زیرگذر در نگاه شهردار رفسنجان؛ اَه یا به؟!

شهردار رفسنجان زیر گذر ۳۵ میلیاردی می سازد!!!!!

  • شناسه خبر: 168214
شهردار رفسنجان زیر گذر ۳۵ میلیاردی می سازد!!!!!

این روزها شاهد چرخشی ۱۸۰ درجه در مواضع شهردار رفسنجان در ساخت زیرگذر بوده ایم؛ عظیمی زاده قصد دارد زیر گذری بسازد در کمربندی شهر، آن هم با بودجه نجومی ۳۵ میلیارد تومان!

خانه » اجتماعی » شهردار رفسنجان زیر گذر ۳۵ میلیاردی می سازد!!!!!

به گزارش خانه خشتی، محمدرضا عظیم زاده شهردار رفسنجان را امروز همه شهروندان شهر میشناسند. شهرداری که فارغ از گرایش سیاسی اش، در رفسنجان با اصلاح طلبان همراه شد و در طی دو سال حضور در شهر ما با تکیه بر تجربیات خود توانست بخش عمده ای از افکار عمومی شهر را تحت تاثیر قرار دهد.
فرمول کار ساده بود، بودجه را به هر آن چیزی تخصیص داد که نظر مردم را جلب میکرد و به قول خودش کاری را زیربنایی میدانست که جلب نظر خلق الله کند.
او در شهرداری هرچه می سازد، عوامل تیم اطلاع رسانیش با همه توان می پردازند، از آسفالت کوچه و خیابان گرفته تا حتی نصب یک تابلو برای جلوگیری از ورود به چمن همه را با دقت و وسواس در بوق می کنند. عظیمی زاده نشان داد که وصف العیش نصف العیش نیست بلکه کل العیش است.
ما نیز با خواست مردم که رضایت نسبی از عملکرد شهرداری بود، همراه شدیم و سعی نمودیم بجای چوب لای چرخ، یاور باشیم که هم کمکی باشد به مجموعه شهرداری و هم مزه قیافه جدید شهر را در کام مردم تلخ نکنیم، تا هفته گذشته که مصاحبه شهردار محترم همه ما را انگشت به دهان کرد.
ایشان در مصاحبه ای با یکی ازنشریات اصلاح طلب اعلام نمودند بزرگترین پروژه شهرداری را به زودی آغاز خواهند نمود.
جناب شهردار با چرخشی ۱۸۰ درجه ای نسبت به مواضع خود در گذشته اعلام نمود که قصد دارد زیر گذری بسازد در کمربندی شهر، آن هم با بودجه نجومی ۳۵ میلیارد تومان.
شهرداری که تا دیروز بطور کل، ساختن زیر گذر را کار بیهوده ای می دانست حتی در مرکز شهر، حالا میخواهد زیر گذر بسازد در کمربندی آن هم با صرف زیاد!!!!
برای درک بهتر تناقض عجیب پیش آمده در مواضع شهردار محترم به بخش هایی از اولین نشست خبری ایشان در مورخه ۸ اسفند ماه ۹۶ اشاره میکنیم:
“عظیمی زاده در خصوص بحث ترافیک شهر رفسنجان و احداث زیر گذر یا رو گذر های جدید بیان داشت: الان شهر رفسنجان آسفالت آن بسیار داغون است اشکال از کسی نیست شهر بزرگ است، برای پروزه های بزرگ نیز درآمد هنگفتی می خواهد یا کمک دولت یا خرده خرده مشکلات را حل کند. اگر بیاییم نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان زیر گذر بسازیم آن هم در جاهایی که شاید اصلا نیازی نیست، بیاییم تقاطع غیر هم سطح بسازیم که کار بزرگی نشده است.
وی افزود: الویت شهر باید مشخص شود، شما رسانه ها هم کمک کنید، پروژه هایی که نیاز است و ضرورت دارد برای شهر به ما معرفی کنید تا در قالب نظر مردم وارد بودجه ۹۷ شود. رفسنجان نسخه اش زیر گذر نیست باید الویت بندی کنیم، منابع محدودی که هست و نیاز اصلی مورد توجه قرار گیرد.”
همانطور که در بالا ملاحظه می کنید، شهردار رفسنجان ساختن زیر گذر را نه تنها نیاز شهر نمی داند حتی با صراحت اعلام میکنند، که اصلا زیر گذر ساخته شده در مرکز شهر هم کار مهمی نبوده است.
شاید به سختی بتوان باور کرد که این مواضع شهرداری است که در کمتر از ۲۰ ماه بعد از آن میخواهد بزرگترین پروژه شهر را با همه مشخصاتی که نفی کرده بود آغاز نماید.
سوال اصلی ما از ایشان این است که بالاخره از نظر شما ساخت زیر گذر نیاز شهر ما هست یا نیست؟ اگر هست پس موضع گیری های گذشته شما چه می شود؟ اگر نیست پس چرا ۳۵ میلیارد تومان خرج چنین پروژه ای می کنید؟
به فرض هم که باشد، چرا چشم بر ترافیک سنگین مرکزشهر بسته اید و قصد دارید در تقاطعی که نه گره ترافیکی دارد و نه نقطه حادثه خیزی است چنین هزینه ای بکنید؟
و چندین و چند پرسش دیگر که ذکر تمامی آنها در این یادداشت کوتاه از حوصله مخاطب محترم خارج است.
من الله توفیق
سید علی حقگو

انتهای پیام/

برچسب ها:
زیرگذر زیرگذر رفسنجان شهردار رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • محسن

    واقعا جناب شهردار و معاونین در ساعات پرترافیک از میدان بسیج میدان انقلاب و میدان شهید میرافضلی چهارراه امیرکبیر و شهدا وخیابانهای منتهی به این میادین و چهارراهها عبور نمی کنند ببیند چقدر از وقت و انرژی (درقالب سوخت خودروها) در حال هدر رفتن است....یه کم دست از کارهای نمایشی و ظاهری بردارید.... البته اگر مدیر سایت این نظر رو تأیید کند چون ظاهرا ما مردم حساب نمیشیم....
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان