منتخب مردم رفسنجان و انار مطرح کرد:

یک چهارم پسته کشور در رفسنجان تولید می شود

  • شناسه خبر: 95786
یک چهارم پسته کشور در رفسنجان تولید می شود

منتخب مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: این میزان تولید پسته در رفسنجان ارزآوری به میزان ۴۰۰ میلیون دلار در سال است.

خانه » آخرین اخبار » یک چهارم پسته کشور در رفسنجان تولید می شود

به گزارش خانه خشتی، احمد محمدی انارکی در نشست اعضای شورای اداری، خانواده ی معظم شهدا و ایثار گران و جمعی از فرهنیختگان شهرستان رفسنجان با نماینده ی ویژه ی رئیس جمهور، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش که عصر امروز در تالار خیام دانشگاه ولیعصر(عج) برگزار شد، با اشاره به اینکه ارزآوری کل پسته تولید شده در کشور در سال ۱۰۵ میلیارد دلار است اظهار داشت: امروز یکی از ارزآورترین محصولات کشاورزی پسته است اما کشاورزان دچار مشکل نقدینگی هستند.

احمد محمدی انارکی بیان کرد: اگر دولت بتواند تسهیلات ارزان قیمت در اختیار بنگاههای خرید پسته قرار دهد بخشی از مشکل کشاورزان حل می شود.

وی تصریح کرد: بیش از ۴۰ درصد هزینه های تولید پسته در شرایط استاندارد صرف هزینه های داشت و کاشت و برداشت می شود که تقاضا داریم از هیئت دولت سازمانی برای پسته مانند سازمان چای یا بورس پسته تشکیل شود تا مشکلات در این عرصه مرتفع شود.

نماینده منتخب مردم شهرستان رفسنجان مهندس انارکی در سالن خیام دانشگاه ولی عصر (عج) در حضور وزیر آموزش و پرورش

نماینده منتخب مردم شهرستان رفسنجان مهندس انارکی در سالن خیام دانشگاه ولی عصر (عج) در حضور وزیر آموزش و پرورش

محمدی انارکی خاطرنشان کرد: بحث اشتغال مهمترین و حیاتی ترین موضوع در رفسنجان و انار و حتی استان کرمان است که معضلی برای ایجاد آسیب های اجتماعی و مشکلات فرهنگی شده است.

وی بیان کرد: در بحث استفاده از انرژی های نو در رفسنجان می توان به طور گسترده کار کرد زیرا رفسنجان به لحاظ کویر بودن بهترین مکان استفاده از انرژی خورشیدی است

منتخب مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در کشور نزدیک به ۱۶ درصد از انرژی برق به صورت پِرت هدر می رود و یک درصد نیز برداشت غیر مجاز از برق می شود که این ها به میزان ۲۰ هزار میلیارد  ریال خسارت و هزینه برای دولت دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش استفاده از استعدادهای خوب و دانشگاهی و بها دادن به مغزهای متفکر را مطرح کرد و گفت: کسانی که بتوانند از پروژه های دانش بنیان کارافرینی کنند هم هزینه ها پایین میاید و هم ایجاد اقتصاد مقاومتی که دغدغه رهبری است تحقق میابد

برچسب ها:
پسته رفسنجان یک چهارم پسته کشور در رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • نیلوفر

    خانه خشتی دارید بدجور به بیراهه میروید ...یادتان رفته رسالت رسانه ها در اطلاع رسانی شفافیت است ...خبر را تمام و کمال بگذارید....جلسه شورای اداری را چه کسی برپا میکند ؟ از همه مدعوینی که بواسطه سیستم مدیریتی فرابخشی توسط فرماندار وقت به جلسه دعوت شده است نام برده اید و خود را به فراموشی زده اید سکان این کشتی بدست کیست؟ چرا اسمی از سکاندار نمیبرید ؟ بیدار کردن آنکه خواب است ممکن است ولی بدا به وقتی که کسی خودش را به خواب بزند!!!!مردم رفسنجان نجیبند و قدردان .هرگز فراموش نخواهند کرد چه کسانی از همه پتانسیل های موجود برای توسعه و آبادانی شهر استفاده میکنند و چه کسانی تلاش میکنند جریان سازی کنند ؟بهوش باشید که به شععور مردم توهین نکنید!!!!!
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان