طرح انتقال آب به زمین موقوفه امام صادق علیه السلام عملی شد

 • شناسه خبر: 92096
طرح انتقال آب به زمین موقوفه امام صادق علیه السلام عملی شد

برای انتقال خط لوله احمد آباد رسولیان تا باغ امام صادق علیه السلام خطوط لوله از جنس مرغوب خریداری و با وقف کردن در اختیار متولی موقوفه امام صادق (ع) قرار داد تا برای همیشه کم آبی زمینه موقوفه امام صادق علیه السلام جبران گردد.

خانه » آخرین اخبار » طرح انتقال آب به زمین موقوفه امام صادق علیه السلام عملی شد

به گزارش خانه خشتی، وقف یکی از برترین و پردوامترین مظاهر احسان و نیکوکاری به مردم و خدمت به همنوعان و کمک به مصالح جامعه و تنظیم امور فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است. می‏توان به جرأت ادعا کرد که اگر اوقاف در مسیر صحیح به راه انداخته شود و واقفان به راه معقول و درستی هدایت شوند بسیاری از مشکلات جامعه حل می‏شود.

از همه مهمتر،نیت واقفیت به وقف به عنوان الگو می‏تواند در گرایش و سوق‏دهی مردم در عمل به وقف مؤثر باشد و به تدریج فرهنگ وقف در جامعه حاکم گردد.

با توجه به اینکه اولین وقف جدید در استان کرمان در فرودین ۱۳۹۴ انجام شد و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان در این آیین گفت: در ایام نوروز حاج محمد محمدی راد در یک کار خداپسندانه با مراجعه به خیمه معرفت مستقر در آستان امامزاده سید جلال الدین (ع) رفسنجان سهم خود را از یک رشته قنات وقف کرد.

حجت الاسلام قاسمی زاده  تصریح کرد: واقف نیم سهم از قنات آب احمد آباد رسولیان واقع در منطقه چاه جعفر بخش نوق را برای آبیاری بر باغات موقوفه امام جعفر صادق (ع) وقف کرد.

هنوز سال ۱۳۹۴ به پایان نرسیده است  آقای حاج محمد محمدی راد  نخستین واقف جدید در سال ۱۳۹۴ در رفسنجان برای ادا کردن عهد و اجرای وقف جدیدش برای انتقال خط لوله احمد آباد رسولیان تا باغ امام صادق علیه السلام  خطوط لوله از جنس مرغوب خریداری و با وقف کردن در اختیار متولی موقوفه امام صادق (ع) قرار داد تا برای همیشه کم آبی  زمینه موقوفه امام صادق علیه السلام جبران گردد.

در حال حاضر از قنات احمد آباد رسولیان تا باغ موقوفه امام  صادق (ع)در مرزعه جلال آباد بوسیله خط لوله به هم وصل گردید و این مسیر برای انتقال آب آماده گردید و برای همیشه این باغ از قنات احمد آباد رسولیان آبیاری میگردد. مابقی هزینه ها این طرح از  موقوفه امام صادق علیه السلام  پرداخت گردید.ایشان در سال ۱۳۹۳ وقتی دیدند درختان باغ امام صادق  دچارکم آبی هستند  زمین امام صادق علیه السلام را بر زمینهای خودشان مقدم دانستند و از سهم خودشان گذشت کردند و از خداوند خواستند که او را در انتقال و اهدا آب  را به امام صادق علیه السلام یاری نماید و خداوند او را به آرزویشان رسانید با یاری خداوند نیت قلبی شان به وقوع پیوست و به عهدشان وفا کردند و انتقال آب به زمین موقوفه را عملی نمودند.

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • محمد جواد

  خداوند آقای محمدی را برای همیشه مستدام بدارد.

  علی اشرفی

  سلام بر دوستان خانه خشتی گزارش شما وقتی پخش شد باعث شد سوء ظنم برطرف شود وقتی در سایت ایرنا این خبر وقف را شنیدم گفت ایشان حرفی زده که عمرا انجام شدنی نیست سنگ بزرگ نشانه نزدن است و وقتی خبر را یکی از بچه ها شنیدم اولش باور نکردم مخصوصا رفتم صحرای جلال آباد دیدم که خط لوله انجام شده و هواکشهای مسیر را رنگ سبز زده شده است. به مردانگیش احسنت گفتم یک پیرمردی بهمن گفت نیت ایشان سوء استفاده از نام امام صادق است بهش گفتم ایشان شیرمرد است که توانسته و نیتش عمران باغ امام صادق است . به هرحال از ایشان معذرت میخواهم . مطمئنم که گذشت ایشان بالاتر از این حرفها است . ایشان به دشمنانش آب داده و کارشان را راهانداخته امام صادق جای خود دارد هرچه بدهد همین به دردش میخورد. احسنت بر مردانگیش .

  حسین زاده

  سلام به نظرمن تا جایی من از ایشان اطلاع دارم نیتشان خیر است اگر خواست آبش را وارد صحرای جلال آباد نماید خطوطی دیگر ایجاد مینماید چیزی را که نذر کرده دیگر چشم طمع به آن ندارد. و بر روی آن حساب باز میکند.

  محمدی پور

  سلام تشکر از گزارشتان من دیر متوجه این پست شدم . من از آنجایی که ذکر خیر آقای محمدی را شنیده ام اطمینان دارم که نیت ایشان خیر است ایشان بزرگوار تر از آن است که ریس مذهب را بازیچه قرار دهد نیت ایشان فقط رضای خداوند است و در این راه خداوند کمک حالشان خواهد بود. تا جایی من خبر دارم خیلی انسانها چشم دیدن ایشان را ندارند.
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان