نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی:

 زمان و میزان خاموشی چاه موتورها با نظر کارشناسان کشاورزی تعیین شود

  • شناسه خبر: 180523
 زمان و میزان خاموشی چاه موتورها با نظر کارشناسان کشاورزی تعیین شود

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر سال مدتی موتورپمپ های آب در شهرستان خاموش می شود، گفت: این خاموشی باید طبق نظر متخصصان کشاورزی در خصوص نیاز آبی درختان در زمستان صورت گیرد.

خانه » آخرین اخبار »  زمان و میزان خاموشی چاه موتورها با نظر کارشناسان کشاورزی تعیین شود

به گزارش خانه خشتی؛ حجت الاسلام حسین جلالی در خصوصی خاموشی چاه‌موتور های کشاورزی اظهار داشت: سرمایه آب مخصوص نسل امروز نیست و آیندگان و فرزندان ما هم به این آب نیاز دارند و باید تدبیری اندیشیده شود که بچه های ما آینده دچار بی آبی و قحطی آب نشوند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایطی قرار گرفته ایم که وضعیت اضطراری و اورژانسی کم آبی در رفسنجان رقم خورده است، بنابراین باید فکری کنیم که از این وضعیت در آینده نجات پیدا کنیم.
وی عنوان داشت: تقریبا سالانه ۶۰، ۷۰ سانیتمتر سفره های آب زیرزمینی تنزل پیدا می کند که با این روند به نظر می رسد در آینده رفسنجان دچار چالش بزرگی از نظر آب شود که باید تلاش کنیم تا بتوانیم ظرف چند سال آینده سقف ورود و خروج آب را متوازن کنیم که برای این کار لازم است در مصرف آب صرفه جویی کرده و منابع موجود را مدیریت کنیم.

حجت الاسلام جلالی با بیان اینکه هر سال چند روزی موتورپمپ های آب در شهرستان خاموش می شود، تصریح کرد: این خاموشی باید طبق نظر متخصصان در خصوص نیاز آبی درختان در زمستان و انجام کار علمی در این بخش صورت گیرد که تحقیقات کشاورزی باید این پاسخ را بدهد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس خاطرنشان کرد: امسال بر اساس پیش بینی های هواشناسی، انشالله نزولات آسمانی و باران خوبی خواهیم داشت و امیدواریم میزان بارندگی ها به حدی باشد که اصلا نیازی به آب چاه موتورها نداشته باشیم و همین روزهایی که دستور خاموشی آمده شاهد ریزباران ها هستیم که برای کشاورزی فوق العاده مفید است.

وی با تأکید بر این موضوع که کشاورزان آرامش خود را حفظ کنند چون مسئولان و کارشناسان امر در صدد این هستند که بهترین تصمیم را برای حفظ آب و استفاده بهینه از آب های موجود و عدم خسارت به کشاورزان را داشته باشند، گفت: بزودی جلسه برگزار می شود تصمیم درستی در خصوص خاموشی چاه موتورها گرفته خواهد شد و همه همراهی و مراقبت کنند که بتوانیم در سال های آینده هم برای نسل های آینده آبی را ذخیره نگه داشته باشیم و هم کشاورزی شهرستان را حفظ کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
جاه موتور خاموشی رفسنجان کشاورزی
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان