نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس:

بی عدالتی اشتغال رفسنجانی ها در مس باید جبران شود

  • شناسه خبر: 180789
بی عدالتی اشتغال رفسنجانی ها در مس باید جبران شود

 نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه خواهان هلدینگ مس هستیم و این موضوع را با وزیر صمت در میان گذاشتیم، گفت: در این زمینه طرحی را در حال آماده سازی داریم.

خانه » آخرین اخبار » بی عدالتی اشتغال رفسنجانی ها در مس باید جبران شود

به گزارش  خانه خشتی؛ حجت الاسلام  حسین جلالی با تشریح جزئیات دیدار با وزیر صمت اظهار داشت: در این دیدار که روز سه شنبه با حضور رئیس سازمان صمت کرمان و جمعی از اعضای مجمع نمایندگان استان کرمان برگزار شد، با طرح مطالبی مشکل مجوز سرمایه گذاری در حوزه صنعت و معدن برطرف شد، همچنین خواستیم ۶ استان به عنوان پایلوت در حوزه صنعت و معدن به استاندار تفویض اختیار شود که یکی از این استان ها کرمان است و مباحثی هم در حوزه خودرو مطرح شد که طرحی به زودی اجرا و شاهد کاهش قیمت خودرو خواهیم بود.

نماینده مردم رفسنجان وانار در مجلس شورای اسلامی با ذکر این مطلب که خواهان هلدینگ مس هستیم؛ حدود ۷۰ درصد مس مربوط به رفسنجان است اما اشتغال رفسنجان کمتر از ۳۰ درصد است که تبعیض و بی عدالتی است، ادامه داد: در مدیریت مس هم متأسفانه مس رفسنجان حضور چشمگیری ندارد مثلا یک هیأت مدیره که ۵ نفر هستند سه چهارم آن باید مربوط به رفسنجان باشد اما در هیأت مدیره مس رفسنجان یک نفر از سهمیه رفسنجان وجود ندارد اما شهربابک با تولید ۱۰، ۱۱ درصد یک نماینده در هیأت مدیره دارد و سونگون هم یک نماینده دارد؛ ضمن اینکه آقای انارکی هم از سهمیه رفسنجان نیست بلکه سهم سهام عدالت خراسان شمالی است.

وی اضافه کرد: در خصوص هلدینگ، در حال آماده سازی طرحی هستیم و دیگر اینکه دنبال استقلال مس رفسنجان هستیم مانند مس شهربابک و مس سونگون مستقل باشد.
حجت الاسلام جلالی ادامه داد: با توجه به سهم تولید و این همه آلایندگی که شامل شهرستان رفسنجان می شود بازهم تلاش می کنیم و پیگیر احقاق حقوق مردم حوزه انتخابیه خواهیم بود تا برابری و عدالت برقرار شود.

حجت الاسلام جلالی عنوان کرد: همچنین ۷۵ درصد اشتغال مس رفسنجان باید برای شهر رفسنجان و انار باشد که اینگونه نیست و در این زمینه به رزم حسینی متذکر شدم و تقاضای مکتوب هم به وزیر صمت ارائه کردم.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص مدیریت تذکر دادم که مدیرعامل بی خبر تغییر نکند اگرچه نصب و عزل در حیطه کار ما نیست اما ما به عنوان بازوی نظارتی و مشورتی هستیم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
اشتغال حسین جلالی رفسنجان مس
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • علیرضا م

    افرین بر نماینده شجاع و دلسوز
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان