یادداشت /

آقای نماینده سلام

 • شناسه خبر: 97067
آقای نماینده سلام

انتخاب اقای مهندس انارکی در ۷ اسفند ۹۴ از حوزه انتخابی رفسنجان پایانی بود بر رقابتی پر تنش که از ماههای قبل سوت آغاز آن در فضای سیاسی شهر زده شده بود.

خانه » آخرین اخبار » آقای نماینده سلام

به گزارش خانه خشتی، مسابقه ای که درآن صحنه های زشت و زیبا کم نبود از هزینه های سرسام آور انتخاباتی که معلوم نبود از کجا تامین می شدنند تا نو دکترهایی که به مرحمت سیاست جذب حداکثری دانشگاهها با تکیه بر توان مالی مدرکی اخذ کرده بودنند و برای جلب عوام الناس از زدن هیچ تهمتی به مسولین کوتاهی نکرده تا کناره گیری نماینده محترم سابق از دور رقابت، همه وهمه اتفاقاتی بود که با یک شگفتی به پایان رسید.
شمارش آرا در شهر ما حکایت از پیروزی چهره ای داشت که اگر نگوییم گمنام منصفانه نا آشنا بود.مهندس انارکی با حمایت و اتحاد جریان سیاسی مطبوع خود و حمایت تمام قد یکی از دو جریان سیاسی شهر نماینده مردم شده بود.
این پیروزیی بود که شاید کمتر کسی قبل از شروع رقابتها میتوانست آنرا پیش بینی کند.و روز گذشته در ۸ خرداد ماه ۹۵ایشان به عنوان نماینده مردم رفسنجان در ساختمان هرمی بهارستان بر کرسی سبز نمایندگی تکیه زده اند.
آنچه نگارنده را وادار به نوشتن این یادداشت کرد بیان مطالبی بود که معمولا پس از پایان انتخابات به فراموشی سپرده میشود و مجددا با آغاز فصل جدید رقابتهای انتخاباتی در دوره بعد توسط کاندیداها محترم مطرح خواهد شد.
در هر جامعه ای برای شناخت مشکلات موجود میان نخبگان اختلاف نظرهای بسیاری به وقوع میپیونند و تبع آن پس از اجماع نظر بر سر مهمترین معضلات با توجه به گرایش و نوع نگاه سیاسی هر یک از آنها راه حل های متنوعی ارایه میشود اما در رفسنجان امروز ما مطلبی که همه جریانهاو نخبگان سیاسی بر آن اتفاق نظر دارند به گواه شعارهای انتخاباتی و سخنرانی های ایراد شده توسط کاندیداهای تمامی جناحها در چهار موضوع اساسی خلاصه میشود که عبارتند از:۱- بحران خشکسالی ۲- وضعیت اشتغال۳- ساماندهی بازار پسته۴- حل مشکل آلودگی ناشی از فعالیت شرکت مس.
قلم فرسایی به جهت تبیین و ضرورت هر کدام از چهار موضوع فوق عمل بیهودی است از آن روی که همه ما مردم با گوشت و پوستمان هر روزه با یکی از این معضلات دست به گریبانیم و میدانیم جز با همراهی و همدلی تمامی مردم شهر و مسولین آن امکان سرو سامان دادن به این استخوان های در گلو شکسته وجود ندارد.
یکی از مهم ترین موانع بر سر راه اتحاد نخبگان شهر ما دعواهای جناحی و قبلیه ای بوده که متاسفانه در سالهای گذشته مانع از پیشبرد منافع جمعی شده است. دعواهای حیدری – نعمتی که سالهای سال است که علاوه بر تلخی کام مردم راه را برای توسعه شهرمان مسدودنموده است.
همه ما از جمله نگارنده بنا بر هر دلیلی عضو ویا حداقل هوادار جریان سیاسی در شهر و کشور هستیم و این خود طبیعی ترین حق از حقوق شهروندی و بدیهی ترین اتفاق در هر جامعه سیاسی است. اما این هواداری ها باید در چهار چوب عقلانیت و اخلاق قرار بگیرد نه نگاه احساسی و بی اخلاقی که متاسفانه همین رویه در سالهای گذشته منجر به قربانی شدن منافع مردم شهر به پای دعواهای سیاسی و جناحی شده است.
جناب مهندس انارکی نماینده محترم مردم شهرستان رفسنجان شما با حمایت جناح سیاسی مطبوع خود به پیروزی رسیده اید واین حقیتی است غیر قابل انکار اما از امروز فارغ از هر نگاه جناحی نماینده همه مردم رفسنجان هستید. و این بدان معناست که اگر خواهان تغییری پایدار به سمت بهبود اوضاع هستید باید از همه توانمندیهای شهر بهره بگیرید و مطمعنا اگر شما فارغ از جناح سیاسی خواستگاه خود به همه نخبگان شهر به دید همراه و مشاور بنگیرید عقلای اخلاق مدار جناح مقابل هم در کنار شما خواهند بود و بدون کوچکترین شکی رمز موفقیت در اتحاد ما بر سر منافع در سایه نگاه معقول به اختلاف نظرهاست.
و این همراهی به معنای فراموشی آرمانهای و یا گرایش سیاسی هیچ کدام یک از ما نخواهد بود بلکه نشان دهنده عمق عقلانیت وخرد جمعی است .
جناب آقای مهندس انارکی در پایان، برای شما در دوره خدمت ۴ ساله پیش روی آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم عملکرد شما بگونه ای باشد که در پایان این دوره با همدلی همراهی متقابل بین شما و مردم ۴ بحران گریبان گیر امروز جامعه ما به نحو مطلوبی مدیریت شده باشد.
من الله توفیق
سید مرتضی سید حسینی

برچسب ها:
احمد محمدی انارکی مجلس نماینده رفسنجان و انار در مجلس نماینده مجلس شورای اسلامی
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • هادی صالح زاده مداح اهل بیت

  سلام علیکم من هم با صحبتهای علی آقا موافقم فقط ناب آقای انارکی بدانید تمام این رای مردم اعتمادی است که به شما داشته ایم فقط به این امانت خیانت نکنید تا فردای قیامت بتوانید جوابگوی این مردم باشید این سمت شما خیلی دوام ندارد ولی خدمت شما به مردم این شهر دوامی بی نهایت دارد که ماندگار میشود فر مایشات امام خامنهای را سر لوحه کارتان قرار داده و از خداوند مدد بگیرید تا ان شا الله شرمنده این مردم نباشید

  علی

  سلام آقای نماینده تا چشم به هم بزنیم ۴سال می گذرد لطفا برای تحقق وعده هایت تلاش کن باند دوم جاده نوق رساندن راه آهن به رفسنجان سهم مردم رفسنجان از آلایندگی مس سرچشمه رفسنجان اشتغال جوانان

  سعید

  بنده در اکثر سخرانی های ایشون بودم، به جز «ایجاد فضای امن برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال» موارد دیگری که فرمودید جز وعده های ایشان نبود، اساسا جاده سازی، عملیات های عمرانی در اختیار نماینده مجلس نیست.

  علی

  آقای نماینده تا چشم به هم بزنیم ۴سال می گذرد لطفا برای تحقق وعده هایت تلاش کن باند دوم جاده نوق رساندن راه آهن به رفسنجان سهم مردم رفسنجان از آلایندگی مس سرچشمه رفسنجان اشتغال جوانان
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان