دکتر هادوی نژاد در گفتگو با خانه خشتی:

نمایش دغدغه های کارگردان و به تصویر کشیدن آن ها از نقاط قوت فیلم بود

  • شناسه خبر: 14850
نمایش دغدغه های کارگردان و به تصویر کشیدن آن ها از نقاط قوت فیلم بود

دکتر هادوی نژاد در حاشیه نمایش فیلم «رسوایی» به کارگردانی مسعود ده نمکی، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خانه خشتی، کار پر زحمت ایشان را ارج نهاد و افزود: نمایش دغدغه های آقای ده نمکی و به تصویر کشیدن اتفاقات روزمره زندگی هم چون رواج ریا، نفاق، سوء ظن، بدگمانی و عرفان ناب بود که […]

خانه » نمایش دغدغه های کارگردان و به تصویر کشیدن آن ها از نقاط قوت فیلم بود

دکتر هادوی نژاد در حاشیه نمایش فیلم «رسوایی» به کارگردانی مسعود ده نمکی، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خانه خشتی، کار پر زحمت ایشان را ارج نهاد و افزود: نمایش دغدغه های آقای ده نمکی و به تصویر کشیدن اتفاقات روزمره زندگی هم چون رواج ریا، نفاق، سوء ظن، بدگمانی و عرفان ناب بود که در مستند فقر و فحشا نیز وجود داشت، از نقاط قوت فیلم بود.

وی نقد این کارها را از دید متخصصین فن جایز دانست و اظهار داشت: با توجه به دانش سینمایی خودم، یک نقطه ضعف اساسی در محتوای فیلم وارد می دانم، آن هم نادیده گرفتن روایت معصومین در باب تهمت می باشد که در این فیلم موضع تهمت فضایی بود که روحانی در آن قرار گرفته و این به عنوان عرفان ناب نشان داده شده است.

دکتر مصطفی هادوی نژاد ادامه داد: تلاش کارگردان برای نمایش این موضوع که روحانی با قرار گرفتن در موضع تهمت قصد بالا بردن خودش نزد دیگران را داشته است، صوفی گری است که با عرفان اهل بیت ناسازگار می باشد.

وی با تأکید بر وجود بد پوششی برای اشاعه حق در فیلم های اخیر ، تصریح کرد: سینمای ما باید بپذیرد که نمی توان با گناه، حقی را اشاعه داد و جایز نیست خانمی به منظور واقع نمایی حجابش را رعایت نکند. در واقع به نوعی ماکیاولیسم صورت گرفته و به همین منظور سینمای ما باید مرز خودش را با این موضوع مشخص کند.

هادوی نژاد در ادامه برگزاری جشنواره فیلم فجر در رفسنجان را پدیده ای نو و ستودنی عنوان کرد و افزود: ضمن تشکر از تولیت فرهنگی و دست اندر کار به خصوص آقای پور محمدی که زمینه را برای برگزاری جشنواره مساعد کردند، تشکر می کنم و امیدوارم استمرار داشته باشد.

برچسب ها:
دکتر هادوی نژاد رسوایی رفسنجان فیلم فجر
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • یوسف

    درود بر دکتر هادوی
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان