تعهد حمایت مس سرچشمه از ۱۰۰ واحد صنعتی

  • شناسه خبر: 168621
تعهد حمایت مس سرچشمه از ۱۰۰ واحد صنعتی

مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: این مجتمع با خرید قطعات و وسایل مورد نیاز از ۱۰۰ واحد صنعتی در استان کرمان حمایت می کند.

خانه » اقتصادی » تعهد حمایت مس سرچشمه از ۱۰۰ واحد صنعتی

به گزارش خانه خشتی، حسین احمدی در آیین افتتاحیه نمایشگاه توانمندی های مس سرچشمه در محل تالار خیام دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان اظهار داشت: سال گذشته نخستین نمایشگاه توانمندی های مس سرچشمه را برگزار کردیم و در این نمایشگاه نیازها و خواسته های خود را مطرح کردیم.
وی تصریح کرد: برپایی نخسین نمایشگاه منجر به ایجاد تفاهم نامه بین مجتمع مس و مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان مبنی بر حمایت از ۱۰۰ واحد صنعتی در استان شد.
احمدی بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰ کارگاه و واحد تولیدی در مجتمع مس سرچشمه فعال هستند که غیر از برآورده ساختن نیازمندی های مجتمع مس سرچشمه، قرار شد امکانات و نیازهای مورد نیاز معادن دره زار و دره آلو نیز در راستای توسعه، از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط شهرستان و استان کرمان تأمین کنیم.
وی تصریح کرد: توانستیم کارخانه اسید سولفوریک سرچشمه را که خواسته به حق مردم بود راه اندازی کنیم که با این کار بزرگ ضمن کاهش آلودگی، تولید کودشیمیایی از اسید سولفوریک برای باغات کشاورزی هم در بر دارد.
احمدی خاطرنشان کرد: این اسید سولفوریک پتانسیلی برای شهرستان در حوزه ظرفیت های حمل ونقل و بستر کود شیمیایی و نیز در حوزه کشاورزی است.
وی گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز مس سرچشمه فعالیت هایی از جمله پرورش آبزیان، کشت گل محمدی و گیاهان دارویی هم ورود کرده و فعالیت هایی را در منطقه رفسنجان در حال انجام دارد.
وی بیان کرد: در حوزه نوآوری وعلوم جدید هم سال گذشته با شرکت معتبر اولین شتابدهنده صنعتی را افتتاح کردیم همچنین در حوزه ایمنی هم اولین استارت آپ صنعتی در کشور را برگزار کردیم که کمک موثری به صنایع در سرچشمه می باشد و ۱۱ ایده در این استارت آپ انتخاب شدند که دو مورد در مورد صنعت مس هستند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دومین نمایشگاه توانمندی ها و نیازمندیهای مجتمع مس سرچشمه مس سرچشمه
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان