اقدام جدید BBC برای انتخابات ریاست جمهوری ایران/ عکس

  • شناسه خبر: 17012
اقدام جدید BBC برای انتخابات ریاست جمهوری ایران/ عکس

به گزارش ” خانه خشتی” به نقل از تاانتخاب، وب سایت انگلیسی “بی بی سی فارسی” در راستای تلاش برای تاثیرگذاری بر روند انتخابات ۹۲، امروز جمعه (۲۳ فروردین ۱۳۹۲) صفحه اختصاصی خود برای انتخابات ریاست جمهوری ایران را راه اندازی نمود. این وب سایت وابسته به دولت سلطنتی انگلیس که اخبار انتخابات ریاست جمهوری […]

خانه » آخرین اخبار » اقدام جدید BBC برای انتخابات ریاست جمهوری ایران/ عکس

به گزارش ” خانه خشتی” به نقل از تاانتخاب، وب سایت انگلیسی “بی بی سی فارسی” در راستای تلاش برای تاثیرگذاری بر روند انتخابات ۹۲، امروز جمعه (۲۳ فروردین ۱۳۹۲) صفحه اختصاصی خود برای انتخابات ریاست جمهوری ایران را راه اندازی نمود.

این وب سایت وابسته به دولت سلطنتی انگلیس که اخبار انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ را بصورت خبر در سایت خود منتشر می کرد، در این صفحه ویژه به پوشش اخبار انتخاباتی سال ۹۲ ایران می پردازد.

البته شبکه انگلیسی “بی بی سی فارسی” از مدت ها قبل، انتخابات ریاست جمهوری ایران را بصورت ویژه ای در دستور کار خود قرار داده است و با برنامه های مختلف و گوناگون سعی در به انحراف کشاندن اذهان عمومی دارد.

این شبکه هم اینک با استفاده از ترفندهای مختلف همچون انتخابات ۸۸ درصدد القای سیاست انگلیسی خود می باشد و در این راستا حتی با استفاده از خوانندگان هتاک و فحاش به ارزش های دینی و اسلامی نظیر “شاهین نجفی”  در پی نقش آفرینی در انتخابات ایران است.

صفحه ویژه بی بی سی فارسی و تصویر انتخاب شده برای نهمین دوره انتخابات مجلس

بی بی سی فارسی همچنین با اختصاص سایر برنامه های خود، مخصوصا برنامه های گفتگو محور سعی دارد در ذهن مخاطب خود در مورد فضای انتخابات ایران تاثیر گذار باشد. به عنوان نمونه شبکه بی بی سی فارسی هفته گذشته با اختصاص برنامه “نوبت شما”ی خود به بحث برنامه هسته ای ایران و نقش روسای جمهور در آن، سعی در القای این مطلب به مخاطب خود بود که اصولا روسای جمهور منتخب مردم ایران هیچگونه نقشی در اجرای برنامه هسته ای ایران ندارند.

این شبکه انگلیسی در اقدامی (که در وب سایت آن هم انتشار یافت)، “سید محمد خاتمی” را به عنوان آلت قمار اصلاح طلبان معرفی کرد که این اقدام بی بی سی مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت.

در این رابطه سایت “بازتاب” نوشت: «بی بی سی فارسی در ادامه روند ماه های گذشته خود در حمایت آشکار از عوامل مشکوک، به تخریب مستقیم سید محمد خاتمی پرداخت و سعی کرد با تحریک افکار عمومی علیه حضور خاتمی در انتخابات، فضا را برای فعالیت عوامل مشکوک هموار کند.

موضع گرفتن بی بی سی علیه کاندیداتوری خاتمی و تشبیه حضور وی به قمار که همراه با نشان دادن صحنه های کازینو و قرار دادن عکس خاتمی در میان آلات قمار انجام شد، در حالی صورت گرفت که منطقی برای این شدت تخریب علیه حضور خاتمی توسط تحلیل گر بی بی سی ارائه نشد و گزارشگر آن، نگفت در صورت عدم موفقیت اصلاح طلبان در انتخابات، چرا آنها حیثیت خود را پیش مردم از دست خواهند داد.

 

 

اصرار بی بی سی بر نشان دادن مکرر قمارخانه و آلات قمار به همراه تصویر حجت الاسلام خاتمی که یک روحانی مشهور شیعه به شمار می رود، علاوه بر اینکه توهین به اعتقادات دینی شیعیان محسوب می شود، نشان دهنده آن است که بی بی سی فارسی برای پیشبرد پروژه انتخاباتی خود، از قالب ها و محدودیتهای حرفه ای عبور کرده است.»

البته بی بی سی فارسی در برنامه امروز “دیدبان” (جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۲) سعی کرد خود را از اهانت به خاتمی و به گفته مجری این برنامه (فرناز قاضی زاده) طرفداری بی بی سی از احمدی نژاد و کاندیدایی خاص مبرا کند.

این رسانه انگلیسی با ادعای اینکه ما فقط به نقل اخبار می پردازیم، همواره با انتشار اخبار و تحلیل های جهت دار در خصوص مسائل ایران و کشوری مانند سوریه و حزب الله لبنان اهداف پشت پرده خود را پیاده کرده است.

عدم حضور بی بی سی فارسی در انتخابات ۸۸ ایران اگرچه به سبب ممنوع الفعالیت بودن میسر نبود اما همواره این رسانه در تلاش بوده تا به مدد عناصر نفوذی خود اخبار و اطلاعات لازم را دریافت و به شیوه خود انتشار دهد. در آشکارترین این اقدامات، رسانه بی بی سی فارسی در جریان انتخابات ۸۸ با شیوه هایی گوناگون اقدام به برهم زدن امنیت ملی و دخالت در امور داخلی ایران نمود که از بارزترین این موارد اعلام مسیرهای راهپیمایی و همچنین ارتباط با فتنه گران (که به اصطلاح شهروند خبرنگار نامیده می شود) بود!

برچسب ها:
BBC اقدام جدید BBC برای انتخابات ریاست جمهوری ایران/ عکس انتخابات
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان