ارسلان در کارگروه گردشگری اتاق بازرگانی رفسنجان:

اهمیت توجه به جایگاه توریست در رفسنجان/ یکی از مؤلفه های مسیر توسعه توجه به صنعت گردشگری است

  • شناسه خبر: 91865
اهمیت توجه به جایگاه توریست در رفسنجان/ یکی از مؤلفه های مسیر توسعه توجه به صنعت گردشگری است

معاون فرماندار توجه به جایگاه توریست در رفسنجان را مهم دانست و یکی از مؤلفه های مسیر توسعه را توجه به صنعت گردشگری بیان کرد.

خانه » آخرین اخبار » اهمیت توجه به جایگاه توریست در رفسنجان/ یکی از مؤلفه های مسیر توسعه توجه به صنعت گردشگری است

به گزارش خبرنگار “خانه خشتی“، کارگروه گردشگری اتاق بازرگانی شهرستان رفسنجان با حضور ارسلان معاون سیاسی اجتماعی فرماندار، عسجدی مدیر اجرایی اتاق بازرگانی استان کرمان، حسینی رییس اداره میراث فرهنگی و جمعی از سرمایه گزاران گردشگری بخش خصوصی در محل دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی برگزار شد.

ارسلان معاون سیاسی اجتماعی فرماندار در این نشست توجه به زیرساخت های هر شهر و استفاده از پتانسیل های موجود در آن را مهم برشمرد و از عدم آگاهی مسئولین به جایگاه رفسنجان ابراز تأسف کرد و گفت: بزرگ ترین معدن مس روباز کشور به عنوان یک سرمایه ملی در رفسنجان قرار دارد اما به درستی روی آن سرمایه گذاری نشده است.

وی وجود بزرگ ترین جنگل مثمر جهان در رفسنجان را نشانه اهمیت کشاورزی در این شهرستان دانست و افزود: چقدر توانسته ایم از ابزار صنعت و کشاورزی در این زمینه یاری بگیریم؟

ارسلان نگاه مدیران در دولت تدبیر و امید را توسعه اقتصادی و توجه به آن بیان کرد و گفت: در حالی که در دوران پسابرجام قرار داریم و باید توسعه اقتصادی داشته باشیم، فرهنگ حاکم بر شهرمان یک سویه است.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار رفسنجان به حضور مردم در انتخابات اشاره کرد و رقابت های درون حزبی را نشانه پویایی دانست و گفت: مشارکت ۶۲ درصدی مردم در صحنه انتخابات نشانه اعتماد به فرمایشات رهبری برای حضور بود.

کارگروه گردشگری اتاق بازرگانی رفسنجان_خانه خشتی (۳)

یکی از مؤلفه های مسیر توسعه توجه به صنعت گردشگری است

وی وجود فرودگاه بین المللی رفسنجان را در توسعه صنعت گردشگری مؤثر خواند و با اشاره به وجود ۱۱ مرکز آموزش عالی در شهرستان، یکی از مؤلفه های مسیر توسعه را توجه به صنعت گردشگری بیان کرد.

محسن ارسلان با ابراز خرسندی از ایجاد مثلث توسعه اقتصادی در شهرستان، خواستار معرفی زیرساخت هایی به منظور سرمایه گذاری شد و گفت: باید برای افتخار رفسنجان با این همه پتانسیل و اصالت، کار کرده و دلسوزی کنیم.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار رفسنجان توجه به جایگاه توریست و صنعت گردشگری را مهم دانست و با اشاره به ساخت فیلم «مرگ برکه، تولد ماه» در دره راگه و سرمایه گذاری در خانه حاج آقا علی، گفت: دغدغه استاندار کرمان گردشگری بوده و نگاه اوقاف رفسنجان نیز حمایت از جایگاه میراث فرهنگی است و متولیان وقف از گردشگری حمایت می کنند.

وی معرفی جاذبه ها و سخت کوشی مردمان رفسنجان در قالب فیلم را در شناخت جایگاه این شهرستان دارای اهمیت بیان کرد و گفت: با استفاده از پتانسیل های موجود باید نام رفسنجان، نجابت و همت مردم همیشه ماندگار شود و شاخص بماند.

کارگروه گردشگری اتاق بازرگانی رفسنجان_خانه خشتی (۱)

هم افزایی فکری برای توسعه اقتصادی شهرستان از اهداف اصلی اتاق بازرگانی است

عباس عسجدی مدیر اجرایی دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی کرمان در رفسنجان نیز در این نشست به بیان گزارش فعالیت و عملکرد اتاق بازرگانی در مدت شکل گیری آن پرداخت و به اهداف و جایگاه قانونی آن اشاره کرد.

وی هم افزایی فکری برای توسعه اقتصادی شهرستان را از اهداف اصلی اتاق بازرگانی دانست و افزود: در راستای اجرای برنامه های دفتر نمایندگی رفسنجان، کمیسیون هایی به تناسب اتاق بازرگانی استان تشکیل شده که رؤسای آن ها از اعضای هیئت مشورتی هستند.

عسجدی بیانات مدیران در مباحث اقتصادی را نشانه توجه ملی به مسأله اقتصادی بیان کرد و گفت: بر اساس قانون بهبود محیط کسب و کار اتاق های بازرگانی موظف شده اند بر اساس توانمندی های موجود تشکل های اقتصادی راه اندازی کنند و زمینه ادغام سایر تشکل های همسان را فراهم کنند.

عسجدی در ادامه خواستار ارائه طرح ها و ایده های سرمایه گذاران با اندیشه توسعه اقتصادی شد.

کارگروه گردشگری اتاق بازرگانی رفسنجان_خانه خشتی (۲)

جذب سرمایه گذار یکی از اهداف کارگروه گردشگری اتاق بازرگانی رفسنجان است

میرزایی رییس کارگروه گردشگری اتاق بازرگانی رفسنجان نیز با ابراز خرسندی از همراهی بخش خصوصی در این کارگروه، رسالت اتاق بازرگانی را انجام فعالیت مشورتی بیان کرد و گفت: با راه اندازی کارگروه ها، در جهت رایزنی، مطالبه گری و شناخت و رفع موانع کمک می کنیم و پلی میان بخش خصوصی و دولت خواهیم بود.

وی شناسایی مشکلات سد راه توسعه گردشگری را هدف اول این کارگروه دانست و افزود: باید از طریق کارگروه گردشگری، مشکلات این حیطه را بشناسیم و ارائه دهیم.

مسلم میرزایی آماده سازی زیرساخت ها و جذب سرمایه گذار را از دیگر اهداف کارگروه گردشگری اتاق بازرگانی رفسنجان بیان کرد و گفت: در این کارگروه سرمایه گذاران بخش خصوصی شناسایی و به بخش مربوطه در میراث فرهنگی معرفی می شوند.

در پایان نشست سرمایه گذاران و نمایندگان بخش خصوصی به بیان پیشنهادات و انتقادات خود در پیشبرد صنعت گردشگری رفسنجان پرداختند.

گزارش و عکس: بهناز شریفی

برچسب ها:
اتاق بازرگانی ارسلان در کارگروه گردشگری اتاق بازرگانی رفسنجان: خانه خشتی رفسنجان گردشگری
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • امید

    این شعارها را همه بلدن داداش! لطفاً بعد از دو سال تکیه زدن به کرسی گرم و نرمتان در دولت تعطیل و نوید عوض تحویل دادن شعار و وعده نسیه، گزارش کار به مردم تحویل بدین. وگر نه همه می دونن که توسعه گردشگری خوبه.
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان