامی تجهیزات کلیدی مجتمع استفاده نماییم.
او با بیان اینکه افتخار می کنم یک کارگر هستم، بیان کرد: کارگر گرداننده و بازوی اصلی صنایع است و اعتقاد دارم که هر کسی بایستی روی کار خودش متمرکز باشد و مسئولیت را به بهترین نحو انجام دهید، همین کفایت می کند.
محمدی عنوان کرد: تمام تمرکز و هدفم این بود که با عیب یابی و پایش تجهیزات وظیفه و مسئولیتم را به بهترین نحو انجام دهم.
او تلاش و تمرکز بر هدف اصلی و دوری شدن ازافکار منفی و منسوخ را برای موفقیت در کار مهم دانست و گفت: جوانان هرکاری که می‌خواهند انجام دهند بایستی با علاقه به آن کار بپردازند اگر عشق، علاقه و پشتکار در کار باشد آن کار صد درصد به ثمر می‌نشیند.
محمدی ضمن تشکر از خانواده و مسئولان، خواستار اعتماد و حمایت مسئولان از جوانان شد و افزود: امیدوارم در سال جدید که سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها است با کمک همکارانم بتوانم طرح را کامل تر کنم و اثر گذار واقع شویم.

گفت و گو از مژده عباس پور

انتهای پیام/

 

 

 

 

برچسب ها:
ارسلان محمدی رفسنجان روز کارگر کارگر نمونه
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • علیرضا م

    چه فایده الودگی و تخریب و مریضی سهم رفسنجان از معدن مس هست ولی سودش غیرقانونی نصیب کرمانی ها شده
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان