ما با “جنگ نرم” به رهبری آمریکا مواجه هستیم/ ایران با محاصره جهانی علیه خود جنگید

  • شناسه خبر: 9781
ما با “جنگ نرم” به رهبری آمریکا مواجه هستیم/ ایران با محاصره جهانی علیه خود جنگید

خانه خشتی:دبیرکل حزب الله لبنان گفت: همان طور که امام خامنه‌ای (مد ظله عالی) فرمودند ما امروز با نوع دیگری از جنگ به نام جنگ نرم روبرو هستیم که آمریکا آن را رهبری می‌کند. خانه خشتی به نقل از فارس،سید”حسن نصرالله” در سخنرانی خود در مراسم جشن فارغ التحصیلی فرزندان شهدای مقاومت که به طور […]

خانه » آخرین اخبار » ما با “جنگ نرم” به رهبری آمریکا مواجه هستیم/ ایران با محاصره جهانی علیه خود جنگید

خانه خشتی:دبیرکل حزب الله لبنان گفت: همان طور که امام خامنه‌ای (مد ظله عالی) فرمودند ما امروز با نوع دیگری از جنگ به نام جنگ نرم روبرو هستیم که آمریکا آن را رهبری می‌کند.

خانه خشتی به نقل از فارس،سید”حسن نصرالله” در سخنرانی خود در مراسم جشن فارغ التحصیلی فرزندان شهدای مقاومت که به طور مستقیم از شبکه تلویزیونی المنار لبنان پخش شد، گفت: وقتی از خانواده شهید علی و احمد عنیسی سخن می‌گوئیم از نسل‌های مقاومت که دوشادوش هم می‌جنگیدند و با هم شهید می‌شدند، سخن می‌گوئیم.

وی اظهار داشت: در این جشن خانواده‌هایی هستند که جگر گوشه‌های خود را در راه مقاومت داده‌اند و سوال این است که چرا برادر پشت سر برادر به کاروان شهدا می‌پیوندد؟ سوال در مورد این همه اصرار برای شهادت مطرح می‌شود؛ پیروان پیامبران این چنین به سمت شهادت می‌رفتند، شاید مشخصه کربلا در تاریخ این است که ظرف چند ساعت اندک این صحنه‌ها درباره شهادت زیاد شد همانند شهادت پدر و پسر یا شهادت دو برادر و یا چند برادر در آن واحد شهید شدند.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: در این روز این شهدا و آغاز مقاومت را به یاد می‌آوریم؛ ما تعداد اندکی بودیم که ما را به دیوانگی متهم می‌کردند. سوال این است که چرا این شهدا و رفقای آنها این راه را انتخاب کردند؟ به بیان ساده می‌گویم که ایمان به خداوند و رسول خدا، ایمان به وعده خدا، روز قیامت و کرامت الهی و نیز ایمان به به چیز دیگری که دنیوی است و آن اینکه جهاد و شهادت راه عزت و افتخار است.

وی افزود: این شهدا می دانستند که تکلیف آنها مبارزه با دشمن اسرائیلی است که سرزمین ما را اشغال کرده و به اهالی آن تعدی کرده است و اینها قبول کردند که این تکلیف را با اخلاص و صادقانه انجام دهند؛ این فرهنگی که این شهدا با آن تربیت یافتند همان فرهنگ خانواده‌های شهداست که همچنان وجود دارد، این رضایت خانواده های شهدا از ایمان آنها به خداوند و رضایت به قضا و قدر الهی نشأت می‌گیرد و راز مقاومت اسلامی و جوهره آن نیز در همین مسئله نهفته است.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: امروز کسانی هستند که تحلیل می‌کنند و می‌گویند که حزب‌الله در تنگنا است و در وضعیت دشواری بسر می‌برد و من می‌گویم که آنها بر اساس اوضاع و احوال و تفکرات خودشان سخن می‌گویند زیرا مقاومت ۳۰ سال است که با دشواری‌ها مقابله می‌کند و جنگ جولای بهترین دلیل برای آن است.

دبیرکل حزب‌ الله لبنان در ادامه اظهار داشت: در جنگ جولای ۲۰۰۶ برخی‌ها گمان می‌کردند که مقاومت نفس‌های آخر خود را می‌کشد در حالی که مقاومت از پیروزی سخن می‌گفت، به همه کسانی که این راه را ادامه می‌دهند و همه کسانی که رخدادها برایشان مهم است می‌گویم که ایمان به خداوند توانایی صبر و پایداری را به اعطا می‌کند و جانفشانی‌ها و قربانی‌ها هر چه باشد[دیگر مهم نیست].

وی تصریح کرد: ایمان به خداوند به ما این توانایی را می‌دهد که قربانی دهیم هر چند که عزیزانمان باشند این ایمان به ما امید به پیروزی را می‌بخشد هر چند که دشمنان ما زیاد و یاری‌گران ما اندک باشند و این ایمان است که این دیدگاه روشن را به اعطا می‌کند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: ایمان به خداوند است که افق پیروزی در دنیا و آخرت را برای ما ارزانی می‌دارد و احمد و علی عنیسی و تمامی شهدا این ایمان را داشتند و به همین دلیل در برابر بمباران جنگنده‌ها هیچ ترس و واهمه‌ای نداشتند، اینها داستان‌های واقعی است، داستان علی و احمد عنیسی داستان‌هایی است که در جنگ جولای رخ داد و اینها باید برای مردم روایت شود و اینها معجزه‌های انسانی آنها است.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخشی دیگری از سخنان خود به محاصره ظالمانه دشمنان علیه ملت ایران در جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: مردم و جوانان ایران هشت سال در زیر بدترین محاصره جهانی جنگیدند و ایران در طول جنگ حتی قادر به وارد کردن یک سوزن و ورق آهن نبود زیرا آنها(غربی ها) نگران بودند که ایران آنرا تبدیل به سیم خاردار کند و به جبهه ببرد. ایران که همه جهان با آن می جنگید و این کشور را محاصره می کرد، هشت سال در جبهه جنگید.

به گزارش فارس، سید حسن نصر الله در ادامه سخنان خود در مراسم جشن فارغ التحصیلی فرزندان شهدای مقاومت گفت: ایمان به خدا توانایی از خودگذشتگی را به ما می‌دهد، حتی اگر عزیزترین کس ما باشد و این ایمان است که به ما امید پیروزی و موفقیت با وجود کثرت نیروهای دشمن و اندکی یاران و یاوران مقاومت را می‌دهد و همین ایمان است که شفافیت در دیدگاه‌ها و مواضع را می‌دهد. ایمان به خداست که افق‌های پیروزی در دنیا و آخرت را می‌دهد و این همان راهی است که شهید احمد و علی عنیسی و تمام شهدا بر آن بودند و هیچ‌گاه در برابر وحشت افکنی‌های دشمن یا بمباران جنگنده‌های صهیونیستی به خود بیم و هراس راه ندادند.

وی تاکید کرد که اینها داستان‌های واقعی هستند که طی جنگ ژوئیه با آن مواجه بودیم و احمد و علی عنیسی یکی از همان داستان‌ها هستند که مردم باید آنها را تعریف کنند و این یکی از همان معجزات بشری است.

سید حسن نصر الله گفت که امروز ما با جنگی از نوع دیگر مواجه هستیم که امام خامنه‌ای از آن تحت عنوان جنگ نرم یاد کردند و آمریکا و رژیم صهیونیستی رهبری آن را برعهده دارند.

وی در ادامه افزود: کسانی‌که جنگ نرم را اداره می‌کنند، هم اکنون به دنبال راز قدرت مقاومت هستند، آنها می‌دانند که توان اشغال و تصرف اراضی ما را ندارند، به همین دلیل به سراغ عقل‌ها و اندیشه‌ها و دیدگاه‌ها و فرهنگ‌ ما رفتند تا مردانی چون علی و احمد عنیسی نداشته باشیم. امروز ما می‌شنویم که چگونه فغان و فریاد دستیابی حزب الله به سلاح‌های شیمیایی و غیره را می‌دهند، چرا؟ آیا این با آمادگی ما و در اختیار داشتن تجهیزات توسط حزب الله ارتباط پیدا نمی‌کند؟

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: من به آنها می‌گویم که شما از مجموعه نگرش فکری ما می‌ترسید و به همین دلیل است که تلاش دارید بر این سیستم و مجموعه غلبه کنید،‌ چون می‌دانید اگر ارزش‌های ما از بین بروند دیگر سلاح و تجهیزات نظامی فایده‌ای نخواهد داشت.

وی در ادامه افزود: رسانه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای هستند که تمام تلاش خود را بر کوچک شمردن و تحقیر ارزش‌های مقاومت و شهادت و تمام ارزش‌های ما متمرکز کرده‌اند تا به این ترتیب بر مجموعه ارزش‌ها و مقدساتی که به انها ایمان داریم، غلبه کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: این شبکه‌ها هم اکنون تمام تلاش خود را بر ورود به محیط و اجتماع ما متمرکز کرده‌اند تا با نفوذ در آنها،‌ مردم ما از لحاظ فرهنگی در فقر بسر برنند و تنها به دنبال لقمه‌ای نان برای زندگی خود باشند. همانگونه که پخش مواد مخدر و انتشار فساد اخلاقی در جامعه همه با این هدف صورت می‌گیرد تا به ارزش‌های ما ضربه وارد کنند زیرا اگر پدری بخواهد با دشمن بجنگد ، فرزندش را در کنارش نیابد اما با تمام این ترفندها و تلاش‌ها؛ لبنان در حال حاضر امن تر از واشنگتن و نیویورک است.

سید حسن نصر الله تاکید کرد که ما نیازمند مقاومتی از نوع دیگر هستیم، مقاومتی فکری فرهنگی برای حفظ ارزش‌ها و ایمان ما، چون این ایمان و ارزش است که موجب قدرت و پیروزی ماست.

وی خطاب به فرزندان شهدا گفت که پدران شهید شما خداوند متعال را برگزیدند و چیزی را از دست ندادند، آنها آخرت را برگزیدند،‌ آنها وظیفه خود را انجام دادند و هم اکنون وظیفه ماست که راه آنها را ادامه دهیم. بیایید راهی را که پدران شهدای شما برگزیدند ادامه دهیم و در این ماه خدا پیمان ببندیم که حق و ایمان و تقوی را یاری کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین از همسران این شهدا تقدیر و تشکر کرد که از خودگذشتگی کرده و با وجودی که بسیاری از آنها در اوج جوانی بسرمی‌برند، مسئولیت زندگی را برعهده گرفته‌اند و گوارا باد این اجر بزرگ برای آنها اما بدانند که این ذخیره‌ای دنیوی است تا از آن برای اخرت خود بهره ببرند.

وی تاکید کرد که اینها داستان‌های واقعی هستند که طی جنگ ژوئیه با آن مواجه بودیم و احمد و علی عنیسی یکی از همان داستان‌ها هستند که مردم باید آنها را تعریف کنند و این یکی از همان معجزات بشری است.

سید حسن نصر الله در ادامه گفت: ایمان به خدا توانایی از خودگذشتگی را به ما می‌دهد، حتی اگر عزیزترین کس ما باشد و این ایمان است که به ما امید پیروزی و موفقیت با وجود کثرت نیروهای دشمن و اندکی یاران و یاوران مقاومت را می‌دهد و همین ایمان است که شفافیت در دیدگاه‌ها و مواضع را می‌دهد. ایمان به خداست که افق‌های پیروزی در دنیا و آخرت را می‌گشاید و این همان راهی است که شهید احمد و علی عنیسی و تمام شهدا بر آن بودند و هیچ‌گاه در برابر وحشت افکنی‌های دشمن یا بمباران جنگنده‌های صهیونیستی به خود بیم و هراس راه ندادند.

سید حسن نصر الله در پایان سخنانش خطاب به خانواده‌های شهدا گفت که ایمان داشته باشید و باور کنید که سختی‌ها و مشکلات هر اندازه باشد، هم اکنون زمان سختی و مشکلات به پایان رسیده و اکنون زمان پیروزی‌ها و موفقیت‌های بی‌حد و مرز است.

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان