اعلام آمادگی مخالفان برجسته سوری برای گفت‌وگو با دولت سوریه

  • شناسه خبر: 9965
اعلام آمادگی مخالفان برجسته سوری برای گفت‌وگو با دولت سوریه

خانه خشتی:مخالفان برجسته سوری طی نشستی در ایتالیا آمادگی خود را برای برگزاری گفت‌وگو با دولت سوریه برای ایجاد راه‌حل سیاسی اعلام کردند. خانه خشتی به نقل از فارس، مخالفان سوریه طی نشستی با نام “پیام رم برای سوریه” که در پایتخت ایتالیا برگزار کردند، آمادگی خود برای برگزاری گفت‌وگوهایی در داخل کشور را اعلام […]

خانه » آخرین اخبار » اعلام آمادگی مخالفان برجسته سوری برای گفت‌وگو با دولت سوریه

خانه خشتی:مخالفان برجسته سوری طی نشستی در ایتالیا آمادگی خود را برای برگزاری گفت‌وگو با دولت سوریه برای ایجاد راه‌حل سیاسی اعلام کردند.

خانه خشتی به نقل از فارس، مخالفان سوریه طی نشستی با نام “پیام رم برای سوریه” که در پایتخت ایتالیا برگزار کردند، آمادگی خود برای برگزاری گفت‌وگوهایی در داخل کشور را اعلام کردند.

مخالفان سوری در بیانیه نشست “پیام رم برای سوریه” اعلام کردند: ما در نظرات و تجربه‌ها با یکدیگر اختلاف داریم، اما ما مبارزه کردیم و همچنان برای آزادی، کرامت، دموکراسی و حقوق بشر مبارزه می‌کنیم تا سوریه‌ای دموکرات و شهری ایمن برای همه و بدون ترس ایجاد کنیم.

این بیانیه را مخالفین برجسته سوری نظیر “هیثم مناع”، “میشائیل کیلو”، “فایر ساره”، “سمیر عیطه”، ” رجاء الناصر” و تعدادی دیگر امضا کردند.

بیانیه این نشست، راه حل نظامی برای موضوع سوریه را رد کرده و ضمن ابراز آمادگی مخالفان برای برگزاری گفت‌وگو داخل کشور تاکید کرد که بدون راه‌حل سیاسی خواسته‌های ملت سوریه محقق نمی‌شود.

بیانیه نشست “پیام رم برای سوریه” اضافه کرد: قربانیان، کشته‌ها، مجروحین، بازداشت‌شدگان، مفقودین و تعداد زیاد آوارگان در داخل و خارج کشور، ما را بر آن میدارد که به مسئولیت خطیر خود درباره توقف خشونت‌ها متذکر شده و از تمامی شکل‌های مبارزه مسالمت‌آمیز سیاسی و مقاومت مدنی به شیوه‌های مختلف خود از جمله برگزاری نشست‌ها و کنفرانس‌ها در داخل کشور حمایت شود.

در این بیانیه تاکید شد:”امروز بیش از هر زمان دیگری به برون رفت سیاسی برای اوضاع سوریه نیاز بوده و این نیز راهکار مسالمت‌آمیز برای دفاع از اهداف کسانی است که زندگی خود را برای آزادی و کرامت در خطر انداختند.

این بیانیه از گروه‌های مسلح سوریه خواست که در روند سیاسی که به ایجاد سوریه ایمن و دموکرات منتهی می‌شود، مشارکت کنند.

بیانیه “پیام رم برای سوریه” اضافه کرد: ما تبدیل شدن سوریه به میدانی برای درگیری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای را رد می‌کنیم و معتقدیم که جامعه بین‌الملل از قدرت لازم برای ایجاد توافقی بین‌المللی در راستای برون رفت سیاسی از اوضاع کنونی که بر اساس توقف فوری خشونت‌ها و ایجاد گفت‌وگوهای فراگیر باشد را دارد.

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان