با حضور فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان؛

از تیپ شهید امینی وابسته به لشکر پیشکسوتان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در رفسنجان رونمایی شد+ تصاویر

  • شناسه خبر: 181054
از تیپ شهید امینی وابسته به لشکر پیشکسوتان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در رفسنجان رونمایی شد+ تصاویر

تیپ سردار شهید حاج احمد امینی از وابستگان لشکر پیشکسوتان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در رفسنجان به فرماندهی حاج محمد میرزایی آغاز بکار کرد.

خانه » فرهنگی مذهبی » از تیپ شهید امینی وابسته به لشکر پیشکسوتان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در رفسنجان رونمایی شد+ تصاویر

به گزارش خانه خشتی، آیین رونمایی از تیپ سردار شهید حاج احمدامینی از لشکر پیشکسوتان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در رفسنجان باحضور سردارمعروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، مسئولان شهرستان و جمعی از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر برگزار و دفتر این تیپ ظهر امروز با حضور جمعی از پیشکسوتان و مسئولان در محل ساختمان سابق شورای شهر رفسنجان افتتاح شد.

سردار معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در این آیین رونمایی هدف از تشکیل لشکر پیشکسوتان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را انسجام جبهه انقلاب اسلامی است عنوان کرد و گفت: این لشکر در حوزه سیاسی کاری قرار نخواهد گرفت، پیشکسوتان چه با نگاه ملی و چه اعتقادی مرجعیت دارند و مردم آنها را قبول دارند، این انسان ها بزرگ هستند و خرج این و آن نمی شوند و تنها هزینه انقلاب، ولایت و مردم می شوند.

وی با بیان اینکه کرمان قله و سرچشمه مکتب سردار سلیمانی است اظهار کرد: سردار سلیمانی همان راهی را رفت که امامش از او خواست، همه باید بدانند که سردار هم در حوزه فردی و هم ساختار نظام اسلامی چه کرد.

وی افزود: رفسنجان با عقبه و شهدای بزرگی که تقدیم کرده قطعا می تواند در تشکیل تیپ پیشکسوتان دفاع مقدس، الگوی عملی برای کشور باشد.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان خاطر نشان کرد: سپاه و بسیج مستضعفین نگهبان نظام اسلامی است، به فرمان امام پیش برندگی نظام را در دستور کار قرار داده و در هر مرحله ای نیاز شد به اقتضای آن وارد عمل می شود تا مشکلات مردم را حل کند چرا که این انقلاب با مردم تعریف می شود.

حجت الاسلام عسکری امام جمعه رفسنجان نیز بیان کرد: لشکر پیشکسوتان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با همت و تدبیر فرمانده سپاه ثارالله کرمان در کرمان رقم خورد و در سراسر کشور نیز تشکیل خواهد شد.

وی افزود: سردار سلیمانی هرگز در سلامت راهش و درستی کارش دچار تردید نشد، اینها میزان و معیار هستند که باید خودمان را با آن تطبیق دهیم.

عسکری خاطر نشان کرد: اعضای این لشکر سالها در دوران دفاع مقدس خدمت کردند و الان هم دست از آرمان هایشان برنداشتند و هرگز تسلیم نمی شوند.

امام جمعه رفسنجان یادآور شد: رفسنجان در دفاع مقدس با فرماندهان گردان های شهیدش، شهدای، آزاده ها و ایثارگرانش و کمک هایی که از این شهر به جبهه ارسال میشد در کشور سرآمد بود.

مجید فصیحی هرندی آزاده دفاع مقدس و فرماندار رفسنجان نیز در آیین رونمایی از تیپ سردار شهید حاج احمد امینی اظهار کرد: همه کسانی که در جبهه انقلاب اسلامی قرار دارند از جانشان گذشتند و می خواهند با هم باشند و اختلالات کوچک نباید باعث جدایی شود.

وی تشکیل لشکر پیشکسوتان دفاع مقدس را اقدامی الهام بخش و امیدآفرین خواند و گفت: این پیشکسوتان روزی بینی صدام را به خاک مالیدند و امروز نیز شرایطی فراهم شده که همان آرمان ها را دنبال کنند، پیشنهاد می شود که بسیجیان که خارج از مجموعه سپاه نیز در این لشکر حضور پیدا کنند و ساماندهی شوند.

فرماندار رفسنجان خاطر نشان کرد: از تمامی بسیجیان شهرستان سپاسگزارم که درهمه عرصه ها حضور داشتند به ویژه در چند ماهی که گرفتار کرونا بوده ایم، تلاش بسیار کردند، بسیج و سپاه تاکنون جایی کم نگذاشتند.

محمد میرزایی فرمانده تیپ تازه تاسیس سردار شهید امینی رفسنجان نیز از تشکیل دو گردان از این تیپ در شهربابک و یک گردان در شهرستان انار خبر داد و گفت: سه گردان به نام های شهیدان حاج علی امینی، حاج رضا عباس زاده و حاج مجید زینلی در رفسنجان تشکیل شده است.

وی با اعلام امادگی این گردان ها بیان کرد: ما شاگردان سردار سلیمانی هستیم و تحت امر رهبری  هر زمان که نیاز باشد وارد عمل خواهیم شد.

 

 

برچسب ها:
تیپ شهید امینی رفسنجان لشکر پیشکسوتان حاج قاسم سلیمانی
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان