فرماندار رفسنجان مطرح کرد :

ایجاد کارگاه های تولیدی کوچک مشکل اشتغال را در کوتاه مدت حل می کند

  • شناسه خبر: 124312
ایجاد کارگاه های تولیدی کوچک مشکل اشتغال را در کوتاه مدت حل می کند

فرماندار رفسنجان گفت: اگر بخواهیم در یک برنامه کوتاه مدت موضوع اشتغال که امروز به یک چالش تبدیل شده است حل کنیم و در برنامه های دراز مدت بتوانیم از ان استفاده کنیم چاره ای نداریم جز اینکه برنامه ها را به راه اندازی کارگاه های کوچک معطوف نماییم .

خانه » اقتصادی » ایجاد کارگاه های تولیدی کوچک مشکل اشتغال را در کوتاه مدت حل می کند

به گزارش خانه خشتی ؛ فرماندار رفسنجان صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان رفسنجان اظهار داشت :هم به لحاظ نیاز منطقه ای و هم به لحاظ دستور مقام معظم رهبری توجه به تولید و اشتغال یک امر ضروری و مهم است .

وی تصریح کرد :اگر بخواهیم در یک برنامه کوتاه مدت موضوع اشتغال که امروز به یک چالش تبدیل شده است حل کنیم و در برنامه های دراز مدت بتوانیم از ان استفاده کنیم چاره ای نداریم جز اینکه برنامه ها را به راه اندازی کارگاه های کوچک معطوف نماییم .

فرماندار افزود :مشاغل خانگی و کارگاه های کوچک تولیدی میتواند اشتغال ایجاد کند و یک درامد نسبی را برای ارتزاق خانواده ها ایجاد کند و مشکل را در یک دوره خاصی حل نماید .

وی بیان داشت :واحدهای صنعتی بزرگ نیازمند سرمایه های بزرگ است و اشتغال بزرگی را ایجاد نخواهند کرد کارگاه های کوچک  زودتر اشتغال ایجاد می کنند ولی شاید درامد سود اوری را نداشته باشند اما واحدهای صنعتی بزرگ اشتغال کمتر ولی تولید ثروت و سود انها بالاست .

فرماندار بیان داشت :رونق اقتصادی با سرمایه های بزرگ ایجاد خواهد شد اما اگر بخواهیم اشتغال را حل کنیم باید به دنبال راه اندازی  کارگاه های تولیدی کوچک باشیم .

وی افزود :سابقه  شهرستان رفسنجان  نشان می دهد که مردم پرتلاش و سخت کوشی را دارد ،اما در دوره کنونی بنا به موضوعیت با توجه به تناسب مکان و زمان کشور ،ایجاد  راه اندازی  منطقه ویژه اقتصادی ،جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی و ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران صورت گرفته است .

فرماندار اذعان داشت :رفسنجان هم در راه اندازی واحدهای خرد و هم راه اندازی سرمایه های بزرگ داخلی و جذب سرمایه گذار خوب عمل کرده است ،امید داریم تا اخر شهریور امسال شاهد افتتاح چند پروژه سرمایه گذاری خواهیم بود .

وی افزود :بزرگترین سرمایه ما اعتماد سرمایه گذار در بخش خصوصی و جذب ان  بوده است ما باید به سمتی برویم که نهادهای دولتی کارشان برنامه ریزی و ارائه چارچوب و ایجاد و راه روش باشد و تمام کارها به مردم سپرده شود .

ملانوری با بیان اینکه ما در سالهای اخیر در وام درست عمل نکردیم گفت : به واسطه وامهایی که دادیم اشتغال ایجاد نشد ما باید سرمایه و وامی که می دهیم بازخورد ان را هم در نظر بگیریم ،طرح احیاگران ابادی می تواند اشتغال ایجاد کند همه باید به کمک این طرح بیایند و از همه ظرفیتها برای این طرح استفاده کنیم .

وی افزود :سقف تسهیلات برای خوداشتغالی بسیار بالا است و می تواند راه گشا باشد اعتبارات خوبی برای تفاهم نامه هایی که منعقد شده است در نظر گرفته شده است.

ملانوری بیان داشت :تلاش برای جذب سرمایه گذار، ایجاد سرمایه گذاری و جذب تسهیلات مهم است چرا که زیرساختهای مناسبی در شهرستان وجود دارد و صندوق کارافرینی کل تسهیلاتش  پشتوانه طرح احیا گران آبادی می باشد و اداره ارشاد و ورزش هم برای به وجود اوردن نشاط با این طرح همکاری نمایند .

وی افزود :همه ارگانهای فرهنگی و دانشگاهی به عنوان معین با این طرح همکاری نمایند .

برچسب ها:
اشتغال رفسنجان فرماندار رفسنجان فرمانداری رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • tavana

    باسلام.. بنده یه کارگاه خدماتی تولیدی دارم ..با سابقه ۱۰سال زورم به سر دارایی وبیمه شهرداری و صنف نمیرسه ..وامی هم اگه هست مال اونای یه مدرک کهدهنوز مهرسم خشک نشده ..هیچ حمایتی نیست
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان