مردم برای گرفتن وام حج تمتع سرگردان بانک‌ها شدند

  • شناسه خبر: 17729
مردم برای گرفتن وام حج تمتع سرگردان بانک‌ها شدند

افزایش نجومی قیمت‌های حج تمتع در سال جاری موجب شد بسیاری از مردم، زنان و مردان سالخورده برای اینکه بتوانند به زیارت خانه خدا مشرف شوند و مابه‌التفاوت هزینه‌ها را پرداخت کنند به‌ دنبال گرفتن وام، سرگردان بانک‌ها شوند. به گزارش خانه خشتی، سفر به خانه خدا آرزوی هر فرد مسلمانی است که تلاش می‌کند […]

خانه » آخرین اخبار » مردم برای گرفتن وام حج تمتع سرگردان بانک‌ها شدند

افزایش نجومی قیمت‌های حج تمتع در سال جاری موجب شد بسیاری از مردم، زنان و مردان سالخورده برای اینکه بتوانند به زیارت خانه خدا مشرف شوند و مابه‌التفاوت هزینه‌ها را پرداخت کنند به‌ دنبال گرفتن وام، سرگردان بانک‌ها شوند.

خبرگزاری فارس: مردم برای گرفتن وام حج تمتع سرگردان بانک‌ها شدند

به گزارش خانه خشتی، سفر به خانه خدا آرزوی هر فرد مسلمانی است که تلاش می‌کند تا روزی دیده بر خانه حضرت دوست بیفکند و امید به تحقق آن، انتظار را شیرین می‌کند.

اما در روزهای گذشته با مطرح شدن اخباری مبنی بر افزایش نجومی قیمت فیش‌های حج تمتع کسانی که از سال ۸۴ و با قیمت یک میلیون تومان ثبت‌نام کرده‌اند وقتی با خبر شدند که هم اکنون قیمت‌ها به ۹ تا ۱۲ میلیون تومان افزایش پیداکرده است بسیاری از امیدهایشان ناامید شد.

چه بسا افراد زیادی که در سال ۸۴ و زمان ثبت نام اولیه حج تمتع که آن زمان قیمت فیش حج تمتع یک میلیون تومان بود خود را مستطیع می‌دانستند و ثبت نام کردند اما به یکباره متوجه شدند که باید ۸ تا ۱۱ میلیون تومان دیگر پرداخت کنند تا فیش آنها تأیید شود و هم اکنون پس از گذشت ۸ سال کسی فکر نمی‌کرد که تا این حد قیمت‌ها افزایش پیدا کند به عنوان مثال پیرمرد و پیرزنی که هشت سال پیش این توانایی مالی را داشته و ثبت نام کرده است هم اکنون با کهولت بیشتر سنشان، چگونه باید این مابه‌التفاوت را پرداخت کنند؟

وقتی در مورد علت این افزایش قیمت‌ها جویا می‌شویم معاون حج سازمان حج و زیارت افزایش قیمت ارز را دلیل این افزایش قیمت‌ها می‌داند و می‌گوید در سال‌های گذشته دولت برای اعزام‌های حج عمره و تمتع ارز را با قیمت مرجع در اختیار ما قرار می‌داد اما در سال جاری ارز مرجع به حج تمتع تخصیص نیافت و چون ما هزینه اسکان،غذا و سایر هزینه‌ها را در عربستان باید به دلار پرداخت کنیم هزینه‌ها افزایش پیدا کرد و این در حالی‌ است که هزینه اسکان و غذا در عربستان تغییر چندانی نکرده است و افزایش قیمت‌ها تنها ناشی از افزایش قیمت دلار است .

در سال ۸۴ قیمت ارز رسمی ۹۰۲ تومان وقیمت دلار آزاد ۹۰۴ تومان بود و قیمت فیش‌های حج تمتع یک میلیون تومان و امسال قیمت دلار آزاد ۳۵۰۰ تومان است و هزینه حج تمتع ۹ تا ۱۲ میلیون تومان است و کسانیکه در سال ۸۴ خود را برای حج تمتع مستطیع می‌دانستند شاید هم اکنون استطاعت پرداخت ۸ تا ۱۱ میلیون تومان ما‌به‌التفاوت را نداشته باشند و با پایان مهلت ثبت نام باید چه کنند؟

منبع:فارس

برچسب ها:
مردم برای گرفتن وام حج تمتع سرگردان بانک‌ها شدند
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان