گاردین: تحریم‌ها انزجار مردم ایران از غرب را افزایش داده است

  • شناسه خبر: 174
گاردین: تحریم‌ها انزجار مردم ایران از غرب را افزایش داده است

به گزارش «خانه خشتیـی» به نقل از روزنامه انگلیسی گاردین، با به وجود آمدن چشم‌انداز افزایش بیشتر قیمت‌ها در ایران، حتی بیزاری مخالفان در ایران از غرب بیش از پیش افزایش یافته است. این گزارش سپس به وعده‌های “باراک اوباما” رئیس‌جمهوری آمریکا برای مردم ایران اشاره کرد و نوشت: سکوت امروز اوباما واقعاً کر کننده […]

خانه » سیاسی » گاردین: تحریم‌ها انزجار مردم ایران از غرب را افزایش داده است

به گزارش «خانه خشتیـی» به نقل از روزنامه انگلیسی گاردین، با به وجود آمدن چشم‌انداز افزایش بیشتر قیمت‌ها در ایران، حتی بیزاری مخالفان در ایران از غرب بیش از پیش افزایش یافته است.

این گزارش سپس به وعده‌های “باراک اوباما” رئیس‌جمهوری آمریکا برای مردم ایران اشاره کرد و نوشت: سکوت امروز اوباما واقعاً کر کننده است. غرب هم‌اکنون درگیر مبارزه سیاسی با حاکمیت شده و این مسئله را نادیده گرفته است که این اقدامات چگونه در داخل ایران تأثیر می‌گذارد و این اقدامات همانطور که سیاستمداران را تحت تأثیر قرار می‌هد بر مردم ایران نیز تأثیر می‌گذارد.

این گزارش ادامه می دهد که یکی از موارد تحریم‌ها، صنعت هوانوردی غیرنظامی ایران را هدف می‌گیرد که این تحریم‌ها که توسط آمریکا از سال ۱۹۹۵ تحمیل شد ه است، فروش قطعات یدکی هواپیما به ایران ممنوع کرده که این امر منجر شده تا حوادث هوایی زیادی داخل ایران رخ دهد و صدها نفر جان خود را در پروازهای ایران از دست دادند و مقامات ایرانی به شهروندان کشور خود یادآور شدند که غرب هیچ‌ اهمیتی به ایمنی آنها نمی‌دهد.

گاردین سپس به تمرکز غرب بر تحریم‌های ایران و انزوای بیشتر این کشور اشاره کرد و نوشت: مردم ایران از نظر سیاسی مردم باهوشی هستند و با مطرح شدن هزینه‌های ناشی از تحریم‌ها تمایل مردم ایران برای آنکه دولت خود را مسئول وضعیت خطرناک اقتصادی بدانند، از بین می‌رود. غرب حسن نیت خود را در میان مخالفان ایران که در تظاهرات ۲۰۰۹ به خیابان های ایران آمدند و از اوباما درخواست کمک کردند، از دست داده است.

این روزنامه انگلیسی در پایان افزود: غرب باید به مردم ایران بگوید که دولت این کشور مسئول رنج مردم است اما تحریم‌ ایران در سکوت (بدون آنکه توضیحی درباره آن ارائه شود) یک جایگزین وحشتناک است.

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان