آیت الله خاتمی:

مردم با بصیرت،به شعارهای کاندیداها توجهی نکنند

  • شناسه خبر: 17492
مردم با بصیرت،به شعارهای کاندیداها توجهی نکنند

مردم با بصیرت نباید به شعارها توجه کنند و سوابق و حاشیه‌ها و عملکرد نامزد مورد نظر را مورد بررسی و تحقیق قرار دهند. خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه هر کاندیدایی در پی جذاب‌ترین شعار است، گفت: این مسئله نیز طبیعی است و اشکالی ندارد اما آنچه که حائز اهمیت است بصیرت مردم است […]

خانه » آخرین اخبار » مردم با بصیرت،به شعارهای کاندیداها توجهی نکنند
مردم با بصیرت نباید به شعارها توجه کنند و سوابق و حاشیه‌ها و عملکرد نامزد مورد نظر را مورد بررسی و تحقیق قرار دهند.
خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه هر کاندیدایی در پی جذاب‌ترین شعار است، گفت: این مسئله نیز طبیعی است و اشکالی ندارد اما آنچه که حائز اهمیت است بصیرت مردم است که تشخیص دهند که آیا فلان شعار کاندیدا امکان پذیر است یا خیر ، لذا مردم با بصیرت نباید به شعارها توجه کنند و سوابق و حاشیه‌ها و عملکرد نامزد مورد نظر را مورد بررسی و تحقیق قرار دهند.
به گزارش خانه خشتی، آیت الله سید احمد خاتمی ضمن سفارش همه به تقوا اظهار داشت: شاید در هیچ یک از مضامین اخلاقی موجود در قرآن این همه تأکیدی که بر تقوا است بر دیگر عناصر اخلاقی نیست چرا که کلید واژه اخلاق در اسلام تقواست.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به سوره یونس و سوره قصص به بایدها و نبایدهای شادی از منظر دین اشاره کرد و گفت: دو آیه در دو سوره مذکور شادی‌های مطلوب و نامطلوب را ذکر می‌کند، وقتی خداوند فضل خود را شامل حال بندگان می‌کند نعمت‌های مادی و معنوی را برای آنها فرو می‌ریزد که این مسئله مایه شادی و سرور است.

وی با بیان آنکه شادی که در آن معنویت باشد هیچگاه مورد نکوهش نیست، ادامه داد: شادی عده‌ای به معنای ولنگاری و غفلت از خدا است که نامطلوب شمرده می‌شود چرا که انسان را از خداوند غافل می‌کند لذا خداوند شادی انسان را در صورتی که غیرگناه آلود باشد خواهان است.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین خاتمی در خطبه دوم این هفته نماز جمعه تهران، عزاداری شیعیان در ایام فاطمیه را تکریم اهل‌بیت خواند و اظهار داشت: انشاء‌الله شیفتگان خاندان عصمت با همان شکوهی که عزای صدیقه طاهره را برگزار کردند با همان عظمت جشن ولادت او و جشن های رجب و شعبان را نیز برگزار کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به انفجار بوستون و تگزاس در آمریکا گفت: زمان باید بگذرد تا انسان تحلیل واقع‌بینانه از آنچه اتفاق افتاده را داشته باشد چرا که مسائل مطرح شده تاکنون در حد گمانه‌زنی بوده است.

وی با اشاره به موضع نظام جمهوری اسلامی ایران در رابطه با انفجار بوستون و تگزاس گفت: ما انفجار و کشتن انسان‌های بی‌گناه را در همه جای دنیا محکوم می‌کنیم و منطق ما این است که انسان‌ها همگی محترم هستند.

وی در ادامه بیان کرد: نباید کشتن زنان و بیگناهان در آمریکا بد باشد اما در سوریه، عراق، پاکستان و افغانستان خوب باشد لذا رفتاری که در آمریکا و اتحادیه غربی می‌بینیم منافقانه است.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین خاتمی خطاب به شهروندان آمریکایی اظهار داشت: حال که متوجه ناامنی و کشتار انسان‌های بی‌گناه شدید برای پاسخ به ندای وجدان وارد میدان شوید و دولتمردان خود را مجبور کنید که ارسال سلاح به سوریه را قطع کنند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با ارتشی‌ها مطالب مهمی در تجلیل و تکریم از این بازوان پرتوان ملت بیان داشتند.

وی با اشاره به ۵ ویژگی نیروهای مسلح در کلام مولا علی (ع) در نهج‌البلاغه گفت: نیروهای مسلح دژ‌های مستحکم ملتند چراکه این عزیزان در روز فداکاری صادقانه به میدان آمدند و جان‌بر‌کف بودند، نیروهای مسلح مایه زینت حاکمان عدل هستند همانطور که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران فرمانده کل قوای خود را نایب امام زمان (عج) می‌دانند.

وی با بیان اینکه تنها ارتش مکتبی در دنیا نیروهای مسلح نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، تصریح کرد: برخی ارتش‌های دنیا از یک شخص پاسداری می‌کنند و برخی ارتش‌ها مانند آل سعود از یک خاندان دیکتاتور حفاظت و حراست می‌کنند اما تنها ارتش سپاه بسیج و نیروی انتظامی که در دنیا سرافراز است و از اسلام ناب محمدی (ص) حفاظت می‌کند نیروهای مسلح کشور ایران است.

حجت‌الاسلام و المسلمین خاتمی با بیان اینکه امنیت کشور را نیروهای مسلح تأمین می‌کنند، گفت: با مدیریت ولی‌فقیه نیروهای مسلح امروزه در بهترین وضعیت خود از آغاز انقلاب تاکنون قرار دارند و داشتن نیروهای مومن در تمام سطوح موج می‌زند لذا این مجموعه سبب شده که دشمن حتی خیال کمترین تعرض را نیز نکند چرا که کمترین تعرض به کشور مساوی است با خوردن تودهنی بسیار محکم.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه مسئله انتخابات پای ثابت خطبه‌های چند ماهه اخیر نماز جمعه است گفت: ۳۲ انتخابات پرشکوه در جمهوری اسلامی برپا شده است و هر انتخابات شامل سه بعد مهم رقابت، نقد و شعار می‌شود چرا که انتخابات منهای رقابت انتخاباتی نیست.

وی ادامه داد: در تبلیغات انتخاباتی غربی‌ها معتقدند هدف وسیله را توجیه می‌کند و برایشان مهم است که به هر وسیله‌ای بر کرسی پیروزی در انتخابات بنشینند در حالی که در اسلام حلال و حرام خدا می‌بایست توسط کاندیداها رعایت شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین خاتمی با اشاره به اینکه همه کاندیداها در صحبت‌های خود گذشته را نقد می‌کنند، اظهار داشت: این مسئله طبیعی است چرا که در جامعه آزاد نقد وجود دارد اما نقدها باید به صورت منصفانه باشد و کاندیداها جوری حرف نزنند که انگار ۳۴ سال این کشور خراب بوده و آن شخص فرشته نجات است.

عضو خبرگان رهبری در ادامه افزود: کاندیداها چنانچه اول کار تبلیغاتی خود را با بی‌انصافی شروع کنند به درد ریاست جمهوری نمی‌خورند لذا نباید جریان مقدس ارزش گرایی را زیر سوال ببرند.

وی با بیان اینکه هر کاندیدایی در پی جذاب‌ترین شعار است، گفت: این مسئله نیز طبیعی است و اشکالی ندارد اما آنچه که حائز اهمیت است بصیرت مردم است که تشخیص دهند که آیا فلان شعار کاندیدا امکان پذیر است یا خیر ، لذا مردم با بصیرت نباید به شعارها توجه کنند و سوابق و حاشیه‌ها و عملکرد نامزد مورد نظر را مورد بررسی و تحقیق قرار دهند.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران درپایان خاطرنشان کرد: برخی کاندیداها دلخوشند که غربی‌ها و زخم‌خوردگان نظام جمهوری اسلامی ایران از‌آنها حمایت می‌کنند اما بدانند حمایت آنها همان و از چشم مردم افتادن همان، لذا چنانچه غربی‌ها از کاندیدایی حمایت کردند او می بایست بیانیه بدهد و خط خود را از آنها جدا کند.

منبع:بی باک
برچسب ها:
ایت الله خاتمی خاتمی مردم با بصيرت به شعارهاي كانديداها توجهي نكنند
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان