آیین اعتکاف در محله صادقیون رفسنجان

 • شناسه خبر: 94507
آیین اعتکاف در محله صادقیون رفسنجان

در محله صادقیون روستای حسن آباد صادق الائمه در ایام البیض هر ساله مراسم معنوی اعتکاف برگزار میشود.

خانه » آخرین اخبار » آیین اعتکاف در محله صادقیون رفسنجان

به گزارش خانه خشتی، آنچه که نظر هر بیننده ای را که وارد این مسجد میشود و به خود جلب میکند نمایشگاهی از احادیث امام صادق علیه السلام است که با تابلو های بنری یک حجاب بین خواهران و برادران ایجاد کرده ، نکته ی قابل ذکر تعداد معتکفین خواهران و برادران میباشد که به تعداد سوره های قران ۱۱۴ نفر هستند؛ ۷۳ خواهر و ۴۱ برادر.

etekaf1-1

حجت الاسلام  حاج سید محمود حسینی ریاست سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان رفسنجان در اولین روز از آئین اعتکاف در محله صادقیون روستای حسن آباد صادق الائمه اظهار داشت: اعتکاف عرصه خودشناسی است هرکس خود را شناخت خدایش را شناخته و عارف به او میشود .

etekaf1-3

وی افزود:ای مردم بدانید برای بدن ها ارزش و قیمتی است که اگر آن را به کمتر از بهشت بفروشیم ضرر کرده ایم.

حسینی تصریح کرد: اعتکاف خود شکنی است ، تا انسان غرور و هوای نفس خود را بشکند و به خدا نزدیک شود،انسانی که به دنبال رشد و پیشرفت است نباید اسیر نفس حیوانی گردد . انسان با سختی و عبات و زهد امتحان میشود تا قیمت پیدا کنند.

etekaf1-7 etekaf1-2 etekaf1-5

 

برچسب ها:
اعتکاف محله صادقیون
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • نمایش ندهید

  دو سال پیش شوهرم فوت کرد خواهرشوهرهایم گفتند برادرم زحمت کشیده باید خرج بدهید من دوتا بچه عقد کرده داشتم خدا شاهد است جهیزیه دخترم را فروختم و خرج این مراسم کردم نه شوهرم بیمه بود به خدا با علف چینی و هیزم جمع کنی شکم بچه هایم را سیر میکنم هنوز پول قربانی را نتوانستم بدهم قصاب را میبینم خجالت میکشم. اگر پدرم بمیره دوباره چنین خرجی بر گردن ما می افته. چند بار دخترم به خاطر زخم زبان مادر شوهر قصد خودکشی داشت الان بعضی از آدمهای قاچقاق فروش تا چند روز خرج میدهند و مردم ما را سرزنش میکند تو را به خدا شما میتوانید کمکم کنید توی این فضای مجازی چند تا نظر برای مراسم محله صادقیون بگذارید که مردم دیگر خرجهای اضافه نکنند که که ما سرزنش شویم. بین من و تو خدا حاکم است. اگر کوتاهی کنی روز قیامت جواب خدایم را چه میگویی. امثال من چندین خانواده دیگر هم هست اگر مصیبتی بینند روزگارش سیاه میشود.

  فاطمه

  خداوند را قسم میدهم به حق حضرت زهرا که جناب حاج غلامرضا ملکی را در دنیا و آخرت سربلند کند بزرگترین خدمت را انجام دادند که هزینه مراسم ختم را برای کارهای خیر اختصاص دادند.. چند سال پیش ما مصیبت زده بودیم غصه کم شدن میوه شیرینی بیشتر از داغ عزیزمان بود. حاج غلامرضا تو را به خدا مثل مرد جلویشان بایست. و نگذار در مسجد این خرج را بدهند اگر میخواهند برای میت خرج بدهند یکشب در محرم خرج بدهند و یا به امور خیریه دیگری بپردازند. از این تاریخ هرکس بخواهد در این مسجد این سنت را بشکند ما به جایی فاتحه نفرینش میکنیم و میگوییم خدایا بر عذابش بیافزا. خدا لعنت کند کسی که بخواهد این میوه و شیرینی دوباره باب کند. مثلا خدابیامرز حاج اکبر به جای خرج سه هفته منبع آب گرفت . آقای پراش کمبود دیگری را جبران کند.ما برای همیشه این دو عزیز را دعای خیر میکنیم.

  شمس ابادی

  یک کلام بگویم اگر حاج غلامرضا عباسی نبود اعتکاف هم در محله صادقیون برگزار نمیشد. خداوند پدر ایشان را بیامرزد مرد است. سال به سال عیبها را برطرف میکند. جا دارد از حاج غلامرضا ملکی هم تشکر کنم که هزینه میوه و شیرینی مراسم ختم را برای امور خیریه صرف میکند. به قرآن قسم اگر این دونفر در حسن آباد نبودند حسن اباد از خرابه شام بدتر بود. این دو نفر کارهای خدماتی میکند و علی مومنی کار تبلیغاتی که باعث پیشرفت آبادی شده اند.

  فاطمه

  سلام. گرچه من اهل این روستا نیستم و سه سال قبل مراسم شرکت کردم باور کنید تنها زیارتی لذت بردم همین مراسم اعتکاف است. الان در روستای خودمان معتکف میشوم. میخواهم به حاج غلامرضا عباسی بگویم برادر بزرگوار خدا از شما راضی باشد هدیه ای که شما برای روز پدر دادید من هر روز صبح خدا بیامرزی به پدرتان میدهم . آن کتاب ارتباط با خدا را هر روز میخوانم. و یادگاری که آقای مومنی ۱۱ قل هوالله را یادمان داد هر روز تکرار میکنم و صدصلواتی که برای امام صادق را آقای تقی نژاد به مایاد داد از اعتکاف محله صادقیون تا زنده هستم انجام میدهم.

  اسماعیلی

  از خداوند میخواهم که که تا سال آینده زنده باشم و در این مراسم اعتکاف شرکت کنم. و خداوند آقای حاج علی مومنی را زنده نگهدارد و از محضرشان فیض ببرم.

  مجید

  سلام ای کاش ما هم حضور داشتیم به خدا اینکار توفیق میخواهد. از کم شانسی سه سالی هست که توفیق پیدا نکردم.

  یامهدی

  سلام جا دارد از موذن خوش الهام و بی ریا روستا مرحوم حاج اکبر اکبری یادی بکنیم. از فرزندش علی آقا هم تشکر با خرید منبع ۲۰۰۰ لیتری آب مشکل آب اعتکاف امسال را حل کرد. پارسال مشکل داشتیم .

  حق نگهدارت

  سلام از شما تشکر میکنیم که این مراسم را تحت پوشش خبری می دهید من از مراسم این روستا خبر ندارم ولی اعتکاف در مسجد نزدیک خانه ما خیلی سر و صدای بلند ما را اذیت میکرد من از دستشان راضی نیستم . ولی جرات نمیکنم چیزی بگویم اگر بگویم میگویند مسلمان نیست. ولی خدا را خوش نمی آید بچه شیر داریم تازه از شیر گرفتیم و.....

  حسنی پور

  سلام تشکر از دوستان خانه خشتی از مدتی که بنده حقیر افتخار آشنایی با مردم محله صادقیون را دارم به غیر از خوبی و ذکر خیر برادران عباسی چیزی نشنیدم خداوند را گواه میگیریم که این خوبی فقط به خاطر نان حلالی که پدر مرحومشان حاج رمضان عباسی به فرزندانشان داد. من پدر ایشان را ندیدم از هر که سوال کردم جز خوبی نگفتند خداوند روح ایشان را شاد نماید و با حضرت صادق ع اربابشان محشور نماید.

  گمنام

  تشکر ز آقایان رضا عباسی و جواد زینلی خادمین بی ریا.

  مرتضی

  سلام از عزیزان خانه خشتی و برادران عباسی التماس دعا داریم.

  علی

  سلام خدمت عزیزان خانه خشتی سلام میخواستم از آقای عباسی خواهشی کنم کوچه طرف خانه خود و کوچه حاج عبدالحسین را درب بگذارد این پارچه ها و ایستگاه در شان این مسجد مقدس نیست.

  فلاح

  سلام علی آقا معلوم میشه صدایت از جایی گرمی در می آید اولا آقای عباسی رو گنج نشسته اگر شما اینکار را کردی آیا خدا قهرش می آید؟ ثانیا مگر میگذارند که اینجا درب بنشانند هر سری یک صدا از توش در می آید.

  ملکی

  سلام از آقای مومنی مسئول برنامه ریزی میخواهم از مداحانی همچون علی اصغر رفسنجانی و صیادیان در سالهای آینده استفاده کنند از مداح شب دوم که اسمش نمی برم با دستگاهش گوشهای ما را کر کرد استفاده نکند سردار مومنی هم راجع به دفاع مقدس خوب سخنرانی کرد

  محمد

  سلام خواهشی از مسئولین ستاد اعتکاف دارم که این است بشقابها را کمتر برنج بریزند که اسراف میشود و اسراف از گناهان کبیره است. اعتکاف هتل که نیست.

  گرسنه

  سلام جناب محمد آقا اگر نمیتوانی غذا بخوری سهمت را به کناریت بده حدود ۱۶ساعت ما روزه هستیم اسیری که نیامدیم تازه به خدا با نانهای ته سفره خودم را سیرکردم. این طور نظرهایی را هیچ وقت نده. زحمت کشیدی.

  یا زهرا

  سلام آنچه از این اعتکاف دستگیرم شد.احادیث امام صادق ع وقتی برای دیدار همسرم میرفتم در محوطه چندتا حدیث ناب از امام صادق روزیم شد. دیگر اینکه هرچیزی را برای چیزی ساختند آقای علی مومنی را فقط برای خواندن زیارت عاشورا ساخته اند .خدا پدرشان را بیامرزد.

  فاطمه

  سلام اگر اغماض نکنم با اینکه اهل حسن اباد نیستم ولی اعتکافش عالیه است خدا پدر حاج غلامرضا عباسی را بیامرزد هیچ کم و کسری نگذاشته است.

  حسینی

  سلام تشکر از بزرگواران خانه خشتی خداوند خیری به برادران عباسی و مومنی و تقی نژاد و مهدوی پویا بدهد که پایه گذاران این سنت در محله صادقیون شدند خدا امواتشان را رحمت کند.
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان