به گزارش “خانه خشتی” به نقل از فارس، صبح امروز در پی اعلام یک فقره آتش‌سوزی نمایشی در اورژانس زایشگاه نیک‌نفس رفسنجان، اعضای ستاد بحران مرکز فراخوانده شدند و با آتش‌نشانی نیز تماس گرفته شد که رئیس مرکز آموزشی درمانی نیک‌نفس در حاشیه این عملیات در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رفسنجان اظهار کرد: پس از اعلام این آتش‌سوزی نمایشی دستور تخلیه اورژانس اعلام و بیماران به محل پارکینگ مرکز انتقال داده شدند.

حمید ابوسعیدی ادامه داد: با توجه به اینکه آتش‌سوزی که در مسیر انتقال بیماران به پارکینگ رخ داده بود، نیروهای مدیریت بحران مرکز این آتش را مهار کردند و آتش‌سوزی بزرگ توسط ماموران آتش‌نشانی مهار شد.

وی تصریح کرد: بیماران مستقر در پارکینگ توسط تیم درمان مستقر به صورت سرپایی مداوا شدند و پس از خاموشی کامل آتش‌سوزی، بیماران برای ادامه درمان به سایر بخش‌ها منتقل شدند.

ابوسعیدی ادامه داد: عملیات مذکور ساعت 8:30 آغاز شد و پس از یک ساعت با موفقیت به پایان رسید؛ علت این حادثه فرضی اتصال سیم‌های برق اعلام شد.

این مسئول متذکر شد: این مانور هر سال برای آمادگی نیروها و همچنین آماده بودن دستگاه‌های اطفای حریق در شرایط بحران انجام می‌شود.

احمد نبوی رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرستان رفسنجان در ادامه اظهار کرد: آمادگی کارمندان و دستگاه‌های اجرایی امری ضروری است و همواره در برابر آتش‌سوزی باید این آمادگی وجود داشته باشد.

وی افزود: سال گذشته آموزش‌های زیادی به صورت رایگان از سوی سازمان آتش‌نشانی به تمام نیروها ارائه شد.

نبوی خاطرنشان کرد: وجود دستگاه‌های اطفای حریق در مراکز اجباری است اما زمان آتش‌سوزی‌های جزیی باید حتما آتش‌نشانی در جریان باشد چراکه آتش‌سوزی‌های کوچک می‌توانند زمینه‌ساز آتش‌سوزی‌های بزرگ باشند.