تاخت و تاز سلفی ها با حمایت امریکا /ارتش ازادسوریه یا القاعده؟+تصویر

  • شناسه خبر: 10771
تاخت و تاز سلفی ها با حمایت امریکا /ارتش ازادسوریه یا القاعده؟+تصویر

“خانه خشتی”یک مامور عملیاتی القاعده در خاک سوریه:«ما در جنگ با امریکایی‌ها به تجربه‌ کافی رسیده‌ایم، و تجربه‌ بیشتری را در همراهی با انقلابیون سوری کسب می‌کنیم. امیدورای اصلی ما این است که دولتی اسلامی در خاک سوریه و عراق شکل بگیرد و حکومتی برای تمامی مسلمانان باشد، و بعد ما جنگ‌مان علیه ایران!! و […]

خانه » اخبار ویژه » تاخت و تاز سلفی ها با حمایت امریکا /ارتش ازادسوریه یا القاعده؟+تصویر

“خانه خشتی”یک مامور عملیاتی القاعده در خاک سوریه:«ما در جنگ با امریکایی‌ها به تجربه‌ کافی رسیده‌ایم، و تجربه‌ بیشتری را در همراهی با انقلابیون سوری کسب می‌کنیم. امیدورای اصلی ما این است که دولتی اسلامی در خاک سوریه و عراق شکل بگیرد و حکومتی برای تمامی مسلمانان باشد، و بعد ما جنگ‌مان علیه ایران!! و اسراییل دنبال می‌کنیم و فلسطین را هم آزاد خواهیم ساخت!»

 سرویس بین الملل«فردا»:سوزانا پوزِل در مطلبی خواندنی در وب سایت گلوبال ریسرچ شرح داده است که چگونه لولوی دست ساخته غرب در سوریه مضحکه ای به نام ارتش آزاد براه انداخته و مشابه با تجربه افغانستان در جنگ با شوروی از امکانات غرب بهره می برد تا در آینده ای نزدیک حملاتی مشابه با ۱۱ سبتامبر را سامان دهد.

 

وی می نویسد: القاعده، لولوخورخوره‌ی ساخته و هدایت شده توسط سیا، به ارتش آزاد سوریه (FSA) کمک و همراهی اراده می‌دهد، آن‌ها را در جنبش‌شان تشویق می‌کند، حتی تا آنجا پیش رفته است تا اعضایی از خود را بر برنامه‌ی «انتقال سیاسی» قدرت از بشار اسد قرار داده و از هم‌اکنون برنامه‌ریزی جدی برای حضور در دولت احتمالی بعدی سوریه را شروع کرده است.

ارتش آزاد سوریه تنها با القاعده همراهی ندارد، بلکه آن‌ها درحقیقت شاخه‌ای از القاعده شده‌اند. در یک ویدیوی این ارتش، سه سرباز ارتش مسلسل مدل AK-47 به‌دست دارند که توسط سیا ساخته شده است و پرچم القاعده در ورای این سربازان به چشم می‌خورد.

اعضای ارتش آزاد سوریه بارها اعلام کرده‌اند با همراهی القاعده علیه دولت اسد می‌جنگند. عبو خادِر، عضو ارتش آزاد می‌گوید: «اگر لازم بشود ما از دستورهای اعضای القاعده نیز پیروی می‌کنیم. به آن‌ها کمک می‌کنیم پیش‌روی داشته و بمب‌گذاری کنند. استعداد اصلی القاعده در بمب‌گذاری از طریق خودروهای سورای است.»

عبو طاها (نام مستعار) یک مامور عملیاتی القاعده در خاک سوریه ادعا می‌کند: «ما در جنگ با امریکایی‌ها به تجربه‌ی کافی رسیده‌ایم، و تجربه‌ی بیشتری را در همراهی با انقلابیون سوری کسب می‌کنیم. امیدورای اصلی ما این است که دولتی اسلامی به صورت مشترک در خاک سوریه و عراق شکل بگیرد و حکومتی برای تمامی مسلمانان باشد، و بعد ما جنگ‌مان علیه ایران!!و اسراییل دنبال می‌کنیم و فلسطین را هم آزاد خواهیم ساخت!»

اعضای ارتش آزاد سوریه تجربه‌ای در زمینه‌ی جنگ و انقلاب چریکی ندارند و در این زمینه وابسته به تجربیات القاعده شده‌اند، چون این گروهک فعالیات‌های نظامی گسترده‌ای دارد و می‌داند با این موارد چگونه برخورد کند.

القاعده از رهبری ارتش آزاد سوریه فراتر رفته است و در ذهن سربازان جوان این ارتش نفوذ کرده است، و به آن‌ها قبولانده که ماموریتی الهی دارند که به هیچ قیمتی نباید کنار گذاشته شود. آن‌ها با سرمایه‌گذاری امریکا کاری کرده‌اند که مذهب و انضباط نظامی دست‌مایه‌ی حضور جوانان در خط مقدم درگیری‌ها بشود تا بشکند یا کشته شوند.

خادِر می‌گوید: «هدف القاعده تثبیت دولتی اسلامی است، ما به دنبال رسیدن به دولتی سوری نیستیم. ما دولتی می‌خواهیم طبق قوانین الله باشد و عمل کند. شما اگر گناهکار نباشید، ترسی از ما نخواهید داشت.»

در خط نبرد القاعده نقشی موثر بازی می‌کند هرچند ناتو نیز بتدریج نقش فعال‌تری در سازمان‌دهی این «سربازان آزادی‌خواه» انجام می‌دهد. هرچند درنهایت رسیدن به جبهه‌های بزرگ‌تر جنگ مدِ نظرشان باشد.

دولتمردان اوباما متمرکز بر افزایش کمک‌ها به ارتش آزاد سوریه و دیگر گروه‌های مخالف دولت سوریه هستند تا به زور نظامی، این دولت را سرنگون و دولت وفادار به خود را جایگزین آن کنند.آندرو تابلِر، متخصص امور سوریه در انستیتوی واشنگتن برای سیاست‌گذاری‌های خاور نزدیک قبول دارد که «دولت امریکا در جست‌وجوی یافتن راهی برای کنترل امور بعد از کنار رفتن دولت سوریه است. اما بعد از سقوط دولت، احتمالاً هرچیزی می‌تواند از ویرانه‌هایش سر بلند بکند.»

پنتاگون مدت‌هاست به‌عنوان تغییر رژیم در سوریه، از عملیات‌های تروریستی در خاک این کشور حمایت می‌کند. دولت امریکا، همراه با ناتو و نیروهای عملیات ویژه‌ی فرانسوی می‌خواهد مطمئن بشود همه‌چیز بعد از اسد، در کنترل همین تروریست‌ها باقی خواهد ماند.

متخصصین در شرکت RAND اعلام کرده‌اند: «القاعده چندین عملیات تروریستی را عملاً در خاک سوریه انجام داده‌اند و هدف اصلی آنان خدمت امنیتی دولت سوریه بوده است. در این حملات، از ماشین‌های بمب‌گذاری شده و افرادی استفاده شده که بمب به خود متصل کرده بودند، و درنتیجه حداقل ۲۰۰ نفر کشته شده و حداقل ۱ هزار نفر زخمی شده‌اند.»

همزمان ارتش ترکیه در مرز دو کشور مستقر شده است. رسانه‌های عمده جهان ادعا می‌کنند ارتش ترکیه به همراهی ارتش آزاد سوریه و دیگر گروه‌های مخالف دولت اسد، راهی خاک این کشور خواهد شد. هرچند هم‌اکنون حداقل ۲۵ تانک این ارتش، در خاک سوریه مشغول به انجام عملیات هستند.

ترکیه، عضو ناتو است و در عمل تبدیل به کمپی آموزشی برای سیا و اعضای ارتش آزاد سوریه شده، همزمان کمک‌های اطلاعاتی، امنیتی، لجستیکی و تامین سلاح از طریق مرزهای خود به مخالفین اسد ارائه می‌دهد تا این رژیم تغییر کند.

اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه همراه با دولت امریکا کار می‌کند تا «اسد کنار برود».در آینده و بعد از اسد، قرار است شورای ملی سوریه کنترل این کشور را به‌دست بگیرد. این چیزی است که قدرت‌های جهانی می‌خواهند. غرب هم‌اکنون عملیاتی ویژه و متمایز در خاک سوریه اجرا می‌کند.

تصاویر حضور القاعده در نبردهای سوریه

 

برچسب ها:
ارتش ازادسوریه یا القاعده؟+تصویر تاخت و تاز سلفی ها با حمایت امریکا
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان