شگفتی خبرنگاران خارجی از حضور پرشور مردم و فرار از مصاحبه با رسانه های داخلی

  • شناسه خبر: 928
شگفتی خبرنگاران خارجی از حضور پرشور مردم و فرار از مصاحبه با رسانه های داخلی

به گزارش «خانه خشتی»به نقل از خبرگزاری فارس:حضور گسترده آحاد مردم در شعب اخذ رای در تهران،رسانه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی اروپایی و آمریکایی را شگفت زده کرد. خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس مستقر در حسینیه ارشاد تهران از آغازین ساعت اخذ رای، مردم حضور گسترده ای در این شعبه دارند. در این شعبه اخذ رای حضور نمایندگان […]

خانه » سیاسی » شگفتی خبرنگاران خارجی از حضور پرشور مردم و فرار از مصاحبه با رسانه های داخلی

به گزارش «خانه خشتی»به نقل از خبرگزاری فارس:حضور گسترده آحاد مردم در شعب اخذ رای در تهران،رسانه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی اروپایی و آمریکایی را شگفت زده کرد.

خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس مستقر در حسینیه ارشاد تهران از آغازین ساعت اخذ رای، مردم حضور گسترده ای در این شعبه دارند.

در این شعبه اخذ رای حضور نمایندگان رسانه‌های بین‌المللی از اروپا، آسیا و حتی آمریکا برای پوشش خبری رای دهندگان چشمگیر است به طوری که شبکه‌های الفرات،‌آسوشیتدپرس، رویترز، الان، سی ان ان، کانال دو فرانسه، شبکه یک آلمان، رییل تی وی ایتالیا، IHA تی جی دو، و خبرگزاری‌هایی از ایتالیا و CCTV و شبکه ملی ژاپن حضور دارد.

نکته قابل توجه اینکه خبرنگاران اروپایی و غربی حاضر در این شعبه اخذ رای تا حدی از حضور مردم در حسینیه ارشاد برای دادن رای به کاندیداهای مورد نظر، شگفت زده شدند که حتی حاضر به مصاحبه با شبکه‌های تلویزیونی ایران نیستند.

در این بین برخی شبکه‌های تلویزیونی با پرسش های قابل تاملی به میان رای دهندگان آمده اند به طوری که خبرنگار تلویزیون ایتالیا از دختر جوانی که برای رای دادن این شعبه اخذ رای حضور یافته بود، می‌پرسد که آیا انتخابات در ایران آزاد است‌؛‌اما دختر جوان در پاسخ خطاب به او می‌گوید بله انتخابات در ایران آزاد است و ما همه باید رای بدهیم و در حال حاضر همه مردم از جمله پیران و جوانان این مملکت پای صندوق‌های رای حاضر شده و رای می‌دهند.

شبکه تلویزیونی کانال ۲ فرانسه نیز از جوانی که در حال انتخاب کاندیدای خود بود صراحتا با سؤالی مغرضانه از وی پرسید که شما چرا رای می‌دهید اما این جوان در پاسخ به او گفت ما در سرنوشت خود دخالت می‌کنیم و رای‌مان تاثیرگذار است.

خبرنگار فرانسوی با طرح این سؤال از یک جوان تهرانی که نظرتان در مورد عملکرد دولت چیست، در پاسخ شنید که عملکرد دولت ایران آن طور که غربی‌ها بزرگ نمایی می‌کنند نیست چرا که ما امنیت داریم و از دولت هم راضی هستیم.

در عین حال خبرنگار یک خبرگزاری اروپایی از فردی دیگری که در صف طولانی رای دادن قرار داشت، با سؤالی پرسید که آیا شما دولتی هستید، که فرد در پاسخ گفت: خیر بنده فعالیت آموزشی در بخش خصوصی دارم و دولتی نیستم.

به گزارش فارس ،طرح پرسش های از این دست توسط خبرنگاران رسانه‌های بین‌المللی به رغم مشارکت گسترده مردم در صندوق های اخذ رای، بیانگر این است که رسانه های خارجی همچنان سعی دارند با شبهه افکنی در انتشار گزارش و اخبار خود،حضور مردم در انتخابات مجلس نهم را کمرنگ جلوه دهند.

برچسب ها:
شگفتی خبرنگاران خارجی از حضور پرشور مردم و فرار از مصاحبه با رسانه های داخلی
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان