نشست مسئولین رفسنجان با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی / تصاویر

  • شناسه خبر: 156884
نشست مسئولین رفسنجان با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی / تصاویر

نشست مسئولین رفسنجان با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم پزشکی برگزار شد.

خانه » آخرین اخبار » نشست مسئولین رفسنجان با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی / تصاویر

به گزارش خانه خشتی ، در سفر یکروزه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به رفسنجان پس از افتتاح و بازدید از چندین طرح عمرانی ، نشست مسئولین رفسنجان با وزیر عصر امروز با حضور جمعی از مسئولین استان و شهرستان و اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار شد

علی اسماعیلی ندیمی ریاست دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در این نشست اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از سال ۶۵ تاسیس شده و نهایتا به جایی رسیده است که در چهار پژوهشکده فعالیت میکند.
وی افزود:حوزه ی معاونت آموزشی در طول این سال ها رشد قابل قبولی داشته است در بین المللی سازی فعالیت میکند و جزو دانشگاه هایی است که در منطقه خوب پیش میرود کارهای بسیاری زیادی در این حوزه در حال انجام است و امیدواریم در این رشته ها بتوانیم موفق شویم.
اسماعیلی گفت:در حوزه ی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در سال ۲۰۱۵ افتی داشتیم اما بعد به تدریج از نظر سطح و کیفیت مقالات علمی ترمیم شدیم که در حال حاضر ۲۰۵ مقاله در سال۲۰۱۷ توسط دانشگاه چاپ شده است.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی رتبه های بسیار خوبی در جشنواره های کشوری در رشته های ورزشی فرهنگی و هنری در حوزه ی دانشجویی کسب کرده است.
اسماعیلی بیان کرد:در حوزه ی دارو و غذا گواهی صادرات پسته عمدتا از دانشگاه رفسنجان و کرمان صادر میشود.
وی در خصوص فعالیت های حوزه ی معاونت بهداشتی عنوان کرد: پرونده ی الکترونیکی سلامت را تقریبا برای همه ی افراد تحت پوشش دو شهرستان رفسنجان و انار انجام دادیم حتی بخشی از افاغنه هم تحت پوشش خدمات الکترونیکی هستند وپزشک خانواده در همه ی مراکز است.
اسماعیلی همچنین تصریح کرد:در مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت کارهایی که صورت گرفته به گونه ای خواهد بود که تا پایان امسال با تکمیل ساخت و سازها تا سالیان آینده نیاز به توسعه ی زیرساخت نخواهیم داشت.
وی مطرح کرد:خدمات دندانپزشکی از افتخارات ما است که در تمام مراکز بهداشت خدمات سطح یک که خدمات مکلفی هستند را انجام میدهیم. همچنین معاونت توسعه ی دانشگاه علوم پزشکی در طول این سالها بسیار فعال بوده اما مشکل عمده ی ما در این حوزه اعتبارات استانی است.
اسماعیلی سال ۹۷ را نقطه ی عطفی در تاریخ توسعه ی دانشگاه خواند و گفت: در هفته ی سلامت ۲۰۰۰ متر مربع پروژه افتتاح کردیم و ۲۰۰۰ مترمربع هم در ایام دهه فجر افتتاح خواهیم کرد ۱۲۰۰۰ متر مربع هم امروز افتتاح کردیم که جمعا شانزده هزار مترمربع پروژه در تاریخ دانشگاه است. در طول سالیان ریاست من ۴۳ هزار مترمربع با کمک وزارت بهداشت در مجموع شهرستان های رفسنجان و انار ساخته شد.
وی یکی از حوزه های پر چالش همیشگی دانشگاه را حوزه ی درمان خواند و تصریح کرد: در تخت های ویژه توسعه ی قابل توجهی داریم بیش از ۲۸۰۰ تخت ویژه در کشور توسعه پیدا کرده که شهرستان ما از ۱۴ تخت به ۲۸ تخت در بزرگسالان و ۲۱ تخت در نوزادان و اطفال توسعه یافته است.
اسماعیلی عنوان داشت:میانگین پرداخت از جیب مردم ۲۸ درصد بوده است که به ۷/٢ درصد کاهش پیدا کرده و متناظر آن بیمه روستایی ۵ درصد و سایر بیمه ها ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده اند.
وی در پایان مطرح کرد:بر اساس روایات چیزی به نام طب اسلامی نداریم آنچه که امروز به مردم القا میشود اشتباه است و این زنگ خطری برای بخش بهداشت و درمان است.

عکس از امین قاسمیان

برچسب ها:
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان سفر وزیر بهداشت به رفسنجان وزیر بهداشت
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان