حجت الاسلام رمضانی پور: مجتمع مس و سرمایه آن متعلق به مردم رفسنجان است.
به گزارش خبرنگار  “خانه خشتی”،امام جمعه رفسنجان در خطبه های نماز جمعه ظهر امروز از روند استخدام نیروی کار در شرکت مس رفسنجان اظهار گله و شکایت کرد و افزود: اشتغال زایی 1500 نیرو در این شرکت که تنها 800 نفرِ آنان متعلق به رفسنجان بوده و بقیه آن ها از شهرستان های شهربابک و سیرجان بکارگیری خواهد شد، ناعادلانه است.
وی با اشاره به عدم توجه مسئولین شرکت مس به مردم رفسنجان، ادامه داد: ما قصد تحریک مردم را نداریم، اما این افراد مراقب باشند که کار آن ها سبب نشود تا به شکل دیگری وارد شویم و آن ها را مجبور کنیم که حق مردم را بدهند.
حجت الاسلام رمضانی پور ضمن هشدار به دست اندر کاران این شرکت، گفت: مراقب باشید، از این پس مقصر همه اتفاقاتی که نصیب شما خواهد شد، خودتان هستید و باید پاسخگوی عملکردتان باشید.

امام جمعه رفسنجان هم چنین با یادآوری مناسبت های مختلف امروز، گفت: با ورود به ماه محرم، باید تلاش کنیم از این موقعیت خوب استفاده کنیم و ضمن ارزش نهادن به مراسم عزاداری و سینه زنی و نوحه خوانی و مداحی، از سخنرانی ها نیز بهره بگیریم.
حجت الاسلام رمضانی پور خطاب به مداحان اظهار داشت: با توجه به اینکه مداحان بزرگوار نقش مبلغین کارآمد را ایفا می کنند، شایسته است در مناسبات و برنامه های مذهبی خود، زمانی را به بیان نکات درس آموز و داشتن تدین و تقوا و پایبندی به ارزش ها اختصاص دهند تا حضور بسیار خوبی را مشاهده کنیم.
وی با اشاره به پخش مستقیم عزاداری عمومی مردم رفسنجان در روز هفتم محرم، افزود: جمعیت شهر ما 152 هزار نفر است که یقیناً بیش از 120 یا 130 هزار نفر در عزاداری ها شرکت می کنند.
حجت الاسلام رمضانی پور ادامه داد: امسال هم چنین مصلی، آغوش خود را باز کرده و در روز عاشورا پذیرای قدوم مبارک مردم است . امیدواریم بتوانیم با همت مداحان شهر، بهره کافی را از این ایام مذهبی ببریم.
لازم به ذکر است پس از اقامه نماز عصر، نمازگزاران با سردادن شعارهایی، حمایت خود را از مردم غزه علیه اسرائیل اعلام کردند.

صوت