لاوروف: اختلافات هسته‌ای با ایران چندان خطرناک نیست / مخالف منطقه پروازممنوع در سوریه هستیم

  • شناسه خبر: 10987
لاوروف: اختلافات هسته‌ای با ایران چندان خطرناک نیست / مخالف منطقه پروازممنوع در سوریه هستیم

خانه خشتی:سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه می‌گوید که برنامه هسته‌ای ایران خطرناک‌تر از دیگر مسائل بین‌المللی نیست. خانه خشتی به نقل از فارس،سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با اسکای‌نیوز عربی تصریح کرد که اختلافات میان ۱+۵ و ایران خطرناک‌تر از اختلافاتی نظیر اختلاف فلسطینیان و اسرائیل نیست. لاوروف هیچ دلیلی برای […]

خانه » آخرین اخبار » لاوروف: اختلافات هسته‌ای با ایران چندان خطرناک نیست / مخالف منطقه پروازممنوع در سوریه هستیم

خانه خشتی:سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه می‌گوید که برنامه هسته‌ای ایران خطرناک‌تر از دیگر مسائل بین‌المللی نیست.

خانه خشتی به نقل از فارس،سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با اسکای‌نیوز عربی تصریح کرد که اختلافات میان ۱+۵ و ایران خطرناک‌تر از اختلافاتی نظیر اختلاف فلسطینیان و اسرائیل نیست.

لاوروف هیچ دلیلی برای خاص و در معرض انفجار دانستن بحران در خصوص برنامه هسته‌ای ایران ندانسته و مذاکرات ۱+۵ با ایران در استانبول و مسکو را یک شکست قلمداد نکرده است. به عکس، وی برای باور است که مذاکرات اخیر مواضع طرفین را شفاف و روشن کرده است.

وزیر امور خارجه روسیه در پاسخ به سوالی در خصوص تهدید نظامی اسرائیل علیه ایران نیز گفته است که وی فکر نمی‌کند این مشکل از طریق استفاده طولانی‌مدت از نیروی نظامی حل شود.

شینهوا نیز گزارش داده، به گفته لاوروف، «کسانی که مذاکرات را شکست می‌خوانند، قصد دارند ادبیات جنون‌آمیز را توسعه دهند. این غلط است. رویکرد تقابل‌جویانه در این خصوص، غیرسازنده است. من فکر می‌کنم ما می‌توانیم از پیشرفت‌های هرچند کوچک در مذاکرات استانبول و مسکو حرف بزنیم چرا که دو طرف مواضعشان را شفاف و دقیق بیان کردند؛ کاری که هرگز سابقه نداشت.»

رویترز عربی نیز به نقل از همین مصاحبه خبر داده که وزیر امور خارجه روسیه ابراز داشت که روسیه مخالف ایده ایجاد منطقه پروازممنوع بر فراز سوریه است و آن را نقض حاکمیت این کشور می‌داند.

به باور لاوروف، راه حل بحران سوریه در بیانیه ژنو خلاصه می‌شود که خواهان تشکیل دولت وحدت ملی در سوریه است.

لاوروف در خصوص بقا یا عدم بقای بشار اسد در قدرت نیز گفته است که این تصمیمی مربوط به ملت سوریه است و آنها در این خصوص، خود تصمیم خواهند گرفت.

وزیر خارجه روسیه همچنین بر لزوم مشارکت ایران در حل و فصل بحران سوریه تاکید کرد.

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان