مدیر عامل کارخانه اروند چرخ رفسنجان در گفت و گو با خانه خشتی عنوان کرد:

تعدیل ۲۵۰ نفری نیرو در کارخانه اروند چرخ رفسنجان / با واردات بی رویه، تولید داخل را به خاک سیاه نشاندند

  • شناسه خبر: 157187
تعدیل ۲۵۰ نفری نیرو در کارخانه اروند چرخ رفسنجان / با واردات بی رویه، تولید داخل را به خاک سیاه نشاندند

مدیر عامل کارخانه اروند چرخ رفسنجان گفت: واردات کالا خیانت به کشور است و متاسفانه شاهد واردات بی رویه محصولات بی کیفیت چینی هستیم .

خانه » اقتصادی » تعدیل ۲۵۰ نفری نیرو در کارخانه اروند چرخ رفسنجان / با واردات بی رویه، تولید داخل را به خاک سیاه نشاندند

علی احسان امروز در گفت و گو با خانه خشتی از تعدیل ۵۰ درصد پرسنل کارخانه اروند چرخ رفسنجان خبر داد و گفت: واردات کالا خیانت به کشور است و متاسفانه شاهد واردات بی رویه محصولات بی کیفیت چینی هستیم و شرکتی مانند سایپا که به ما بدهکار است اقدام به واردات بی رویه رینگ چینی نموده است .

وی افزود: خودرو سازانی مثل سایپا، ایران خودرو، کرمان موتور و رنو متجاوز از ۲۰ میلیارد تومان به کارخانه بدهکار هستند و اینها سررسید گذشته است.

احسان گفت:  واردات تمام نان کارگر ایرانی را سر سفره ی کارگر کارگر خارجی می گذارد، ما حمایت نمی خواهیم لااقل با واردات بی رویه ما را نابود نکنند.

مدیر عامل کارخانه اروند چرخ گفت: ۵۰ درصد نیروهای اروند چرخ تعدیل شدند و تا یک ماه دیگر ۲۵ درصد دیگر نیز تعدیل خواهند شد؛ قول و وعده ها همه اش توخالی بود، کارخانه اروند چرخ از ۲۷ ظرفیت تنها با ۲ ظرفیت خود فعالیت می کند.

وی بیان داشت: پس از تحریم ها خروج خودروسازان خارجی از کشور موجب کنسل شدن ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار رینگ در روز از ظرفیت کارخانه اروند چرخ شد در حالیکه پس از سال جدید ظرفیت کارخانه  به ۵ هزار رینگ در روز رسیده بود و ۱۵۰ نیرو جدید نیز مشغول بکار شدند.

احسان خاطر نشان کرد: خودمان را بگذاریم جای کارگران چطور می خواهیم آجیل شب یلدای خودمان را جلوجلو سفارش دهیم و جواب کارگری را ندهیم، این کارگران سرمایه های کشور هستند.

مدیرعامل کارخانه اروند چرخ رفسنجان گفت: شرمنده خانواده هایی هستم که سرپرستانشان بیکار شدند و وقتی به بنده مراجعه می کنند از آنها خجالت میکشم .

وی تصریح کرذ: سه سال است بانک سپه تسهیلات رفع موانع تولید که به ما قول داد هنوز پرداخت نکرده است و قرار هم نیست پرداخت کنند و یکباره یک کیلو شمس از ۱۰ هزار تومان به ۳۰ هزار تومان رسید و این موضوع نقدینگی سه برابری می خواست.

احسان گفت: جوانان ایرانی پتانسل بالایی دارند تعمیرکاران ما همه بچه های همین منطقه هستند چرا محصولات ما نتواند با دنیا رقابت کند چرا کشتی کشتی از محصولات بی کیفیت مشابه داخل را ورد می کنند و کارخانه های داخلی را به خاک سیاه می نشانند.

وی بیان داشت: از مسئولان استدعا دارم راجع به این خیانت به تولید ملی فکر اساسی بردارند.

احسان با بیان اینکه نیروهایی که از اروند چرخ تعدیل شدند تعدادی که می توانستند به بیمه بیکاری مراجعه کرده اند اظهار داشت: از کارگران و خانواده هایشان می خواهیم صبور باشند مطمئنا افق روشنی پیش رویمان است؛ ما مردم خوبی داریم دولتمردان قدر مردم خوبمان را بدانند اینها ولی نعمتان ما هستند .

 

برچسب ها:
اروند چرخ رفسنجان تعدیل نیرو تعدیل نیرو در رفسنجان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • مخمد

    اگر یک نفر هم بخواهد چند نفر را یک لقمه نان بدهد دولت تدبیر وامید نانش را آجر میکند
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان