بخشدار رفسنجان در جلسه شورای اداری مطرح کرد:

در کنار آلایندگی و آرسنیک ، اشتغال مس نیز به رفسنجان رسد

  • شناسه خبر: 147926
در کنار آلایندگی و آرسنیک ، اشتغال مس نیز به رفسنجان رسد

بخشدار رفسنجان گفت: نبایستی آلایندگی و آب آرسنیک دار متعلق به رفسنجان باشد و اشتغال آن به شهرستانی تعلق گیرد که حاضر نیست حتی یک نیرو از رفسنجان را بپذیرد.

خانه » اجتماعی » در کنار آلایندگی و آرسنیک ، اشتغال مس نیز به رفسنجان رسد

به گزارش خانه خشتی ، مصطفی بخشی در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان که صبح امروز به میزبانی مس سرچشمه در سالن آزادی شهر سرچشمه برگزار شد با اشاره به برخی مشکلات روستاهای بخش مرکزی رفسنجان اظهار داشت: قیمت اراضی که از طریق اراضی ملی واگذار شده و توسط بنیاد مسکن سند دار  شدند غیرمتعارف و بالاست و برای روستاییان  ایجاد مشکل نموده است.

وی افزود: موضوع انتقال آب آشامیدنی به روستاهای دره در و خنامان با وجود آنکه در بودجه سال ۹۷ دیده شده و پیمانکار ان مشخص شده بدون اقدام مانده است.

بخشی روشنایی معابر روستایی را یکی از مشکلات برشمرد و گفت: برای اعطای امتیاز برق به منازل مسکونی پروانه ساختمان الزامیست در حالی در پاسخ مراجعه کننده به اداره برق عنوان می شود نامه از بخشداری لازم است لطفا اداره برق به این موضوع توجه نماید.

بخشدار مرکزی رفسنجان بیان داشت: متاسفانه این بخش مرکز خدمات کشاورزی در حوه های شرقی و غربی ندارد و کشاورزان بایستی مسافت طولانی برای رفع امورات خود طی نمایند.

بخشی گفت: قسمتی از راههای وروردی روستاها جزو طرح هادی نیست و دهیاری نمی تواند هزینه کند از طرفی این راهها تخریب شده و اداره راهدای و حمل و نقل جاده ای نیز بودجه ای برای این راهها ندارد.

بخشدار رفسنجان در ادامه ضمن قدردانی از همکاری مدیران ارشد مس سرچشمه و روابط عمومی این مجموعه اظهار داشت: اکنون با همکاری مس قدم هایی خوبی در جهت رفع مشکلات روستایی تابعه مس صورت گرفته است.

وی با اشاره به مشکل خشک شدن قنوات و باغات کشاورزی روستاهای تابعه مس بیان داشت: علت عمده این مشکلات در کنار کم بارانی، آلایندگی مس نیز هست مردمی که امرارمعاش آنها از این طریق بوده است امروز دچار مشکل هستند، باید علت این اتفاق بررسی شود اگر در خصوص مس است باید فکری برای مردم منطقه برداشته شود.

درخواست دیگر بخشدار رفسنجان در خصوص عدم بکارگیری جوانان رفسنجانی به ویژه روستاهای تابعه مس در مجموعه مس سرچشمه بود .

بخشی در این باره گفت: مس به نام رفسنجان است و به کام شهرستانهای دیگر، امیدواریم با امدن مدیران بومی به مجموعه مس شاهد اتفاقاتی خوبی در این زمینه باشیم.

وی افزود: نبایستی آلایندگی و آب آرسنیک دار متعلق به رفسنجان باشد و اشتغال آن به شهرستانی تعلق گیرد که حاضر نیست حتی یک نیرو از این شهرستان را بپذیرد.

بخشی بیان داشت: از مدیر محترم مس می خواهیم که حتی اگر یک نیرو قرار است بکار گرفته شود الویت با رفسنجان و روستاهای منطقه باشد حتی می توان در تعهدات شرکت های پیمانکاری مس استفاده از نیروهای بومی ذکر شود.

 

برچسب ها:
آلایندگی اشتغال بخشدار رفسنجان شورای اداری رفسنجان مس سرچشمه مصطفی بخشی
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان